Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Celý článek...
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Celý článek...
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Celý článek...
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Celý článek...
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Celý článek...
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Celý článek...

VUT 01 aZařízení LiteScope umí jako jedno z mála na světě současně propojit dvourozměrný obraz z elektronového mikroskopu a trojrozměrný obraz z mikroskopu atomárních sil s velkou přesností. Za produktem stojí spin-off NenoVision, založený absolventy Fakulty strojního inženýrství VUT
v Brně. Zařízení teď chtějí posunout o třídu výš, spojili proto síly se svojí alma mater i s vědci z Akademie věd. Dvourozměrný obraz z mikroskopu zajišťuje svazek elektronů a detektory, trojrozměrný obraz zase rastrovací sonda. Obojí spojuje zařízení LiteScope, se kterým už brněnská firma NenoVision úspěšně vstoupila na trh. Teď mu chtějí přidat další nej. Z rastrovací sondy plánují udělat nástroj, který umožní se vzorkem přímo pracovat. Původní koncept, který by se dal s nadsázkou popsat jako „vše v jedné krabičce", však zůstává. Ve společném projektu jim s vývojem pomůžou hned tři brněnská akademická pracoviště: Ústav fyzikálního inženýrství z FSI VUT, Ústav fyziky materiálů a Ústav přístrojové techniky Akademie věd.

Celý článek...

demag 1aDíky několika novým prvkům rozšířila společnost Demag možné aplikace a varianty své již tak univerzální jeřábové stavebnice KBK. Zaměřila se na komponenty s vyšší nosností, lepším využitím dostupného prostoru a menšími požadavky na instalační práce. Stavebnicový systém lehkých jeřábů Demag KBK je ideální jeřábovou stavebnicí pro vytvoření na míru šitých řešení pro zdvihání a manipulaci. Projektanti mohou systém dokonale sladit s pracovními procesy, přepravovaným zbožím a téměř jakoukoli možnou stavební situací. Demag KBK lze použít k vytvoření jednotlivých ergonomických pracovišť stejně snadno jako komplexní intralogistické koncepty pro kompletní výrobní a montážní linky.

Celý článek...

MEWA-02Opakovaně použitelné čisticí utěrky pro průmysl, řemesla a dokonalou čistotu. Požadavky na hygienu a čistotu získaly během koronavirové krize nový rozměr také v průmyslových podnicích nebo u řemeslníků. Odklon od jednorázových výrobků se ale projevoval již před pandemií. Stále větší podporu si získávají systémy opakovaného využívání a oběhové hospodářství. To znamená výrobky s dlouhou životností, energetická účinnost, optimalizace spotřeby vody, používání ekologicky šetrných pracích a čistících prostředků a krátké lokální dodavatelské řetězce. Tyto myšlenky rozvíjí poskytovatel textilních služeb MEWA se svým servisem čisticích utěrek již více než 100 let.

Celý článek...

Prima CFL Werth Zoom Messung UhrenplatineOdchylka s od referenční teploty může způsobit velké chyby měření. Záznam teploty umožňuje matematickou kompenzaci tepelných vlivů na souřadnicový měřicí stroj. Výsledkem je mnohem ekonomičtější alternativa k vysoce přesné klimatizované měřicí místnosti.
Odchylky teploty jsou jednou z mnoha různých složek nejistoty měření. Teplota stroje, stupnice a obrobku má přímý vliv na výsledek měření. Odchylky teploty v místnosti od referenční teploty 20 °C mají na tyto teploty nepřímý vliv. Dalšími ovlivňujícími faktory jsou zbytkové teplo obrobku (např. ze zpracování a manipulace) a také zdroje tepla v měřicím zařízení (např. motory, světelné zdroje). Časové teplotní gradienty způsobují drift výsledků měření.

Celý článek...

kvyroba-ustredna mOzvučovaná výroba může být součástí malé firmy s několika zaměstnanci, nebo, což je opačný případ, součástí velké či dokonce korporátní firmy. A zde již výbní prostory nemusejí být situovány pospolu, v jednom průmyslovém areálu, ale kdekoli po světě. I takový případ lze smysluplně, s nízkými náklady, ozvučit.

Která místa ozvučovat?

Firemní komplex, s přihlédnutím na rozdělení budov, hal a oddělení, si rozdělíme na zóny. V úvahu bereme provoz na směny a také „výskyt" zaměstnanců. Např. v kantýně nemusí hrát hudba mimo její otevírací dobu. Také přihlížíme k povaze práce zaměstnanců. Zatímco administrativa potřebuje klidnější hudbu, výrobě klidně dopřejeme něco rozvernějšího.

Celý článek...

HENNLICH 2021 06 16 MobilníMobilní ekologickou dezinfekci pro vnitřní prostor, která dokáže během pěti minut vyčistit od virů až 100 metrů čtverečních, zařadila do svého portfolia společnost HENNLICH. Výhodou systému, který využívá biologicky odbouratelné prostředky, je, že dezinfekce může probíhat i v přítomnosti lidí i zvířat.
„Podle dostupných znalostí se virové nákazy, včetně koronaviru Covid 19 šíří z 98 procent vzduchem. Proto je nezbytné pečovat o čistotu vzduchu, zejména v uzavřených prostorech, kde se shromažďují lidé. Zásadní výhodu našeho řešení je, že využívá ekologické a biologicky odbouratelné prostředky VertEsprit ANK s kompletní certifikací. Dezinfekce tak může probíhat za přítomnosti lidí nebo zvířat," říká vedoucí divize HYDRO-TECH společnosti HENNLICH Martin Pavliska.

Celý článek...

Schunk Co-act Greifer EGH 1Inovativní, ergonomické, rychle zprovozněné: Díky inteligentnímu designu je automatizace s koboty zvláště snadná. Za to získalo chapadlo renomované ocenění Red Dot Design Award 2021 v kategorii „Product Design". SCHUNK EGH je perfektní chapadlo pro zahájení práce s koboty. Jako startovací balíček se modul ve verzi plug & work dodává k zákazníkovi již předmonotvaný a obsahuje vše potřebné pro montáž a uvedení do provozu: od mezipříruby, vhodných prstů, montážního nářadí až po softwarové balíčky pro bezproblémovou implementaci do řídicího systému robotů Universal Robots nebo Techman.

Celý článek...

ZAT 1 výroba-průmyslové-elePosledních deset procent z 58 skříní řídicího systému zbývá příbramské firmě ZAT dodat na projekt modernizace jaderných elektráren ve Francii. Finálně bude systém KCF od českého výrobce řídicích systémů zajišťovat diagnostické a informační funkce na dvaceti blocích osmi jaderných elektráren ve Francii. Dodávku skříní řídicího systému v hodnotě 80 milionů korun firma ZAT realizuje pro francouzskou společnost Framatome (dříve Areva NP) s termínem ukončení v roce 2024.

Celý článek...

Elesa 1 RychloupínačeAť už denně pracujete s hotovými přípravky, vytváříte zcela nové, nebo jen zajištujete poklopy či víka, na vašich zařízeních, jistě víte dobře, že upínače, uzávěry či spony musí být spolehlivé. Elesa+Ganter, jakožto světový leader ve výrobě a vývoji normovaných dílů, vytvořil za desítky let působení na trhu bohatou škálu různých typů.

Celý článek...

Trelleborg 06 21Společnost Trelleborg Sealing Solutions nabízí komplexní portfolio těsnicích prvků, která splňují jedinečné požadavky moderních výrobních aplikací. Naše speciálně navržené výrobky zajišťují plynulý, rychlejší a efektivnější provoz.

Celý článek...

Strana 6 z 237

6

Kalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..