Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Algotech 1 iStock-107102884Mít ERP systém nainstalovaný na vlastních interních serverech, nebo svá firemní data svěřit poskytovateli cloudu? Tuto otázku si leckteré firmy kladou již několik let a mnohé stále nenašly odpověď. I přesto však počet firem, které svá data vyšlou do cloudu, neustále roste a společným jmenovatelem všech těchto migrací jsou nižší náklady, lepší dostupnost a vyšší bezpečnost.

Celý článek...

UR 03Málokoho dnes napadne vrtat díru do zdi ručně, psát dopis na stroji nebo chodit telefonovat z pošty. A stejně jako nám běžný život zjednodušuje třeba vrtačka, mail, mobilní telefon a spousta dalších chytrých věcí, mění se i způsob výroby a využívání lidské práce ve firmách. Jaké jsou výhody chytré práce s pomocí kolaborativních robotů a kde všude už se s nimi můžete setkat, v rozhovoru přibližuje Pavel Bezucký, generální ředitel společnosti Universal Robots pro střední a východní Evropu.

Celý článek...

Demag den-otevrenych-dveri-Vezměte celou rodinu a přijďte si prohlédnout výrobní haly našeho slánského závodu, odkud putují jeřáby do celého světa. Při posledním Dni otevřených dveří tuto jedinečnou příležitost využilo 330 návštěvníků.
Prostory závodu vám představí naši zkušení zaměstnanci, pokud se na vás usměje štěstí, bude vaším průvodcem přímo ředitel společnosti. Na vlastní kůži si budete moci vyzkoušet práci servisního technika ať už při prozkoumávání servisního zásahového vozidla nebo při práci na tréninkovém simulátoru. Jestliže vás prohlídka závodu zaujme natolik, že byste chtěli rozšířit naše řady, na stánku personálního oddělení vám kolegyně rády zodpoví veškeré dotazy a seznámí vás s našimi benefity.

Celý článek...

RegloplasJedná se o NOVINKU: Rozšíření řady jednotek jetPulse od firmy REGLOPLAS o jetPulse 100L a FlowControl – efektivní chlazení náročných tlakově odlévaných dílů s teplotními uzly. Náročné odlitky, jako jsou konstrukční součásti v automobilovém průmyslu (megaodlitky), kladou zvláštní požadavky na regulaci teploty, zejména na chlazení teplotních uzlů (hotspot). Systém jetPulse od společnosti REGLOPLAS nabízí spolehlivé a cenově výhodné řešení pro chlazení teplotních uzlů odlitků vyráběných tlakovým litím, které pracuje s maximální přesností a spolehlivostí.

Celý článek...

AVENTICS 00-valve-system-OPSpolečnost Emerson představuje první systém pneumatických ventilů s integrovanou platformou Open Platform Communications Unified Architecture OPC UA. Pokročilé ventilové systémy řady AVENTICS s OPC UA je digitální dvojče – řešení, které umožní řešit problémy interoperability a zároveň zvyšuje produktivitu a efektivitu.

Celý článek...

UR 00Zrychlení a zefektivnění výrobních procesů, zvýšení kvality produktů, optimalizace ergonomie práce, větší bezpečnost – a především stále aktuálnější řešení nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců. To jsou v kostce hlavní přínosy, pro které čím dál víc firem napříč obory zapojuje do výroby kolaborativní roboty. Hodí se ale kolaborativní roboty skutečně pro všechny? A hlavně, jak rychle se firmě investice do kobota vrátí?

Celý článek...

HBC 01 aHBC Radiomatic CZ, působící na českém a slovenském trhu již více než 20 let, provádí prodej a servis rádiových ovládaní pro průmyslové aplikace. Historie HBC-radiomatic se datuje do roku 1947 a od té doby je světovým lídrem v oblasti rádiových dálkových ovládaní. Zařízení jsou určena nejen pro průmyslové a stavební jeřáby, své uplatnění nachází při řízení drtiček stavební suti, čerpadel betonu, svahových sekaček a dalších. Svým kvalitním a spolehlivým provedením a stabilním vývojem nových vám přístroje zaručí bezpečný a spolehlivý provoz a nízké náklady.

Celý článek...

NSK 1 52829 shutterstock 75Po vývoji první bioplastové klece pro valivá ložiska na světě, který probíhal v roce 2021, může firma NSK nyní uvést na trh premiérovou řadu produktů s touto novinkou. Nová tepelně odolná klec bude k dispozici pro kuličková ložiska řad 60 a 62, která jsou ideální pro motory ventilátorů v klimatizačních jednotkách. NSK bude pokračovat v rozšiřování sortimentu svých produktů a souvisejících aplikací pro výrobce OEM, kteří chtějí vyvíjet ekologicky šetrné produkty. Při výrobě ložiskové klece z bioplastu, který pochází z obnovitelných zdrojů – z biomasy (především rostlinného původu), je možné snížit emise oxidu uhličitého během životního cyklu ložiska ve srovnání s konvenčními plasty vyrobenými z fosilních paliv o 91 %, a tím přispět k iniciativám uhlíkově neutrální výroby. Konvenční bioplastové komponenty trpí malou tepelnou odolností, ale testy ukazují, že materiál, který NSK vybrala pro klece svých ložisek, vydrží provozní teploty až +120 °C.

Celý článek...

Knihovna ing 39524 02124Silná knihovnická tradice se řadí k důležitému kulturnímu dědictví, které si česká společnost udržela až do dnešních dní. Máme nejhustší síť knihoven na světě, v přepočtu na obyvatele je jich v Česku čtyřikrát více, než je evropský průměr. Aby si tyto instituce udržely svůj význam i v době všudypřítomných moderních technologií, procházejí proměnou. Moderní knihovny se více otevírají lidem, stávají se z nich kulturní a společenská centra, daleko více to v nich „žije".

Celý článek...

UR Školící-středisko-UR-v-dSpolečnost Universal Robots dosáhla nového milníku – otevřela 100 certifikovaných školicích středisek UR Academy po celém světě. Stalo se tak po otevření nového centra ve švédském Täby u Stockholmu, další centra jsou ve 23 zemích. Od Mnichova po Michigan, Singapur nebo Švédsko nabízí společnost Universal Robots svým zákazníkům prvotřídní robotická školení, která jim pomáhají maximálně využít potenciál kolaborativních robotů. Znamená to, že ať už zákazník sídlí kdekoliv, vždy je v blízkosti certifikovaného školicího střediska UR.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

6

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..