Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Parker 1 PAREU914A Parker-US přechodem na elektrifikaci strojů přichází příležitost využít výhod modernizovaných hydraulických komponent. Pomocí nejnovějších počítačových simulací je možné například optimalizovat hydraulickou nádrž: úkol, který nejenže poskytuje více prostoru pro dodatečnou kapacitu baterie, ale také přináší řadu dalších výhod, mezi které patří nižší spotřeba paliva a nižší emise CO2 (např. u vznětových motorů), vyšší bezpečnost, nižší výrobní náklady, nižší náklady na údržbu, menší dopad na životní prostředí a nižší celkové náklady na vlastnictví.

Celý článek...

HENNLICH 1 2023 03 27 HENNLJe největší vodní elektrárnou v ČR s výkonem 2 x 325 MW, má největší spád v Česku a také má největší reverzní vodní turbínu z elektráren v Evropě – elektrárna Dlouhé Stráně. Další zajímavostí je nyní také systém vytápění, které zajišťují dvě nově instalovaná tepelná čerpadla Waterkotte systému voda-voda o jmenovitém výkonu 2 x 185 kW. Systém pro firmu ČEZ, která elektrárnu vlastní, navrhla a realizovala divize G-TERM litoměřické společnosti HENNLICH.
Tomáš Holčák, vedoucí divize G-TERM: „Unikátní přečerpávací elektrárna nám umožnila navrhnout zajímavé řešení celého systému vytápění pomocí tepelných čerpadel. Díky nádrži chladicí technologické vody jsme mohli využít systém voda-voda, kde je jako vstupní médium na primární straně použita voda z řeky Divoká Desná. Ta zároveň slouží jako chladící voda výrobních soustrojí a blokových transformátorů."

Celý článek...

MEWA social-media-graphic-Platforma Vestbee spustila nedávno společně s dalšími partnery v oblasti průmyslu a předními investory speciální program Hello CleanTech. Ten se zaměřuje na podporu takových startupových společností, které vyvíjejí působivá technologická řešení, posunují sektor čistých technologií dopředu a současně mají reálný dopad na světovou energetiku. Startupy vybrané do programu budou těžit z řady zajímavých příležitostí, a to včetně komerční spolupráce s lídry v oboru, profesionální podpory podnikatelských záměrů, dostupnosti potřebných technologií, fundraisingu prostřednictvím zkušených odborníků či přístupu k předním venture capital fondům.

Celý článek...

TME 01a fibox landing 2023 Sortiment značky Fibox představuje pestrou nabídku univerzálních instalačních krabiček. Vyznačují se nejen vysokým stupněm krytí (IP65/IP66/IP67), ale také odolností vůči mechanickým nárazům. Produkty z této skupiny jsou ideální pro elektroinstalace, automatizační systémy, napájení, osvětlení, ale i pro ochranu zařízení IoT.

Celý článek...

WALTER 1 HELICHECK NANOTrend směřující k miniaturizaci v oblasti elektroniky, mikromechaniky a lékařské technice zvyšuje poptávku po mikro a nano-nástrojích. Komplexní měření těchto drobných nástrojů o průměru menším než jeden milimetr však dosud nebylo možné. Při současných metodách měření, včetně pokusů o měření nástrojů pomocí mikroskopie, představuje největší riziko chyby obvykle lidský faktor. Navíc je u některých měření nutná destrukce nástroje, například při měření úhlu čela u nástrojů se složitou geometrií. „Výrobci pak musí doufat, že ostatní identické nástroje budou odpovídat tomu naměřenému. Pro toto tvrzení však neexistuje žádný důkaz,” vysvětluje Bernd Schwennig, který je ve společnosti WALTER odpovědný za produktový management v oblasti měřicí techniky.

Celý článek...

Hannover vstupenkaV dubnu 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh Hannover Messe. Více než 4 000 společností z celého světa představí špičková technologická řešení pro budoucnost výroby a dodávek energií. Veletrh je nejvýznamnější světovou akcí strojírenského průmyslu. Pravidelně jsou zde představovány novinky z oblastí průmyslové automatizace a IT, energetických a environmentálních technologií a vývoje a výzkumu v rámci oboru strojírenství. Veletrh poskytuje vhodnou příležitost oslovit přední světové firmy z odvětví zpracovatelského průmyslu, energetiky, obchodu a průmyslového výzkumu.

Celý článek...

Kaletech 1 a Aero 01Sprejová aplikační hlava Aero je na trhu od roku 2021. Za tu dobu se velmi osvědčila pro plošný nános termoplastických a reaktivních lepidel. Nyní Švýcarský výrobce technologie lepení Robatech představil novou verzi s možností až 10 aplikačních trysek a externím ohřevem vzduchu. Hlava je vhodná pro plošný nános lepidla na výrobky s nestandardním tvarem a povrchem. Uplatnění najde především při lepení čalounění interiérů automobilů nebo lepení izolačních materiálů ve stavebnictví. Hlava Aero nanáší termoplastická nebo reaktivní tavná lepidla a lze aplikovat i tavná lepidla s vysokou viskozitou.

Celý článek...

ZAT PribramDalší významný úspěch v oblasti jaderné energetiky si připsal na své konto český výrobce a dodavatel řídicích systémů ZAT a.s. Firma po téměř dvouletém jednání se zástupci BEH (Bulharský energetický holding) a JE Kozloduj podepsala v půli března smlouvu na dodávku RRCS – systému řízení regulačních tyčí reaktoru pro 5. a 6. blok bulharské jaderné elektrárny Kozloduj za 15,5 milionu eur.

Celý článek...

Axiom se-novinkyPřijďte se podívat na webinář, kde vám vše ukážeme Solid Edge, to nejlepší řešení pro strojírenský návrh ve své třídě, s plně integrovaným systémem správy a řízením dokumentace.

Celý článek...

Weidmuller 00Weidmüller nabízí širokou škálu sdružovacích skříní, řešení monitoringu a komponenty pro rozsáhlé fotovoltaické projekty a střešní systémy, které splňují vaše individuální požadavky. Využijte našich mnohaletých zkušeností v oboru fotovoltaiky.

Celý článek...

NSK 1a CON CMZ-lathes-underSvětově proslulý španělský výrobce soustruhů CMZ si pochvaluje více než 25 let špičkové technické spolupráce s firmou NSK, specialistou na lineární techniku a ložiska. Stroje společnosti CMZ obsahují inovativní řešení NSK, která zahrnují kuličkové šrouby, lineární vedení a vysoce přesná ložiska. Pokračující partnerství pomáhá upevnit vedoucí postavení společnosti CMZ v Evropě. Firma díky vysokému výkonu a účinnosti svých soustruhů přes 80 % své výroby exportuje.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Květen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  4  5  6  7
  8  91011121314
192021
22232425262728
29    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..