Google překladač: English Deutsch
Full banner Taitra
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Celý článek...
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Celý článek...
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Celý článek...
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Celý článek...
Česko se zapojilo do celosvětové platformy pro digitalizaci stavebnictví Hlavní cestou k digitalizaci stavebnictví se stává metoda BIM. Zavádí ji proto do praxe veřejného sektoru velké množství států Evropy, Ameriky i Asie. Standardy jejího využívání v jednotlivých zemích se tak postupně rodí z mezinárodní spolupráce. Díky iniciativnímu přístupu Ministerstva průmyslu a obchodu je Česko v této oblasti velmi aktivní. Celý článek...
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Celý článek...

Star female-model-KC-Mask 2Epidemie koronaviru zasáhla mnoho firem, z nichž některé se pustily do inovativního vývoje ochranných prostředků. Maďarská firma KC Struktur vyrábějící zvukotěsné okenní a dveřní systémy zaoceánských lodí v nucené přestávce vyvinula antivirovou masku, která se ukázala být natolik inovativní, že ji nebylo snadné ani certifikovat. Stavební technik a designér Botond Csősz a lodní a strojní inženýr Miklós Kállai vyvinuli respirátor proti virům, který je v současné době na světovém trhu jedinečný a v uplynulých dnech získal další mezinárodní certifikát.

Celý článek...

UR 1 DSC04023Společnost Bernacki Industrial Services, která byla založena v roce 2007, je výrobcem přesných dílů. Specializuje se hlavně na výrobu komponent, jako jsou například ventilová tělesa pro evropské automobilky. Společnost zahájila svou činnost v technologickém inkubátoru v polské Jasionce. V současné době má společnost vlastní halu o rozloze 800 m2 ve zvláštní ekonomické zóně poblíž Řešova, v blízkosti technologického parku Aeropolis Podkarpackie Science a ostatních společností z tzv. „Aviation Valley". Z 11 CNC strojů v Bernacki je jich nyní až sedm přizpůsobeno pro práci s koboty. Tři kolaborativní robotická ramena UR10e aktuálně pracují v třísměnném provozu, což zvyšuje efektivitu a zajišťuje bezchybnou výrobu komponent. Společnost Bernacki zvolila roboty Universal Robots zejména díky jejich snadnosti programování, kompatibilitě se stroji, malé velikosti a bezpečnosti. Se třetím kobotem UR10e společnost dosáhla nejrychlejší návratnosti investice, která činila pouhých 12 měsíců.

Celý článek...

IC 01Digitalizace a automatizace výroby patří v posledních letech ke stěžejním aktivitám, které mají podnikům pomoci obstát v boji s konkurencí. Jihomoravským firmám pomáhá s aplikací principů Průmyslu 4.0 již pátým rokem INDUSTRY CLUSTER 4.0. Díky inovačním auditům, ale také přednáškám, konferencím a exkurzím do chytrých továren mohou načerpat potřebnou inspiraci. Networkingové aktivity klastru jim pak pomáhají najít vhodné partnery a své záměry realizovat.

Celý článek...

UR 2018.03.06Kolaborativní roboty, neboli koboty, vytvářejí další příležitosti pro automatizaci automobilového průmyslu. Jsou charakteristické jejich schopností pracovat ve specifické výrobní oblasti, po boku pracovníků. Dále pak rychlou implementací a snadným přesunem na nové úkoly. V neposlední řadě i intuitivním programováním a obsluhou. Mohou pomoci v procesech jako je vstřikování, při obsluze strojů nebo při balení a paletizaci ve velkých i malých podnicích. Výrobci z celého světa investují do automatizace. Podle průzkumu „SMEs Barometer robotizace"[1], provedeného v Česku na jaře 2020 i mezi společnostmi zabývajícími výrobou pro automotive, vyplývá, že mezi důležitými faktory motivujícími malé a střední podniky k robotizaci je zlepšení výkonnosti výroby (93,5 %). Dále společnosti zmiňovaly: eliminace výrobních chyb (75,8 %) a zvýšení kvality produkce (75,8 %), posílení konkurenceschopnosti (74,4 %), zkrácení dodací lhůty (70,5 %), zvýšení produkce (66,6 %), standardizace procesu (60,2 %), obtížnost při hledání a udržení zaměstnanců (57,7 %), zvýšení výrobní bezpečnosti (56,3 %) a zvýšení produkční flexibility (50,1 %).

Celý článek...

Elesa 1 2 182x162Elesa+Ganter vždy sleduje a dbá na požadavky trhu, ve snaze nabídnout co nejkomplexnější sortiment. A proto jsme nedávno uvedli na trh novou produktovou linii pro hydraulické systémy: Modulární hadicové systémy. Jsou ideálním řešením, pokud potřebujete lubrikovat, chladit, nebo odsávat tekutiny a prachové částice. Tyto hadicové systémy jsou přímo navržené zejména pro chladící systémy, kde dochází k cirkulaci kapalin pod vysokým tlakem, což je vhodné například při soustružení, vrtání, broušení, frézování, nebo erodování. Lze je také ale použít pro cirkulaci vzduchu k vysoušení inkoustu u tiskařských strojů.

Celý článek...

SP ČR Tranformace ISS 10348Koronavirová krize může urychlit digitální transformaci českých firem. Podniky, které už do digitálních technologií a prvků Průmyslu 4.0 investovaly, si ověřily, že jim tyto investice pomohly lépe zvládnout dopady koronavirové krize. Firmy chtějí více investovat do těchto technologií. Získají tak náskok před konkurencí a budou odolnější vůči případným dalším krizím. To jsou hlavní závěry průzkumu Svazu průmyslu a dopravy ČR o využívání Průmyslu 4.0 mezi 99 průmyslovými firmami.

Celý článek...

demag 1 42132-4Společnost Demag rozšířila nabídku produktů s rádiovým ovládáním. Joystickový vysílač DRC-JT díky inteligentnímu rozhraní mezi rádiovým vysílačem DRC-JT, bezpečnostním řízením SafeControl a jeřábem usnadňuje obsluhu jeřábů ve složitých provozních situacích a zvyšuje bezpečnost provozní činnosti jeřábu. Rádiové ovládání DRC-JT vychází z osvědčené jednotky Demag DRC-J. Písmeno ‚T' v názvu nového ovladače vyjadřuje, že je jednotka určena pro tandemový provozní režim. Jeřáby a kladkostroje je možné ovládat intuitivně s použitím dvou joysticků. Obsluha jeřábu tak může ovládat všechny funkce jeřábu, aniž by od něj musela odvracet zrak.

Celý článek...

olympiadaEnergetika budoucnosti, akumulace energie, smart grids, elektromobilita, alternativní zdroje, obchodování s elektřinou, úspory i management – to je výběr témat, na něž se letos zaměřil třetí ročník Energetické olympiády. Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií proběhla on-line. I v době uzavřených škol tak studenti získali příležitost hlouběji porozumět vybraným oblastem energetiky a možnost konzultovat své dotazy nebo nápady s profesionály z oboru. Do celostátního klání se přihlásilo přes 800 studentů z celé České republiky. Zvítězili studenti Gymnázia J. S. Machara z Brandýsa nad Labem – Jan Černohorský a Šimon Šustek. Letošní ročník byl výjimečný, nejen díky výkonům soutěžícím, ale i celkovým průběhem akce. Vládní opatření přijatá s cílem zabránit šíření COVID-19 organizátory, partnery i soutěžící postavila před nové výzvy. „O možnost soutěžit jsme studenty nechtěli připravit," vysvětluje autorka projektu Adéla Holasová. „Na nové podmínky jsme tedy rychle zareagovali změnou formátu a celou soutěž převedli do on-line prostředí. Přednáškový blok mentorů tak například nahradila edukativní videa, která studentům zůstala dostupná i po skončení soutěže a finalisté zase neprezentovali své soutěžní projekty před publikem a porotou, jako v předchozích letech, ale tvořili videa," dodává.

Celý článek...

OnRobot lgGlobální virtuální akce 'OnRobot Expo' nabídne ve dnech 2. a 3. prosince živé ukázky a interaktivní prezentace. Společnost OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, otevřela registraci pro 'OnRobot Expo' – globální interaktivní virtuální akci se zaměřením na robotiku, automatizaci a kolaborativní aplikace, která se uskuteční online ve dnech 2. a 3. prosince 2020. OnRobot Expo bude hostit přední prezentátory jako jsou Camilo Buscaron, vedoucí Cloud Robotics Open Source Technology & Strategy v Amazon Web Service, Mark Cuban, investor do robotických technologií a tvůrce pořadu Shark Tank, nebo Sue Keay, CEO hubu Queensland AI. OnRobot Expo poskytne návštěvníkům 30minutové prezentace mnoha expertů na nejrůznější témata od štíhlé výroby a kolaborativních obalových aplikací až po rychle zprovoznitelná CNC řešení a způsoby, jakými mohou výrobci překonat bariéry v nasazení kamerových systémů.

Celý článek...

Nord 1 i040210B Hochregal 1Technologie paletového dopravníku vyžaduje především úsporná řešení pohonu s vysokou přetížitelností. NORD DRIVESYSTEMS dodává optimálně přizpůsobenou, individuálně konfigurovatelnou a flexibilní technologii pohonu, která snižuje počet verzí a náklady, zejména při přepravě palet a palet z klecí s válečkovými nebo řetězovými dopravníky.

Celý článek...

Fanuc 1 MPA-04241-CO-PartneZ mohutné propagace nového trendu v automatizaci a robotice by se mohlo zdát, že se v tzv. kobotech podařilo nalézt kýžené ideální řešení. Jsou ale spolupracující roboty skutečně univerzálním prostředkem pro automatizaci? Myšlenka zkonstruovat robota přímo spolupracujícího s člověkem vznikla již v roce 1995, v rámci výzkumného projektu nadace General Motors Foundation. Hlavní boom však přišel až o 10 let později, kdy skupina dánských studentů, založením firmy Universal Robots (UR), vyvinula lehké a levné rameno, které bylo schopné přímo spolupracovat s člověkem, aniž by bylo potřeba ochranných bariér. Je ovšem potřeba zmínit, že nebyli jediní, kdo tento typ robota prosadil do průmyslové sféry, ani první, kdo se o realizaci podobného řešení pokoušel. Na podobných zařízeních pracovali ve stejné době i další výrobci, jejichž řešení však (s ohledem na skutečnost, že na rozdíl od UR pro ně nepředstavovala „core business") přišla na trh později. Např. ABB představilo už v roce 2013 prototyp dvouramenného kobota Frida, zkonstruovaného jako alternativu lidského pracovníka (s nimž mohl robot pracovat bez potřeby bezpečnostních bariér). Z něho pak vzešel kobot YuMi, uvedený o dva roky později.

Celý článek...

Strana 8 z 226

8
Conrad_2021_big square

Kalendář akcí

<<  Duben 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
25
2627282930  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021_01