Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Parker 1 PAREU914A Parker-US přechodem na elektrifikaci strojů přichází příležitost využít výhod modernizovaných hydraulických komponent. Pomocí nejnovějších počítačových simulací je možné například optimalizovat hydraulickou nádrž: úkol, který nejenže poskytuje více prostoru pro dodatečnou kapacitu baterie, ale také přináší řadu dalších výhod, mezi které patří nižší spotřeba paliva a nižší emise CO2 (např. u vznětových motorů), vyšší bezpečnost, nižší výrobní náklady, nižší náklady na údržbu, menší dopad na životní prostředí a nižší celkové náklady na vlastnictví.

Celý článek...

Fronius 1 SE PPIC Energy StPři ročních srovnávacích testech akumulátorů prováděných Vysokou školou technickou a ekonomickou (HTW) v Berlíně se společnost Fronius opět umístila na předních příčkách, a to díky vysoké účinnosti systému. V referenčním případě 5 kW byl oceněn střídač Fronius Primo GEN24 6.0 Plus a v referenčním případě 10 kW střídač Fronius Symo GEN24 10.0 Plus. Společnost Fronius navíc jako jeden ze dvou výrobců znovu dosáhla s oběma výrobky třídy energetické účinnosti A.

Celý článek...

Trelle 01 OKÚčinné utěsnění má zásadní význam pro ochranu systémů rotačních pohybů před vnějšími nečistotami a pro zajištění dlouhodobého a efektivního výkonu.
Společnost Trelleborg uvádí na trh nový V-kroužek Forsheda®, jehož jedinečná konstrukce efektivně zabraňuje vnikání nečistot.

Celý článek...

Murr Amper VarioX CZ-scaledAutomatizační systém Vario-X od firmy Murrelektronik již nyní splňuje požadavky budoucí průmyslové výroby. V březnu bude usilovat o ocenění nejpřínosnější exponát veletrhu – ZLATÝ AMPER 2023. Nejdůležitějším prvkem Vario-X je pokročilá technologie senzorů integrovaná do každého modulu.

Celý článek...

HENNLICH 1 2023 03 13 EnergNa celkem šesti molech a úvazištích na Labi zajistí přívody energií energetické řetězy firmy HENNLICH. Mola a úvaziště na Labi procházejí významnou rekonstrukcí tak, aby mohla lépe sloužit zvyšující se rekreační lodní dopravě. Právě zajištění přívodů energií při kolísající hladině řeky tvoří důležitou část pro spolehlivé krátkodobé zakotvení ve veřejných přístavištích.

Celý článek...

wemac 1 Obrazek-1-A MIST-2Je několikaletý bezúdržbový provoz opravdu možný?
V současné době se na trhu objevují filtrační jednotky, které jsou k dispozici za překvapivě nízké ceny. To je samozřejmě velmi lákavé, ale taková nabídka obvykle obsahuje čertovo kopýtko – a tím jsou provozní náklady. A protože podobná zařízení nepořizujeme na jednu sezónu, jsou právě reálné provozní náklady to, o co by se zájemci o tuto technologii měli starat především.

Celý článek...

Timtos 1 A-birds-eye-view-TIMTOS 2023 dnes úspěšně skončil a přilákal přes 45 000 návštěvníků z domova i ze zahraničí, včetně téměř 6 000 zahraničních návštěvníků z více než 100 zemí. Mezi nimi byly delegace z Türkiye, Vietnamu, Indonésie, Španělska a Alžírska. První pěticí zemí s nejvyšší volební účastí bylo Japonsko, Malajsie, Indie, Jižní Korea a Thajsko. Online výstava potrvá do 6. dubna a již zasáhla 7 000 návštěvníků z téměř 15 zemí.

Celý článek...

Murr 1 Emparro25-Pro 3Nový spínaný zdroj s krytím IP 20 nabízí volitelný vzdálený přístup prostřednictvím IO-Link.
Nový, vysoce účinný spínaný zdroj s označením Emparro20-Pro představuje skutečnou úsporu peněz díky své delší životnosti, která přispívá k vyšší dostupnosti stroje. Emparro20-Pro je také o více než 40 % užší než jeho předchůdce, což šetří místo v rozvaděči i náklady na něj. K instalaci Emparro20-Pro na lištu DIN není potřeba žádné nářadí. Velkou novinkou je adaptér IO-Link (prodává se samostatně), který umožňuje uživateli nastavit výstupní napětí, uzamknout provozní prvky nebo spustit diagnostiku napájecího zdroje na dálku.

Celý článek...

Automatizace s Vario-X

10 Březen 2023

Murr 01Společnost Murrelektronik můžete navštívit na veletrhu AMPER, který se i letos koná na brněnském výstavišti od 21. do 23. 3. 2023. Na stánku se návštěvníci dozvědí, jak může být bezproblémová, decentralizovaná instalační technika rozhodujícím a správným krokem k digitalizaci.

Celý článek...

Polyworks 1 Main-image-PW-ESpolečnost PolyWorks Europa s potěšením oznamuje, že míra spokojenosti zákazníků v tomto roce dosáhla 98,2 %*. Naše služby jsou uznávané pro poskytování rychlých řešení našim klientům, vždy v profesionálním a konstruktivním duchu. Náš tým technické podpory přijímá přibližně 3 000 hovorů/e-mailů ročně ve Francii, 2 500 hovorů/e-mailů ročně v Itálii, 1 900 hovorů/e-mailů ročně ve Španělsku a 350 hovorů/e-mailů ročně ve východní Evropě.

Celý článek...

Tea 1 MC-MAILT.E.A. TECHNIK s.r.o. je výhradním distributorem převodových motorů Minimotor. Kromě převodových motorů nabízíme také servomotory, elektromotory a měniče otáček stejné značky. Všechny produkty, motory, převodové jednotky i elektroniku firma Minimotor vyrábí ve vlastní výrobě a tím zaručuje prvotřídní kvalitu, absolutní provozní spolehlivost a vysokou efektivitu s nízkou spotřebou.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Květen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  4  5  6  7
  8  91011121314
192021
22232425262728
29    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..