Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

HM24-2405Již za necelé tři měsíce, v pondělí 22. dubna, otevře své brány mezinárodní veletrh pro zpracovatelský průmysl Hannover Messe. Na výstavišti je k dispozici pár posledních volných ploch. Máte‑li zájem představit vaše novinky mezinárodnímu publiku a využít k tomu finanční podporu MPO, tak je poslední šance k získání míst.

Celý článek...

AI ING 19043 238118Aby si udržely konkurenceschopnost, lépe porozuměly svým zákazníkům a zvýšily svoji efektivitu, usilují dnes podniky o rychlé zavedení umělé inteligence (AI). Ale i přes stále rostoucí nadšení z potenciálu AI se mnoho iniciativ nakonec jen těžko prosadí. Hlavním viníkem je absence platformy pro spolupráci podporované robustní infrastrukturou hybridního cloudu. Bez hybridního cloudu jako základu vaší strategie pro AI není možné dosáhnout úspěchu.

Celý článek...

largeKlíčovým prvkem při navrhování hygienických zpracovatelských linek je prevence kontaminace. Přesto se výrobci často potýkají s nejistotou při čištění potrubí, nádrží a dalších uzavřených prostor s těžko přístupnými stinnými místy. Nová výsuvná rotační mycí hlavice Alfa Laval je vysoce efektivní výsuvné čisticí zařízení, které poskytuje jistotu úplného vyčištění, čímž zvyšuje bezpečnost produktu a zároveň zkracuje odstávky a zvyšuje produktivitu.

Celý článek...

Vodik 1Strojírensko-inženýringová společnost 2JCP z Račič u Štětí se specializuje na cleantech technologie. Po úspěšné spolupráci se Siemens Energy na vodíkových elektrolyzérech teď vyvíjí se společností KEW Technology, podporovanou britskou vládou, modulární zařízení, které dokáže ze syntetického plynu z odpadu či biomasy separovat velmi čistý vodík, průmyslový vodík a CO2. Výroba prvního pilotního zařízení v Račicích začne ještě letos. 2JCP se tak stane průkopníkem technologie, která má velký potenciál dalšího průmyslového využití v zelených sektorech energetiky.

Celý článek...

Huisman Czech republic Svarovaci robot 2Huisman Czech Republic vylepšil svařovacího robota ve svém vývojovém a výrobním závodě ve Sviadnově. Nyní pomáhá vyrábět větší, těžší a tvarově náročnější ocelové komponenty, které bylo dříve možné svařit jedině ručně. Díky instalaci víceosého polohovadla se také rozšířily jeho možnosti v použití 3D tisku.

Celý článek...

Fronius 1 PW PPIC Artis Bild 1Svařování TIG je skutečné umění a je považováno za královskou disciplínu spojovacích procesů. Nový Fronius Artis dělá všechnu čest svému názvu, který je odvozen od latinského „arte" a znamená umění. Kdykoli musí svarové spoje splňovat nejpřísnější normy jak z hlediska vzhledu, tak z hlediska kvality, je po ruce praktický, lehký kompaktní přístroj s nekompromisně stabilním obloukem. Ve stejnosměrných výkonových třídách 170 A až 210 A zaujme Artis řadou funkcí, které byste jinak očekávali pouze u větších profesionálních přístrojů TIG.

Celý článek...

1691505251HeadlineNa jubilejní 30. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2024 je již přihlášeno 380 vystavovatelů. Odborná veřejnost se může těšit na tradiční české firmy i lídry světového formátu. Nosnými tématy veletrhu jsou inovace v oblasti automatizace a digitalizace průmyslu, řešení udržitelné energetiky a spolehlivých infrastrukturních zařízení a technologie pro chytré domy i města. Významnou část veletrhu tvoří prezentace firem z oblasti elektronických součástek a výrobních zařízení pro elektrotechniku.

Celý článek...

Jakub KaufmanČeské strojírenství čelilo v roce 2023 hned několika výzvám: v posledních týdnech se objevily nové problémy s logistikou, vliv měly i vysoké ceny energií. Na trhu práce stále panoval nedostatek kvalifikovaných pracovníků, což pro výrobní firmy znamená značnou komplikaci. Podle společnosti Profika setrvale rostla poptávka po řešeních pro automatizaci a po zavádění digitalizace i do menších podniků.

Celý článek...

TME 1 Wyswietlacze 7segmentowe RDOblíbené, efektivní a snadno implementovatelné. V dnešním digitalizovaném světě hrají důležitou roli různé typy displejů. Právě ony nám předávají informace, pomáhají nám s navigací, umožňují komunikaci a poskytují potřebné údaje. Mezi těmito mimořádně užitečnými zařízeními zaujímají 7segmentové LED displeje jedinečné místo právě díky své jednoduchosti, čitelnosti a široké škále aplikací.

Celý článek...

MSV bannerOd 8. do 11. října 2024 se na brněnském výstavišti uskuteční již 65. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na jednom místě se tak návštěvníci budou moci seznámit s novými průmyslovými technologiemi a výrobními postupy. Společně s MSV se letos konají i specializované veletrhy IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING a PROFINTECH.

Celý článek...