Google překladač: English Deutsch
Full banner Taitra
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Celý článek...
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Celý článek...
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Celý článek...
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Celý článek...
Česko se zapojilo do celosvětové platformy pro digitalizaci stavebnictví Hlavní cestou k digitalizaci stavebnictví se stává metoda BIM. Zavádí ji proto do praxe veřejného sektoru velké množství států Evropy, Ameriky i Asie. Standardy jejího využívání v jednotlivých zemích se tak postupně rodí z mezinárodní spolupráce. Díky iniciativnímu přístupu Ministerstva průmyslu a obchodu je Česko v této oblasti velmi aktivní. Celý článek...
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Celý článek...

Star female-model-KC-Mask 2Epidemie koronaviru zasáhla mnoho firem, z nichž některé se pustily do inovativního vývoje ochranných prostředků. Maďarská firma KC Struktur vyrábějící zvukotěsné okenní a dveřní systémy zaoceánských lodí v nucené přestávce vyvinula antivirovou masku, která se ukázala být natolik inovativní, že ji nebylo snadné ani certifikovat. Stavební technik a designér Botond Csősz a lodní a strojní inženýr Miklós Kállai vyvinuli respirátor proti virům, který je v současné době na světovém trhu jedinečný a v uplynulých dnech získal další mezinárodní certifikát.

Celý článek...

STrelleborg Banner 1polečnost Trelleborg Sealing Solutions nabízí širokou škálu těsnění přímočarých pohybů pro všechny aplikace v různých segmentech trhu. Aplikace v hydraulice kladou značné nároky na těsnění. Nejen, že musí zabránit úniku hydraulické kapaliny z hydromotoru, ale musí zároveň odolávat vysokým tlakům, extrémním teplotám a také příčným silám působícím na těsnění.

Celý článek...

ur alseca photo-14ALSECA ENGINEERING SA je společnost z automobilového průmyslu, která vyrábí formy, zařízení a plastové komponenty metodou vstřikování. Pro automatizaci procesů ultrazvukového svařování a frézování plastových dílů se společnost nově rozhodla nasadit kolaborativního robota UR5. Znamená to zajištění vysokého standardu kvality výrobků a zároveň téměř zdvojnásobení produktivity výroby.

Celý článek...

Jungheinrich Ökostrom SolarS okamžitou platností budou všechny závody společnosti Jungheinrich v Německu, včetně jejích šesti německých výrobních závodů, využívat výhradně zelenou energii. Přechod zahraničních poboček a závodů na zelenou energii bude následovat. Zároveň společnost Jungheinrich začala vyrábět vlastní solární energii a za tímto účelem postupně vybavuje své závody fotovoltaickými systémy.

Celý článek...

HIWIN v roce 2020 v zisku

05. Březen 2021

HIWIN Brno 800HIWIN za čtvrté čtvrtletí společnost hlásí růst 2,7 %. Brněnská společnost HIWIN s.r.o oznamuje, že vytvořila za rok 2020 zisk před zdaněním ve výši 25 milionů korun, a to i přes pokles obratu, který dosáhl 312 milionů korun. Růst ve čtvrtém čtvrtletí 2020 dovoluje optimistický výhled do roku 2021
Společnost HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, zveřejnila ekonomické výsledky za rok 2020. Celkový obrat dosáhl 312 milionu korun. I přes pokles v meziročním srovnání o 9,2 % společnost dosáhla zisku před zdaněním ve výši 25 milionu korun. Pokles tržeb vedl pouze k omezení vybraných investic, nebylo nutné sáhnout k propouštění. Náznakem oživení, který umožňuje optimistický výhled do roku 2021, byl růst ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 v meziročním srovnání o 2,9 %. Pro rok 2021 odhaduje HIWIN růst až 10 %.

Celý článek...

renault-concept-800Nové logo značky Renault, česky Nová vlna, ztělesňuje myšlenku nabídnout novou možnost tím, že přineseme do ekosystému něco nového, co je blíže duchu doby a je moderní. Nové logo bylo odhaleno během Renaulution a nachází se také na přední masce prototypu Renault 5. A jako takové je to symbol „Nouvelle Vague" pro Renault, moderní a technologický (bez nostalgie). Lidé chtějí, aby Renault obnovil jejich „madeleine de Proust" (jejich ikony): Renault 5, píseň Johnny & Mary, ikonické logo. Renault jasně vstřebává to, co lidé milovali, a zachází s tím velmi moderně (dans l'air du temps), vůbec ne nostalgicky.

Celý článek...

Bottling PrintingZabýváme se průmyslovým značením a automatizací v oblasti strojírenství, automotive, obalářství, zdravotnictví, potravinářství a mnoho dalšího.
S našimi stroji potisknete naprosto cokoliv: čárové kódy, QR kódy, data expirace, sériová čísla, časové formáty, EAN kódy, statické texty či loga.
Zajišťujeme komplexní služby v oblasti značení. Pomůžeme Vám s výběrem stroje a postaráme se Vám o jeho pravidelný servis.

BR 01 webinar scn25426066Vstupte do nové éry výroby! ACOPOS 6D představuje unikátní využití jevu magnetické levitace pro průmyslové aplikace. Transportní vozíky s integrovanými permanentními magnety se pohybují bezkontaktně nad povrchem tvořeným segmenty motoru. Elektromagnetické segmenty motoru mají velikost 240×240 mm a lze je sestavit do jakéhokoli tvaru.

Celý článek...

Obrázek MEWA 01(Praha, únor 2021) To, co bylo před 113 lety revoluční myšlenkou, je dnes pro mnohé celkem běžné. Používání čisticích utěrek v systému sdílení zaručuje nejlepší poměr ceny a výkonu, ale také čisté ekologické svědomí. Vyhazování průmyslových utěrek po jejich použití už nepřichází v úvahu. Zatěžuje životní prostředí a je ekonomicky neefektivní.

Celý článek...

Chinaplas-2021 lgPoptávkový šok; nejistá následky, ztráta 1 bilionu USD způsobená pandemií, odhadovaná Konferencí OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD), je pro globální ekonomiky nákladnou lekcí, zatímco oživení předpokládalo, že v roce 2021 zůstane letargická. Region ASEAN, který viděl pokles ekonomiky o poprvé za 22 let, se musel potýkat s dopady pandemie od jejího prologu v březnu 2020. Navzdory nejistým následkům je oživení na dosah ruky. Zejména pro ASEAN-5 očekává růst HDP v roce 2021 o 5,2 %, podle auditu Mezinárodního měnového fondu (MMF) z ledna 2021.

Celý článek...

Siaf 0 imageSPS – veletrh průmyslové automatizace (SIAF) v Kantonu a souběžný veletrh Asiamold se budou konat ve dnech 3.–5. března 2021, oblast B v čínském veletrhu pro dovoz a vývoz v Guangzhou. Pod záštitou inteligentní výroby je SIAF Guangzhou předním centrem inteligentních řešení průmyslové automatizace v jižní Číně, zatímco Asiamold pokrývá řadu tvářecích řešení včetně technologií vstřikování plastů, výroby forem a 3D tisku. Oba veletrhy společně hostí přibližně 660 vystavovatelů na ploše 40 000 metrů čtverečních. Na veletrzích se navíc představí více než 90 seminářů a fór, které se budou zabývat nejnovějšími zprávami z oboru a poznatky o trhu v oblasti průmyslové automatizace, výroby forem a 3D tisku.

Celý článek...

Strana 4 z 226

4
Conrad_2021_big square

Kalendář akcí

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
25
2627282930  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021_01