Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Celý článek...
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Celý článek...
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Celý článek...
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Celý článek...
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Celý článek...
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Celý článek...

CSAT Landing-Gear 00Společnosti Czech Airlines Technics (CSAT) se i přes propad v sektoru letectví podařilo zajistit značné množství zakázek v oblasti opravy podvozků. V minulém roce bylo dokončeno už 33 kompletních sad podvozků, což převyšuje průměrnou roční kapacitu této divize. Ke zvýšení efektivity a kvality práce napomohla nedávná modernizace galvanovny a lakovny a nové investice do vybavení podvozkárny. Mezi klienty patří letecké společnosti jako například KLM Royal Dutch Airlines, Transavia Airlines, Transavia France, Smartwings nebo nově i LOT Polish Airlines.

Celý článek...

TP-Link 1 RE550 0TP-Link RE550: extender pro bezdrátovou síť s maximálním pokrytím přes 1000 m2. Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový extender RE550 s obrovskou plochou pokrytí, který dokáže snadno rozšířit domácí bezdrátovou Wi-Fi síť, a to s podporou standardu Wi-Fi 5 (802.11ac). Stabilní síť díky tomuto zařízení získáte na ploše až 1 115 m2. Při instalaci do zahradního domku zajistíte připojení k internetu i na velké zahradě.

Celý článek...

Bossard 00Bossard CZ s.r.o. je součástí skupiny Bossard Group, která patří mezi přední mezinárodní poskytovatele produktových řešení a služeb v oblasti spojovacích technologií. Od roku 2012 patří do skupiny Bossard Group i společnost KVT – Fastening, která se specializuje na prodej značkových spojovacích komponentů, včetně montážního zařízení a služeb. Díky širokému sortimentu spojovacích prvků čítajícím více než 1 000 000 artiklů, technickému poradenství a řízení zásob prostřednictvím inteligentní metodologie Smart Factory Logistics, poskytujeme našim zákazníkům kompletní podporu a řešení v oblasti zásobování spojovacími prvky. Mezi naše zákazníky patří lokální a mezinárodní průmyslové společnosti, které se na naše služby mohou maximálně spolehnout.

Celý článek...

Murrelektronik 01 Vision-PrSystémy VISION jsou v průmyslové výrobě a logistice stále důležitější. Pokud jde o Industry 4.0, nebo IIoT, nemohou zde chybět průmyslové kamery pro zpracování obrazu. Společnost Murrelektronik nyní nabízí se svými instalačními řešeními decentralizovaná Vison řešení pro průmyslové zpracování obrazu. Se společností Murrelektronik mají výrobci strojů a systémů po svém boku výkonného partnera, pokud jde o napájení a správu signálů/dat pro inteligentní propojení kamer v průmyslových výrobních procesech nebo logistice. Sázíme na decentralizované komponenty včetně switchů, rozvaděčů a podavačů, které lze namontovat na stroj, a na odpovídající vysoce výkonnou kabelovou a konektorovou techniku. Tyto komponenty minimalizují nároky na instalaci a maximalizují výkon nových i stávajících strojů a systémů.

Celý článek...

MEWA-1První nákladní auto s vodíkovým pohonem
MEWA je v ohledu udržitelnosti a šetrného zacházení se zdroji neustále průkopníkem. Jako první německá společnost je MEWA aktuálně mezi padesátkou vybraných podniků, které využívají v každodenním provozu jedno z nejmodernějších vodíkových nákladních vozidel na světě. V praxi to znamená, že MEWA jezdí na švýcarských silnicích s nulovými emisemi. Tento projekt je jedinečný díky využití zeleného, CO2 neutrálního vodíku. K jeho výrobě se používá CO2 neutrální elektřina z vodních elektráren. Emise z kamionu se tedy skládají výhradně z čisté vodní páry. Celkem sedm vodíkových nádrží garantuje dojezd více než 400 km.

Celý článek...

Airflow PandaDrastický nárust cen energií jen zvýší tlak na úspory ve všech oblastech, vzduchotechniku nevyjímaje. V našem případě se zaměříme na co největší minimalizaci ztrát vzduchu ve vzduchotechnických rozvodech a klimatizačních jednotkách. Uvedu malý příklad: jen nekvalitní montáží vzduchotechnického potrubí v kombinaci se špatným utěsněním lze ztratit až 30 % dopravovaného a upraveného vzduchu. Naprosto nevhodným řešením je zvyšování výkonu ventilátoru (klimatizační jednotky) s následným nárůstem rychlosti v potrubí, nárůstem tlakových ztrát, zvýšení hlučnosti a především vyššími energetickými nároky pro přípravu vzduchu (ohřev, chlazení, vlhčení atd.). Jedinou správnou cestou je dosažení co nejlepší těsnosti celého systému.

Celý článek...

Trelleborg 800 Counter-SurfacesPovrchové úpravy slouží ke zlepšení těsnicího efektu a dalších vlastností, které základní materiály nemají. Dokončovací operace, jako je povlakování, slouží ke zlepšení drsnosti povrchu s cílem snížit tření a prodloužit životnost komponentů. Tradiční povrchové úpravy mohou mít potíže s přilnavostí, nebo s dostatečným ošetřením těžko přístupných míst na složitějších výrobcích.

Celý článek...

EG lg faviconLineární pohyb, potřeba seřízení, vycentrování a obecně posouvání břemen je v průmyslu pravděpodobně jedna z nejčastějších činností. Ať už se bavíme o standardních výsuvech, jako jsou naše teleskopická vedení, používané dle aplikace pro šuplíky, posuvné dveře, ale i těžké plošiny, nebo dopravnících, tedy válečkových a kuličkových segmentech, dokážeme nabídnout téměř vše pro Vaši aplikaci.

Celý článek...

Emerson-měřící-systém-pro-8Mnoho let pojmy jako internet věcí a digitalizace dominují tiskovým zprávám a jsou hlavním tématem obchodních výstav a průmyslových konferencí. Globální technologická společnost Emerson je lídr v oblasti využití průmyslového internetu věcí. Bohaté zkušeností předurčují Emerson, aby pomáhal zákazníkům využívat výhody digitální transformace v konkrétních řešeních a aplikacích. Úspěšné využití přínosu digitální transformace je založeno na spojení odborné znalosti v oblasti chytrých senzorů, zabezpečené komunikace, správy a analýzy dat.

Celý článek...

TMTS hlavickaTIMTOS x TMTS 2022, největší první a jediná tchajwanská výstava obráběcích strojů se společnou značkou, se bude konat na výstavišti Taipei Nangang v halách 1 a 2 od 21. do 26. února 2022. Celkem 900 vystavovatelů zaplní výstavní haly s 5 200 stánky. Je pozoruhodné, že to bude nejen největší veletrh na Tchaj-wanu od vypuknutí pandemie, ale jedna z nejvýznamnějších událostí pro globální průmysl obráběcích strojů na začátku roku 2022.

Celý článek...

Strana 2 z 241

2

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..