Google překladač: English Deutsch
Full banner Taitra
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Celý článek...
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Celý článek...
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Celý článek...
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Celý článek...
Česko se zapojilo do celosvětové platformy pro digitalizaci stavebnictví Hlavní cestou k digitalizaci stavebnictví se stává metoda BIM. Zavádí ji proto do praxe veřejného sektoru velké množství států Evropy, Ameriky i Asie. Standardy jejího využívání v jednotlivých zemích se tak postupně rodí z mezinárodní spolupráce. Díky iniciativnímu přístupu Ministerstva průmyslu a obchodu je Česko v této oblasti velmi aktivní. Celý článek...
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Celý článek...

Star female-model-KC-Mask 2Epidemie koronaviru zasáhla mnoho firem, z nichž některé se pustily do inovativního vývoje ochranných prostředků. Maďarská firma KC Struktur vyrábějící zvukotěsné okenní a dveřní systémy zaoceánských lodí v nucené přestávce vyvinula antivirovou masku, která se ukázala být natolik inovativní, že ji nebylo snadné ani certifikovat. Stavební technik a designér Botond Csősz a lodní a strojní inženýr Miklós Kállai vyvinuli respirátor proti virům, který je v současné době na světovém trhu jedinečný a v uplynulých dnech získal další mezinárodní certifikát.

Celý článek...

Trelle 01Komponenty v tekutinových systémech plní stěžejní funkce a používají se v celé řadě zařízení - od traktorů, bagrů a dalších terénních zařízení, až po výrobní stroje, jako jsou například vstřikovací lisy. Tyto komponenty a těsnicí prvky musí být spolehlivé, s dlouhou životností a schopné provozu v náročných podmínkách.

Celý článek...

Eaton 1Tradiční cyklus přednášek se po podzimním úspěchu a zájmu ze strany účastníků opět odehraje v online podobě. Od 9. února se zájemci mohou opět zúčastnit odborně technických online školení v rámci Eaton On-line Tour. Po velkém úspěchu z podzimu 2020, kdy se webcastů zúčastnilo více než 2 500 osob, se společnost Eaton rozhodla cyklus přednášek zopakovat. Každé úterý od 13 hodin tak budou opět probíhat živé webcasty.

Celý článek...

BR logoVšechny bezpečnostní technologie B&R jsou zastřešeny sjednocujícím pojmem Inteligentní bezpečná reakce (Smart safe reaction). Co to přesně znamená? Po aktivaci bezpečnostní funkce stroje dojde obvykle k jeho vypnutí. To pak znamená dlouhé prostoje a časově náročný nový náběh produkce. Často dochází i k poškození ještě nehotových produktů. Aby se tomu zabránilo, vyžaduje trh inteligentní bezpečnostní řešení. Bezpečnostní reakce by měly být přizpůsobeny konkrétním požadavkům. Dobrým příkladem může být otevírání bezpečnostních dveří, za využití bezpečnostní funkce hlídání směru pohybu zařízení, např. lisu.

Celý článek...

Retos 1Ještě do 28. 2. 2021 RETOS VARNSDORF s.r.o. nabízí 2 roky záruky zdarma na vybrané nové a generálkované stroje.

Potřebujete-li okamžité řešení, máme skladem konvenční stolovou vyvrtávačku W100A a její CNC variantu RET100B, tak i stolovou vyvrtávačku WH10-CNC po GO. Navíc můžete nyní do 28.02.21 využít jedinečnou nabídku – Záruka 2 roky zdarma.
V rámci EU se jedná o kompletní záruku, mimo EU na dílce bez servisních prací. Platí na nově sjednané obchodní případy nahoře uvedených strojů. Podmínkou je podepsaná smlouva (objednávka) a uhrazená záloha. Výjimky jsou vyhrazeny.

Celý článek...

Manipulace budoucnosti

02. Únor 2021

SCHUNK 1Pětiprstá ruka SVH je první chapadlo s certifikací pro kolaborativní provoz na světě

Firma Schunk, přední světový výrobce špičkových upínacích a uchopovacích systémů, svým zákazníkům zjednodušuje, zrychluje a především zefektivňuje výrobu. Proto součástí jejího širokého portfolia produktů z oblasti robotiky a automatizace jsou inteligentní chapadla včetně jejich vrcholného vývojového stadia, servoelektrické antropomorfní ruky SVH.

Celý článek...

Elesa 1Hřídelové spojky od firmy Elesa + Ganter přenášejí rotační pohyb a točivý moment z hřídele na hřídel. Rovněž vyrovnávají tolerance a mechanické vady, které by jinak vedly k poškození pohonné jednotky nebo chybnému nastavení. Portfolio společnosti Elesa + Ganter nabízí tímto dokonalé řešení pro prakticky každou situaci.

Celý článek...

Fanuc 1 M20iD35 hall zmenseFANUC rozšiřuje řady M-20iD a ARC Mate 120iD o modely s 35 kg užitečným zatížením. FANUC rozšířil svou rozsáhlou řadu modelů o dva roboty: manipulační robot M-20iD/35 a svařovací verzi ARC Mate 120iD/35. Nové modely robotů kombinují vysokou kapacitu užitečného zatížení a zjednodušené vedení kabelů skrz duté rameno a zápěstí. Oba nové roboty jsou řízeny kontrolerem R-30iB Plus. Oba modely mají maximální užitečné zatížení 35 kg a dojezd 1 831 mm. Roboty M-20iD/35 a ARC Mate 120iD/35, mají nové hnací ústrojí, což má za následek schopnost zvládat větší zátěže s výrazně vyššími setrvačnostmi při zachování vysoké opakovatelnosti až do ±0,03 mm.

Celý článek...

EH 2020 netilionTisková konference „Průmysl 4.0 - od vize k realitě“: 4. února 2021, 10:30 h – Průmysl 4.0 nebyl po dlouhou dobu něco víc než vize: touha přinést produktivitu, pohodlí a jednoduchost, které nám digitalizace nabízí v našem soukromém životě, také do zpracovatelského průmyslu. Otázkou je, jak se tato vize nakonec stane realitou? A to je zásadní otázka naší digitální tiskové konference. Dr. Rolf Birkhofer, výkonný ředitel společnosti Endress+Hauser Digital Solutions, a Steffen Ochsenreither, manažer pro rozvoj podnikání ve společnosti Endress+Hauser Germany, poskytnou vzrušující pohled na vývoj digitálních řešení - od konceptu po využití v závodech našich zákazníků. Zástupce společnosti Salzgitter Flachstahl GmbH bude diskutovat o zkušenostech společnosti s řešeními pro průmyslový internet věcí. Kromě toho spolu s Vámi a odborníky ze strany poskytovatelů a uživatelů probereme, kde se dnes nachází Průmysl 4.0.

Celý článek...

Dexon 27911Hlášení v administrativní budově, v čekárně, ve škole nebo v obchodním centru se dá provést různými způsoby. Český výrobce Dexon nabízí jak jednoduché stolní mikrofony s minimem ovládání, tak i složitější s možností přehrání dříve nahraných hlášení. Vrcholem v jeho sortimentu je hlášení formou aplikace v telefonu nebo tabletu.
Jednoduchý mikrofon Dexon PA 570 je vybaven audio elektronikou s nízkou hladinou šumu, elektronicky aretovaným tlačítkem a automatickým gongem. Aktivita mikrofonu, je indikována svíticím kroužkem na jeho hlavici. Nic víc pro jednoduché aplikace není potřeba.

Celý článek...

Dexon 27950Taky si rádi hrajete? Co takhle ozvučit interiér za pomocí nástěnného přehrávače Dexon MRP 4205? Získáte nejen tablet, ale především chytrou mašinku se 4 zesilovači, která nabudí skryté reproduktory interiérového ozvučení. Doma nebo u vás v práci.
Základnová stanice přehrávače Dexon MRP 4205, jež je pevně instalována na stěnu a obsahuje napájení a zesilovače, je doplněna odnímatelným kovovým tabletem s potřebným rozhraním. Tablet může fungovat také autonomně (bez posílání audia do základnové stanice). Obojí je kovové, displej kapacitní 7".

Celý článek...

Strana 6 z 226

6
Conrad_2021_big square

Kalendář akcí

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
25
2627282930  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021_01