Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Tme 01 2000V posledních letech jsou stále populárnější integrované platformy vybavené mikrokontroléry (nejznámější značkou je zde pravděpodobně Arduino). Díky všeobecné dostupnosti a široké podpoře od výrobců a komunity uživatelů se jedná o snadno naučitelné, všestranné vývojové nástroje. V profesionálních podmínkách, např. v procesu prototypování mobilních zařízení, je však nevýhodou těchto produktů omezený počet podporovaných systémů. Proto během laboratorních prací a ve fázi projektování zůstávají nejspolehlivějším řešením vývojové platformy připravené samotnými výrobci systémů. Zde je třeba zdůraznit, že jejich pozornosti neunikly výhody oblíbených řešení ze spotřebitelského segmentu: jejich snadná přizpůsobitelnost a dostupnost. Dnes jsou na trhu k dispozici jednoduché v použití vývojové desky připravené předními výrobci mikrokontrolérů – především společností Microchip, jejíž portfolio zahrnuje systémy z rodin PIC® a AVR®. Níže uvádíme jedno z prototypových řešení tohoto výrobce z řady Curiosity Nano.

Celý článek...

Parker PAREU886A Carstick Společnost Parker Hannifin, mezinárodní lídr v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, představuje nové řešení integrovaných vložek Parker Legris Carstick+, které zajišťují okamžité spojení mezi tělesem a polymerními hadičkami. Řešení Carstick+, které doplňuje osvědčenou řadu produktů Parker Legris Carstick®, lze vložit do různých materiálů tělesa včetně amorfních neelastických polymerů.

Celý článek...

3D wiserKvětnová konference staví na zajímavých řečnících přímo z praxe. Nikdo nezná skutečné možnosti 3D tisku a 3D skenování lépe než ti, kdo už moderní technologie naplno využívají v průmyslu a výrobě, výzkumu a vývoji. Přijďte se o jejich zkušenosti podělit. Setkání, které klade důraz na vzájemnou výměnu zkušeností, proběhne v příjemném prostředí humpoleckého Fabrika Hotelu (hned u D1) pod záštitou NCP 4.0 a Svazu průmyslu a dopravy.

Celý článek...

MEWA-01Kompletní dodržování bezpečnostních a hygienických předpisů pro pracovní oblečení může garantovat pouze profesionální poskytovatel textilních služeb. Lídrem v této oblasti je MEWA se svým rozsáhlým servisním systémem na 45 pobočkách po celé Evropě. Nabízí pracovní oblečení včetně jeho kontroly, údržby, skladování a logistiky.

Celý článek...

Timtos 23Třetí největší světová výstava obráběcích strojů, Taipei International Machine Tool Show (TIMTOS), naplánovaná na 6. až 11. března 2023, představí inovace a aplikace v EV a Metaverse v Taipei Nangang Exhibition Center Halls 1, 2 a TWTC hala 1. Od roku 2019 se TIMTOS stal třetí největší přehlídkou obráběcích strojů na světě. Zejména s tématem „Zelené obráběcí stroje", „Inteligentní stroje", „Flexibilní výroba" a „Digitální simulace". TIMTOS 2023 se vrací k inovacím a aplikacím v sektorech EV a Metaverse.

Celý článek...

Canton 1Desetidenní veletrh, který se koná od 15. do 24. dubna, zahrnuje online veletrh, akce pro dodavatele a nákupčí a propagaci přeshraničního elektronického obchodu. Díky rozmanitým obchodním akcím konaným virtuálně představuje veletrh více než 2,9 milionu produktů pokrývajících 16 kategorií produktů od spotřebního zboží po domácí spotřebiče. Akce se zúčastní vystavovatelé z 32 zemí a regionů.

Celý článek...

Kawasaki 1a digitální-perso„Automatizujeme procesy, jejichž robotizace přináší skutečné výhody. Pomocí moderních technologií zlepšujeme kvalitu výrobních procesů a především zvyšujeme bezpečnost práce obsluhy. Nyní dosahujeme vynikající kvality svarů a vysoké produktivity," uvedl Maciej Socha, ředitel oddělení systémů oplocení a ochrany proti korozi, WIŚNIOWSKI.

Celý článek...

Trelleborg Úvodní obrázekSpolečnost Trelleborg Sealing Solutions je přední světový dodavatel těsnicích řešení pro tekutinové systémy. Zejména v hydraulických aplikacích neustále posouvá možnosti těsnicích technologií za účelem zvýšení výkonnosti a zároveň napomáhá rozvíjet tzv. udržitelný rozvoj.

Celý článek...

TME 008---ImageTransfer Multisort Elektronik (TME) je nyní lépe než kdy dříve schopna poskytnout svým zákazníkům všechny komponenty nezbytné pro realizaci optoelektronických projektů díky přidání nových produktů Everlight do nabídky. Umožní vytvářet zařízení, jako jsou kodéry, přepínače a optické senzory, stejně jako řešení pro počítání / třídění produktů a přenos dat.

Celý článek...

Murrelektronik 00 04 Murr VVe dnech 17. – 20.5.2022 se opět otevře v Brně veletrh AMPER, nejvýznamnější český veletrh automatizace, a společnost Murrelektronik se na něm představí s atraktivními inovacemi a zajímavými tématy.
Stánek firmy Murrelektronik najdete v Hale V, jeho číslo je 4.04.
Společnost Murrelektronik představí inteligentní trendy v automatizační technice v oblasti decentralizované instalační techniky, napájení, síťové technologie a IO-Link a ukáže zjednodušení instalačních konceptů, čímž ukáže způsoby, jak zvýšit konkurenceschopnost. V centru pozornosti jsou tedy budoucí propojení z úrovně IO do cloudu.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

4

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..