Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Castrol 1 onsite-header-110Obrábění kovů je jednou z klíčových operací v mnoha výrobních odvětvích. Zachování produktivity při současném snížení spotřeby energie a úspoře vody a odpadu představuje velkou výzvu. Společnost Castrol vyvinula integrovaná řešení pro obrábění kovů, která pomáhají podnikům právě v těchto ohledech.

Celý článek...

Aetna 1 PAREU913A shutterstPři výběru opletené hydraulické hadice existuje řada individuálních podmínek, k nimž patří pracovní tlak, únavová životnost, poloměr ohybu, odolnost proti otěru, integrita konstrukce, odolnost proti korozi, kompatibilita s chemickými látkami a kapalinami, teplotní odolnost a pružnost. Nalézt hadici, která by splnila požadavky ve všech ohledech, však vždy bylo náročné. Problém se dále komplikuje, pokud hledáte dodavatele, který dokáže spojit vynikající produkty s vysokou úrovní zákaznického servisu a technické podpory a zároveň je věrný myšlence neustálého zlepšování ve výzkumu a vývoji, výrobě i zkoušení.

Celý článek...

SSD 1 CelekDůvodů, proč se v současných počítačích stávají SSD už samozřejmostí, je hned několik. V první řadě je to vyšší rychlost načítání, a to jak samotného systému, tak i aplikací. Hodnoty čtení/zápisu totiž dosahují rychlosti kolem 500 MB/s u SSD SATA disků a u SSD NVMe až v řádech 5 000 MB/s, zatímco klasické rotující disky se dostanou zhruba na 150–170 MB/s a jejich odezva je výrazně pomalejší.

Celý článek...

Fronius 00 PW PPIC DynamicWPro systémy Fronius iWave jsou nyní k dispozici komponenty pro studený drát TIG. Převratná inovace spočívá v jejich inteligentním ovládání. S novým patentovaným svařovacím balíčkem Welding Package TIG DynamicWire je nyní i pro amatéry snadné provádět dokonalé svary TIG. Dynamická regulace drátu totiž vždy zvolí správnou rychlost posuvu. Proces se přizpůsobuje svářeči nebo svářečce, nikoli naopak!

Celý článek...

Ret hatPodniky dnes snadno spadnou do „režimu přežití". Dodavatelské řetězce se potýkají s tlakem inflace a nedostatkem pracovních sil, spotřebitelská poptávka se připravuje na plné dopady rostoucích životních nákladů a klimatické změny už nejsou něčím, co se odehrává kdesi daleko, zatímco turbulence v geopolitice straší trhy téměř denně. Žijeme v nejisté a nepředvídatelné době.

Celý článek...

HENNLICH 2022 11 14 KulickoZelená recyklační verze osvědčeného kuličkového ložiska xiros dosahuje téměř stejných technických vlastností a limitů zatížení. Další krok směrem k udržitelné výrobě plastů ušla německá společnost igus, specialista na chytré plasty, který je v Česku výhradně zastoupen firmou HENNLICH. Společnost využívá zbytky vysoce výkonného plastu xirodur B180 z výroby vstřikování k výrobě ECO verze osvědčeného kuličkového ložiska xiros. Ložisko vyrobené z recyklátu přitom dosahuje téměř stejných technických vlastností a limitů zatížení.

Celý článek...

K2 1 1200x675 02-deviceNová moderní pracovní plocha a nový grafický design webové K2, ale také inovativní možnosti filtrování, pro snadné a rychlé vyhledávání, nebo ještě efektivnější plánování výroby a automatické vytváření dokladů mezi společnostmi holdingu. To je výčet jen některých z velké řady novinek, které přináší nová verze ryze českého podnikového softwaru K2 s názvem Iris.

Celý článek...

ASCO 2-nove-210Společnost Emerson uvedla na trh rozšíření oblíbené řady solenoidových membránových ventilů ASCO serie 210 s připojovacími rozměry 3/8" až 1" v AC a DC napětí pro jmenovitý tlak až 16 bar (230 psi).
Tato varianta série 210 může být nyní nabízena jako standardní ventil pro všechny běžné a zejména i pro náročnější aplikace. Rozšířená serie 210 bude k dispozici jako univerzální design, tak i s evropským schválením dle ATEX.

Celý článek...

Schneider 1 Electric AutomaKonkurenční prostředí, zvyšování cen energií a narůstající inflace se přirozeně nevyhýbají ani průmyslovému odvětví. Navíc se výrobní procesy potýkají více než kdy jindy s problémy s lidskými silami. Jedním z řešení mohou být kvalitní jednoúčelové stroje. V dlouhodobém horizontu dosahují úspory nejenom energií, ale i materiálů, zkracují dobu výroby a při správném zacházení mají nízké nároky na údržbu i případný servis. To vše přináší plně automatický montážní stroj na ucelené platformě PacDrive 3 od společnosti Schneider Electric.

Celý článek...

Skoda 1• Všechny modely ŠKODA testované metodikou Euro NCAP od roku 2008 získaly pět hvězdiček. • ŠKODA AUTO neustále vylepšuje aktivní a pasivní bezpečnost svých vozů. • Před 50 lety se v Praze uskutečnil první zdokumentovaný crash test na území tehdejšího Československa. • Euro NCAP vyhodnotilo modely ŠKODA FABIA a ŠKODA ENYAQ iV jako nejbezpečnější vozy ve své třídě; pětihvězdičkové hodnocení získaly modely ŠKODA také mimo Evropu. •  Testovací polygon v Úhelnici získal ocenění Crashová laboratoř roku 2020.

Celý článek...

Aetna AOC 1 Front-right 240Společnost AOC přišla na trh s inovovanou řadou monitorů V5CW, které disponují kompletním multimediálním vybavením: od 2 megapixelové webové kamery, přes integrované reproduktory až po variabilitu v podobě stojanu v základní výbavě či možnosti monitor umístit na stolní či nástěnný držák jednotlivě či v sestavě několika monitorů vedle sebe. Uživatel tak má možnost mít dokonale čistý pracovní prostor.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

5

Kalendář akcí

<<  Únor 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..