Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

NEXT 01 3D-tema-vzorky-na-kKonference NEXT 3D staví na zajímavých řečnících přímo z praxe. Nikdo nezná skutečné možnosti 3D tisku a 3D skenování lépe než ti, kdo už moderní technologie naplno využívají v průmyslu a výrobě, výzkumu a vývoji. Setkání, které klade důraz na vzájemnou výměnu zkušeností, proběhne 26. května pod záštitou Svazu průmyslu a dopravy v příjemném prostředí humpoleckého Fabrika Hotelu.

Celý článek...

MSV lgMezinárodní strojírenský veletrh se v roce 2022 bude konat nově čtyři dny, a to od 4. do 7. 10. 2022 (úterý–pátek). Věříme, že změna v délce konání přispěje k ještě větší efektivitě veletrhu. Rozhodnuto bylo také na základě zpětné vazby od vystavovatelů a partnerů veletrhu. Společně s MSV se uskuteční i veletrhy IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING a PROFINTECH.

Celý článek...

HENNLICH 2022 03 31 SpeciálSpeciální nakládací hubici, která dokáže transportovat sypký materiál tak, aby se zachovala jeho struktura, vyvinula a vyrobila strojírenská firma HENNLICH. Dvě zařízení, která vyrábí firma jako jediná v Česku, směřují do cementárny v Turecku a do rafinérie v Chorvatsku.

Pavel Uxa, vedoucí divize HENNLICH Engineering: „Uvnitř nakládací hubice jsou kaskádově umístěny misky, které materiál dopravují. Důvodem pro použití této technologie je zpomalení toku materiálu, který se přesypává z misky na misku. Pro určité typy materiálů nebo provozy je nutné, aby si materiál zachoval svou granulometrii. Pokud bychom použili standartní vnitřní teleskopické tubusy, materiál by padal z velké výšky volným pádem a rozbil by se."

Celý článek...

Inotrans 01Letos je železniční odvětví plno očekávání na akci InnoTrans. Také v roce 2022 tento přední světový veletrh prosazuje velkou poptávku, velkou internacionalitu a rozšířené digitální služby. Moto letošního oborového setkání je „The Future of Mobility in times of climate change". Již na začátku letošního veletrhu InnoTrans je 98 procent výstavní plochy zarezervováno. „Setrvávající vysoká poptávka ukazuje, že obor mobility po dlouhé době dychtivě očekává, že v září 2022 se společně sejdeme na globální oborové platformě", říká ředitelka veletrhů InnoTrans, paní Kerstin Schulzová.

Celý článek...

TME 1• Co je to tranzistor – základní informace
• Jak zkontrolovat tranzistor – metody testování správné funkce
    • Přečtěte si, jak zkontrolovat tranzistor pomocí měřiče
    • Tranzistory MOSFET a JFET
• Kontrola tranzistorů pomocí testerů elektronických součástek
• Jak zkontrolovat tranzistor bez odpájení
• Jak zkontrolovat tranzistor pomocí multimetru z nabídky TME

Celý článek...

Taiwan 1Taiwan Excellence vás srdečně zve k účasti na webináři „Budujte společně s Taiwan Machine Tools". Vaše účast by byla velmi oceněna! Připojte se k události vyplněním online registračního formuláře ZDE.

Celý článek...

RBD 1 train logoNa mezinárodním železničním veletrhu a konferenci RAIL BUSINESS DAYS ve dnech 7. až 9. června na brněnském výstavišti nebudou chybět velcí hráči železničního odvětví v České republice. Své expozice představí například společnosti jako Správa železnic, České dráhy, ČD Cargo, AŽD a mnoho dalších. Současně záštitu nad veletrhem převzali Hospodářská komora České republiky, Svaz průmyslu a dopravy České republiky a Správa železnic.

Celý článek...

GrindingHub 01UNITED GRINDING Group představí svou revoluční novinku C.O.R.E.(Customer Oriented REvolution) poprvé na německém veletrhu od 17. do 20. května 2022 ve Stuttgartu. Prezentace, která je naplánována na 10:00 prvního dne veletrhu GrindingHub 2022, bude zahrnovat i další novinky. Skupina UNITED GRINDING, jeden z předních výrobců přesných strojů pro broušení, erodování, laserování, měření a kombinované obrábění, představuje svou revoluční novinku C.O.R.E. (revoluce orientovaná na zákazníka) na GrindingHub 2022 ve Stuttgartu. Návštěvníci se mohou těšit na tuto a další novinky skupiny, které budou představeny všem hostům na stánku skupiny na slavnostní prezentaci v první den veletrhu, 17. května 2022, v 10 hodin místního času.

Celý článek...

EG lg faviconSpolečnost Elesa+Ganter navrhla novou řadu technických polymerů SAN s cílem překonat velmi důležitý problém, kterému dnes čelí všechny země světa: nebezpečí rezistence vůči antibiotikům a šíření škodlivých organismů!

Celý článek...

ACRI Plzen hala 02České dráhy slavnostně otevřely moderní opravárenskou halu v Plzni. Národní dopravce tím reaguje na rostoucí počet nových vlaků v regionu a potřebu zajistit pro ně kvalitní zázemí. Opravárenská hala nabízí 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další vyspělé technické komponenty. Hlavním důvodem vybudování nové opravárenské haly je zajistit efektivní údržbu moderních bezbariérových jednotek řad 650 RegioPanter a 844 RegioShark. V hale opravárenského centra jsou čtyři koleje o délce 100 metrů a dílny pro opravy komponentů železničních kolejových vozidel. Kromě RegioPanterů a RegioSharků v ní bude možné udržovat vozidla všech řad provozovaných ČD, resp. ČD Cargo a Správou železnic.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

6

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..