Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

HBC 02 1702042879045Více než 60 účastníků z 31 zemí se zúčastnilo již tradičního setkání na BootCampu 2023 v Crailsheimu. Mezinárodní prodejní a servisní síť se sešla na HBC BootCampu v Německu od 7. do 9. listopadu 2023. Náš výrobce nás hostil tři dny ve svém hlavním sídle v Crailsheimu, kde jsme si vyměňovali nápady se všemi globálními pobočkami a partnerskými společnostmi HBC i autorizovanými prodejci o inovativních technologiích a produktech, aktuálním vývoji trhu, nových aplikacích a prodejním potenciálu a mnohem více. To znamená, že se v budoucnu můžete vždy spolehnout na prvotřídní zákaznické poradenství a špičkové služby v nejlepší kvalitě HBC – po celém světě a kdekoli nás potřebujete.

Celý článek...

Amper ElesaPrůmyslová výroba dnes často vyžaduje umisťování různých elektronických zařízení, jako jsou čidla, kamerky, skenery apod., přímo do výrobních linek na dopravníky. Zároveň je nutné řešit, jak zabezpečit, aby se do elektroniky strojů, zařízení a vůbec pojistek umístěných ve výrobě nedostal žádný olej, mastnota či jiné nečistoty. Vedle toho, pokud ve výrobě používáte stroje či jiné technologie, které generují statickou elektřinu, je nutné zajistit, aby byla správně odvedena do země a danou elektroniku nepoškozovala. Pojďme se nyní podívat, jak to efektivně vyřešit. A zároveň, pokud budete ve dnech 19. až 21. března na největším mezinárodním veletrhu elektroniky Amper, tak kam si máte zajít pro bližší informace a kde se můžete podívat na konkrétní demonstraci.

Celý článek...

MSV bannerV Brně se chystá 65. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Od 8. do 11. října 2024 se na výstavišti představí široká nabídka průmyslových řešení a inovativních výrobních postupů. Souběžně s MSV se uskuteční i veletrhy IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING a PROFINTECH, takže si na své přijdou profesionálové z nejrůznějších oblastí. Pokud se chcete zúčastnit jako vystavovatel, nenechte si ujít zvýhodněné ceny do 31. března 2024.

Celý článek...

HIWIN 1 AUTOMATIZACE RIZENI POHYBUŘada odborných seminářů s workshopy pro Průmysl 4.0. Praha, Brno, Ostrava, Košice a Trenčín. Duben 2024. Společnosti HIWIN, Danfoss a Beckhoff připravily řadu bezplatných odborných seminářů, na kterých představí trendy v polohovacích systémech, pohonech a v automatizaci pro průmysl 4.0. Semináře jsou určeny pro odbornou veřejnost z řad projektantů, konstruktérů a programátorů.

Celý článek...

AKTUÁTORY

13 Březen 2024

TEA 00Firma T.E.A. TECHNIK nabízí aktuátory různých typů a provedení. Aktuátory jsou polohovací systémy, kterými je možno nahradit hydraulické a pneumatické systémy. Je to lineární pohon převádějící rotační pohyb na přímočarý. Používají se pro nastavování, naklápění, zvedání jiných částí zařízení či břemen nebo pro polohování. Výhodou aktuátorů je přesnost polohování a řízení pohybu, jednoduchá montáž, malé zástavbové rozměry a nenáročná údržba. Jsou vhodné pro krátkodobý nebo přerušovaný provoz.

Celý článek...

BMC roba drive checker• Pro zkušebny, stroje, výrobní zařízení
• Kompenzuje nesouososti hřídelí
• Torzně tuhé spojení
• Přenos momentu bez vůlí

Celý článek...

Spektra 01Úspora energií je prioritou mnoha průmyslových odvětví a nástroje, které v tom pomáhají jsou termokamery a speciální akustické kamery umožňující rychlé odhalení závad, úniků plynů / stlačeného vzduchu a zabránit tak zbytečným ztrátám a škodám a prodloužit životnost a zvýšit spolehlivost a bezpečnost strojů a zařízení.

Celý článek...

Schrack i A4 OKPřijďte se s námi setkat a poslechnout si zajímavé přednášky z oboru. V každém městě je pro vás připraveno společné večerní posezení s obchodními zástupci firmy Schrack Technik.

Registrace a účast je zdarma. Těšíme se na vás!

Celý článek...

TME 1 laminaty landing 2023 RD kopiePrototypování plošných spojů. Technologie „ruční" výroby PCB nejsou vyhrazeny pouze pro amatéry – používají je i profesionálové a malé výrobní podniky, a to zejména k prototypování plošných spojů.
Nabídka TME je určena jak velkým podnikům, tak menším výrobním nebo servisním podnikům, ale i žákům, studentům a dokonce i kutilům. Všechny tyto skupiny jistě ocení široký výběr univerzálních PCB desek, laminátů a dalších produktů pro prototypování elektronických zařízení.

Celý článek...

Turck c 1aSpolečnost Turck je již téměř 50 let globálním předním dodavatelem v oblasti průmyslové automatizace a partnerem pro automatizaci výroby, procesů a logistiky v mnoha průmyslových odvětvích. Podporuje své zákazníky svými digitálně propojitelnými řešeními pro efektivní automatizační systémy digitální transformaci a je jedním z průkopníků Průmyslu 4.0 a IIoT, poskytuje široké portfolio produktů, cílenou orientaci na systémová řešení, technickou podporu a maximální orientaci na své zákazníky.

Celý článek...