Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Parker 1 PAREU914A Parker-US přechodem na elektrifikaci strojů přichází příležitost využít výhod modernizovaných hydraulických komponent. Pomocí nejnovějších počítačových simulací je možné například optimalizovat hydraulickou nádrž: úkol, který nejenže poskytuje více prostoru pro dodatečnou kapacitu baterie, ale také přináší řadu dalších výhod, mezi které patří nižší spotřeba paliva a nižší emise CO2 (např. u vznětových motorů), vyšší bezpečnost, nižší výrobní náklady, nižší náklady na údržbu, menší dopad na životní prostředí a nižší celkové náklady na vlastnictví.

Celý článek...

Pneumax 01 Hannover2 5 obrPři této příležitosti představí také novinky ze svého výrobního programu, mezi jinými novou PX sérii modulárního elektronického systému, která představuje jednotný koncept pro ventilové terminály řady EVO. Novinkou určenou především pro sektor OIL&GAS je volume booster s integrovaným filtrem. Inovace objevíte i v současné řadě proporcionálních redukčních ventilů a vysoce přesných regulátorů, mezi celonerezovými prvky (škrtící ventily s vysokým průtokem) i v prvcích určených pro sektor Automotive.

Celý článek...

Promohaly 1 ocelova-konstruStavební projekty jakéhokoliv druhu mohou být často velmi náročné vzhledem k termínům a rozpočtům, které je třeba dodržet. Pokud přemýšlíte nad rozšířením svého podnikání, vyberte si ocelové konstrukce montovaných hal.

Celý článek...

Mewa EIT photoEvropská aliance pro solární fotovoltaický průmysl (ESIA), vedená společností EIT InnoEnergy, dokázala získat více než 110 nových členů ze 17 zemí ke spuštění průmyslového akčního plánu. Společnost EIT InnoEnergy, inovační motor pro udržitelnou energii podporovaný Evropským institutem pro inovace a technologie (EIT) – jednou z institucí Evropské unie – dokázala pod svým vedením získat od spuštění Evropské aliance pro solární fotovoltaický průmysl (ESIA) v prosinci 2022 (ESIA) pro další spolupráci více než 110 nových členů ze 17 zemí. Členové aliance nyní navrhnou průmyslový plán, jak více rozvinout a urychlit rozvoj fotovoltaického průmyslu v Evropě, snížit jeho rizika, a to ve všech částech hodnotového řetězce, od získání křemíku až po výrobu modulů.

Celý článek...

DTE 1 -2022-205Zdá se, že největší konference v oblasti energetiky – Dny teplárenství a energetiky 2023 – se už trvale zabydlela v Olomouci. Stejně jako v minulých letech ani letos nebude o zajímavá témata nouze. I když se z pohledu běžného uživatele situace stabilizuje, obor musí být stále připraven čelit nové regulaci a přijímat nové výzvy. OZE jsou jednou z nich.

Celý článek...

Panasonic HG-F-measurement-Dosah až 3 metry, robustní hliníkový kryt a snadné nastavení jsou jen některé z vlastností nového laserového snímače vzdálenosti HG-F. Panasonic Industry představuje nový laserový měřicí senzor HG-F, který dokáže spolehlivě detekovat objekty až na vzdálenost 3 m pomocí technologie ToF (Time of Flight). To znamená, že senzor může být instalován i v dostatečné vzdálenosti od měřeného objektu aby operátoři nebo ramena robotů mohli pracovat volně.
Dlouhý dosah snímače HG-F zajišťuje také volnost při navrhování: instalace na určitou vzdálenost umožňuje měřit i velké obrobky nebo výrobky různých výšek na lince

Celý článek...

2023 04a ozvuceni-sportovisOzvučte je a zvyšte návštěvnost. Používáte „amatérské" ozvučení? Tak to je špatně. Že není rozumět? Doprovodný zvuk hudby je nekvalitní, „zahuhlaný" a s ozvěnami?

Celý článek...

Detemo iaSpolečnost Riken Keiki se již více než 100 let zabývá výrobou a prodejem nejkvalitnějších detektorů plynů a bezpečnostního vybavení. Jejich produkty se používají v mnoha odvětvích, jako jsou průmysl, doprava a veřejná infrastruktura, aby byla zajištěna maximální bezpečnost zaměstnanců a veřejnosti.

Celý článek...

onlio 1Digitalizované firemní procesy spojené s uložením a oběhem dokumentů dokáží ušetřit hodně času i peněz. Nejedná se však o pouhé skenování dokumentů. Jde o systém automatizace a robotizace práce se vším, co se ve firemních týmech, provozech a odděleních vytváří, schvaluje, ukládá i archivuje. Optimálně nastavené firemní procesy přináší přehled, bezpečnost, kompetence, rychlost vyhledávání a významný úbytek lidské práce.

Celý článek...

AKAM 1 application LAD enVýrobce MEAN WELL, světový lídr v oblasti standardních napájecích zdrojů, prodává vlastní značku do více než 80 zemí světa už od roku 1982. V posledních letech roste poptávka po bezpečných, spolehlivých, certifikovaných a chytrých napájecích zdrojích vhodných pro zabezpečení či požární signalizaci. MEAN WELL představuje novou řadu napájecích zdrojů LAD, která doplňuje nabídku o výkony až do 600 W, s vestavěnou nabíječkou umožňující nabíjení různých druhů akumulátorů.

Celý článek...

Kaletech 1 clanek---Tavna-jV téměř každé výrobní lince se najde místo, kde je třeba aplikovat lepidlo a uzavřít balení před expedicí. Především v provozech s větším objemem výroby jsou na uzavření balení a lepený spoj kladeny vyšší nároky. Musí spolehlivě držet, rychle ztuhnout, být odolný vůči vnějším vlivům a lepidlo nesmí kontaminovat produkt nebo výrobní linku. Ze všech možných způsobů lepení je nejrozšířenější lepení pomocí tavných lepidel známé také jako „hotmelt" a to právě proto, že dokáže spolehlivě splnit výše zmíněná kritéria. Navíc je možné jej plně automatizovat.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Květen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  4  5  6  7
  8  91011121314
192021
22232425262728
29    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..