Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
MULTIFUNKČNÍ STŮL GRIDIRON MINI V KOMBINACI S EX-TRACK CNC OD THERMACUT SE VEJDE DO KAŽDÉ DÍLNY Nejlepší nápady často přichází z potřeby, proto se portfolio společnosti Thermacut rozšířilo o multifunkční stůl GRIDIRON MINI. Ten vznikl především za účelem předvádění přenosného řezacího systému EX-TRACK CNC, který lze vybavit strojním autogenním hořákem EX-TRAFLAME a/nebo strojním plazmovým hořákem v kombinaci s plazmovým zdrojem EX-TRAFIRE. Celý článek...
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Celý článek...
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Celý článek...
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Celý článek...
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Celý článek...
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Celý článek...

Thermacut 1 Gridiron 24 340Nejlepší nápady často přichází z potřeby, proto se portfolio společnosti Thermacut rozšířilo o multifunkční stůl GRIDIRON MINI. Ten vznikl především za účelem předvádění přenosného řezacího systému EX-TRACK CNC, který lze vybavit strojním autogenním hořákem EX-TRAFLAME a/nebo strojním plazmovým hořákem v kombinaci s plazmovým zdrojem EX-TRAFIRE.

Celý článek...

Iteco c 1 lowS.O.K. stavební, s.r.o. je moderní stavební společnost, která byla založena v roce 1991 v Třebíči. Mezi hlavní činnosti patří výstavba kompletních zemědělských a průmyslových staveb, výroba a montáž ocelových konstrukcí, výroba prefabrikovaných prvků. Dále se zabývá výstavbou montovaných rodinných i bytových domů v rámci celé České republiky.

Celý článek...

Schunk 1Německá rodinná firma SCHUNK je lídrem v mnoha oblastech upínací techniky a automatizace. Ve svých výrobních závodech rozmístěných po celém světě vyrábí inovativní výrobky určené pro průmyslové použiti. Jedním z jejich výrobních závodů je společnost S.P.D. S.p.A sídlící v italském městě Caravaggio a právě tam byl v poslední době vyvinut akumulátorový elektropermanentní břemenový magnet Speedy BAT sloužící převážně pro zvedání a manipulaci feromagnetických materiálů různých tvarů a velikostí až do hmotnosti 500 kg.

Celý článek...

agc-glass Celni autosklaInvestici ve výši zhruba 40 milionů korun spustila společnost AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku. Jde o novou pec na výrobu čelních skel určených jako náhradní díly pro výměnu ve stávajících modelech automobilů. Díky této investici jeden z největších výrobců autoskel v Evropě zvýšil kapacitu výroby autoskel i její flexibilitu.

Celý článek...

HBC 03 okSpolečnost HBC-radiomatic CZ, s.r.o. se od roku 1997 stala lídrem českého a slovenského trhu v oblasti rádiových álkových ovládání určených pro řízení průmyslových aplikací. V největším měřítku jsou RDO používána pro řízení růmyslových a stavebních jeřábů. Tady, díky své kvalitě, zaručují ezpečný spolehlivý provoz a značné ušetření nákladů provozovatele. Ze stejných důvodů nebo i z důvodu zajištění bezpečí pro bsluhu, jsou dálková ovládání používána i v jiných oblastech. příkladem je použití u svahových sekaček, drtiček stavební suti nebo čerpadel betonu, kde dálková ovládání také zaujala své místo.

Celý článek...

Konecranes 5 2021-03-30 TOMVe středních Čechách ve městě Slaný se vyrábí špičkové jeřáby značek Demag a Konecranes. V rámci koncernu Konecranes patří tento závod k nejprogresivnějším a je znám vysokou kvalitou své produkce. Výrobními halami nás provedl a na otázky odpovídal pan Zoltán Gorta, jednatel českého zastoupení Konecranes and Demag.

Celý článek...

VUT 01 aZařízení LiteScope umí jako jedno z mála na světě současně propojit dvourozměrný obraz z elektronového mikroskopu a trojrozměrný obraz z mikroskopu atomárních sil s velkou přesností. Za produktem stojí spin-off NenoVision, založený absolventy Fakulty strojního inženýrství VUT
v Brně. Zařízení teď chtějí posunout o třídu výš, spojili proto síly se svojí alma mater i s vědci z Akademie věd. Dvourozměrný obraz z mikroskopu zajišťuje svazek elektronů a detektory, trojrozměrný obraz zase rastrovací sonda. Obojí spojuje zařízení LiteScope, se kterým už brněnská firma NenoVision úspěšně vstoupila na trh. Teď mu chtějí přidat další nej. Z rastrovací sondy plánují udělat nástroj, který umožní se vzorkem přímo pracovat. Původní koncept, který by se dal s nadsázkou popsat jako „vše v jedné krabičce", však zůstává. Ve společném projektu jim s vývojem pomůžou hned tři brněnská akademická pracoviště: Ústav fyzikálního inženýrství z FSI VUT, Ústav fyziky materiálů a Ústav přístrojové techniky Akademie věd.

Celý článek...

demag 1aDíky několika novým prvkům rozšířila společnost Demag možné aplikace a varianty své již tak univerzální jeřábové stavebnice KBK. Zaměřila se na komponenty s vyšší nosností, lepším využitím dostupného prostoru a menšími požadavky na instalační práce. Stavebnicový systém lehkých jeřábů Demag KBK je ideální jeřábovou stavebnicí pro vytvoření na míru šitých řešení pro zdvihání a manipulaci. Projektanti mohou systém dokonale sladit s pracovními procesy, přepravovaným zbožím a téměř jakoukoli možnou stavební situací. Demag KBK lze použít k vytvoření jednotlivých ergonomických pracovišť stejně snadno jako komplexní intralogistické koncepty pro kompletní výrobní a montážní linky.

Celý článek...

MEWA-02Opakovaně použitelné čisticí utěrky pro průmysl, řemesla a dokonalou čistotu. Požadavky na hygienu a čistotu získaly během koronavirové krize nový rozměr také v průmyslových podnicích nebo u řemeslníků. Odklon od jednorázových výrobků se ale projevoval již před pandemií. Stále větší podporu si získávají systémy opakovaného využívání a oběhové hospodářství. To znamená výrobky s dlouhou životností, energetická účinnost, optimalizace spotřeby vody, používání ekologicky šetrných pracích a čistících prostředků a krátké lokální dodavatelské řetězce. Tyto myšlenky rozvíjí poskytovatel textilních služeb MEWA se svým servisem čisticích utěrek již více než 100 let.

Celý článek...

Prima CFL Werth Zoom Messung UhrenplatineOdchylka s od referenční teploty může způsobit velké chyby měření. Záznam teploty umožňuje matematickou kompenzaci tepelných vlivů na souřadnicový měřicí stroj. Výsledkem je mnohem ekonomičtější alternativa k vysoce přesné klimatizované měřicí místnosti.
Odchylky teploty jsou jednou z mnoha různých složek nejistoty měření. Teplota stroje, stupnice a obrobku má přímý vliv na výsledek měření. Odchylky teploty v místnosti od referenční teploty 20 °C mají na tyto teploty nepřímý vliv. Dalšími ovlivňujícími faktory jsou zbytkové teplo obrobku (např. ze zpracování a manipulace) a také zdroje tepla v měřicím zařízení (např. motory, světelné zdroje). Časové teplotní gradienty způsobují drift výsledků měření.

Celý článek...

kvyroba-ustredna mOzvučovaná výroba může být součástí malé firmy s několika zaměstnanci, nebo, což je opačný případ, součástí velké či dokonce korporátní firmy. A zde již výbní prostory nemusejí být situovány pospolu, v jednom průmyslovém areálu, ale kdekoli po světě. I takový případ lze smysluplně, s nízkými náklady, ozvučit.

Která místa ozvučovat?

Firemní komplex, s přihlédnutím na rozdělení budov, hal a oddělení, si rozdělíme na zóny. V úvahu bereme provoz na směny a také „výskyt" zaměstnanců. Např. v kantýně nemusí hrát hudba mimo její otevírací dobu. Také přihlížíme k povaze práce zaměstnanců. Zatímco administrativa potřebuje klidnější hudbu, výrobě klidně dopřejeme něco rozvernějšího.

Celý článek...

Strana 5 z 237

5

Kalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..