Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

fenomen22 banner 600x200Hlad po kreativcích roste. Firmy se netají tím, že mladé mozky jsou přesně tím, co může přinést české ekonomice změnu k lepšímu. FENOMÉN dává šanci generaci, které digitální technologie říkají pane. Univerzitě Tomáše Bati (UTB), která je zlatým partnerem konference, nabídne 1000 online vstupů zdarma.

Celý článek...

ACRI 1 modernizaceModernizace železničních tratí, uzlů a stanic včetně výpravních budov, příprava vysokorychlostních tratí a zvyšování bezpečnosti na přejezdech – to jsou priority Správy železnic pro rok 2022. Manažer infrastruktury naváže na vydařený loňský rok, kdy velmi úspěšně čerpal finanční prostředky z fondů EU a pro modernizaci železniční infrastruktury využil 99,9 % všech evropských dotačních prostředků, které byly k dispozici. V roce 2022 bude Správa železnic hospodařit s rozpočtem 53 miliard korun.

Celý článek...

Adast foto-3Modernizace čerpacích stanic by měla směřovat k postupné úplné bezobslužnosti. Zatímco dnes se tyto typy stojanů objevují především u stanic s minimem doplňkových služeb, budoucnost by měla alespoň částečně patřit robotizaci. Důvodem pro zavádění tohoto řešení je rostoucí poptávka po komfortu řidičů, limitem mohou být negativní psychologické efekty či nekompatibilita nově vyráběných vozů. Širší rozmach tohoto řešení lze podle odborníků čekat až po roce 2035.

Celý článek...

Prace ING 33594 270991Stále více pracovních pozic nabízí centra podnikových, IT a zákaznických služeb v režimu plného home office. I po odeznění pandemie tak budou moci zaměstnanci pracovat z domova z jakéhokoliv místa v ČR. Kromě toho, že nejvíce v uplynulém roce rostla centra v menších městech tento fenomén způsobí rozmach kvalifikované práce na venkově. V roce 2022 vzroste počet zaměstnanců oboru o plných 15 tisíc, nejčastěji půjde o experty na IT, na datovou a prediktivní analytiku a na výzkum a vývoj. Ruku v ruce s rozmachem práce z domova roste i podíl flexibilních pozic. Vyplývá to z průzkumu oborové asociace ABSL, který byl zveřejněn na www.absl.cz/cs/report-2022.

Celý článek...

Tokoz 1 ePRO---použití rukaŽďárský TOKOZ představil novou verzi svého unikátního mechatronického systému ePRO 1.4., který kombinuje elektronickou správu přístupů spolu s extrémní mechanickou odolností. Jediný český mechatronický systém, který nepotřebuje přívod elektrické energie nově díky mobilní aplikaci umožňuje dálkovou správu přístupů i nastavení klíčů. Aplikace byla vyvinuta stejně jako celý systém ve spolupráci s brněnským VUT. Zájem o novou verzi ePRO už projevily firmy nejen z Evropy, ale i v Africe či na Arabském poloostrově, což TOKOZu otevírá nové příležitosti a trhy.

Celý článek...

Panasonic 0 Image 1 ASQMRMiniaturizace, minimalizace nákladů, optimalizace procesů a bezpečnost jsou více než kdy jindy znakem moderní průmyslové výroby. Pro vývojáře je zapotřebí přinášet inovativní komponenty, jejichž vlastnosti pravidelně překonávají samy sebe. Řadou mikropřepínačů ASQM přináší Panasonic Industry odpověď na výzvy, kterým dnes moderní vývoj čelí. Nejnovější přírůstek v podobě mikropřepínače ASQMR IP67 přináší možnost rozpoznávání chybových stavů na základě vestavěných rezistorů.

Celý článek...

MEWA 002Každý, kdo se pohybuje v odvětví řemesel, potřebuje pracovní oblečení přesně šité na míru danému prostředí. První otázka, která často vyvstává, je „pronajmout nebo koupit"? Nákup se zdá jako jednodušší a rychlejší řešení. Zapomíná se však na následnou logistiku: kdo špinavé oblečení vypere? Kdo se postará o opravu poškozených kalhot nebo bundy? A co se stane, když se bude muset přiobjednat oblečení pro nové zaměstnance? To vše může zařídit profesionální poskytovatel textilních služeb.

Celý článek...

HandsOnMetrology-2206Spo­leč­nost 3Dees ve spo­lu­prá­ci se spo­leč­nos­tí Zeiss při­pra­vi­la pro zá­jem­ce o 3D ske­no­vá­ní #Hand­sOn­Me­t­ro­lo­gy Tour. Na ní před­sta­ví cel­kem čtyři 3D ske­ne­ry v akci a na kon­krét­ních apli­ka­cích ukáže je­jich uplat­ně­ní v praxi. Při re­ál­ných ukáz­kách se se­zná­mí­te se za­ří­ze­ní­mi GOM Scan 1 při re­verz­ním in­že­nýr­ství, Zeiss T-SCAN hawk při in­spek­ci od­lit­ku, Zeiss T-SCAN jako mo­bil­ní mě­ři­cí míst­nost a GOM ATOS Q při in­spek­ci plas­to­vé­ho dílu.

Celý článek...

Valeo Siemens eAutomotive IValeo, Valeo Si­e­mens eAu­to­mo­ti­veRe­nault Group ozná­mi­ly, že po­de­psa­ly me­mo­ran­dum o po­ro­zu­mě­ní za úče­lem vy­tvo­ře­ní stra­te­gic­ké­ho part­ner­ství pro návrh, spo­leč­ný vývoj a vý­ro­bu elek­tro­mo­to­ru nové ge­ne­ra­ce, který se obe­jde bez kovů vzác­ných zemin. Tro­ji­ce part­ne­rů spojí své know-how a od­bor­né zna­los­ti a na­vrh­nou svě­to­vě uni­kát­ní elek­tric­ké hnací ústro­jí, který na­bí­zí více vý­ko­nu za méně ener­gie, hlav­ně ale bez po­u­ži­tí vzác­ných kovů.

Celý článek...

Spur HDPE-mikrotrubičkyTřicítka špičkových manažerů v čele s generálem Petrem Pavlem a ekonomem Radkem Špicarem stráví dvoudenní pobyt ve Zlíně. Čtyřem stovkám byznysmenů prozradí svůj klíč k úspěchu. Zazní osobní příběhy i zkušenosti nejlepších. Konference FENOMÉN se koná 24. března, generálním partnerem akce je zlínská společnost SPUR. Byznys konference FENOMÉN je určena pro management, personalisty, procesní i projektové inženýry, výrobní a technické specialisty a pracovníky IT. Třetím rokem přitahuje pozornost nejúspěšnějších firem a podnikatelů z regionu i napříč republikou.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

10

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..