Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

amper-2022-2218Po dvou­le­té ko­vi­do­vé pře­stáv­ce se na br­něn­ské vý­sta­viš­tě vrací ve­letrh AMPER, který se koná ve dnech 17. až 20. květ­na. Podle dneš­ní­ho (3. 5. 2022) ná­hle­du na webo­vé strán­ky akce hlásí po­řa­da­tel Te­rin­vest při­hlá­še­ní 570 vy­sta­vu­jí­cích firem. Mezi nimi na­jde­me i nám dobře známé spo­leč­nos­ti jako Axiom Tech, CAD­ware, Eplan En­gi­nee­ring, Softmar­ket nebo Tech­no­dat Elek­tro z ob­las­ti CAD (nebo ECAD, chce­te-li) soft­wa­ru.

Celý článek...

Amtek 00 csm AntriebstechniASi-5 – znovunalezená cesta automatizace – AS-interface je dávno známá sběrnice se společným vedením napájení a komunikační složky po dvouvodiči. Autorská firma této sběrnice, Bihl+Wiedemann, před pár lety rozšířila možnosti této sběrnice pro účely světa Industry 4.0 o verzi ASi-5 s výrazně větší přenosovou šířkou pásma. Společnost Amtek rozšiřuje svoje portfolio dodavatelů právě o tuto firmu a je připravena využít možnosti sběrnice v synergii se svými strojními konstrukcemi, se standardem IO-Link a se zaměřením na strojní bezpečnost.

Celý článek...

CNC stroj nabizeny spolecnosti Profika-2217Každý velký stroj časem vy­ža­du­je ge­ne­rál­ní údrž­bu či vý­mě­nu dů­le­ži­tých sou­čás­tek. Firmy také pře­ru­šu­jí pro­voz, ať se jedná o plá­no­va­nou pauzu s na­ří­ze­nou do­vo­le­nou pro za­měst­nan­ce, nebo pře­stáv­ku vy­nu­ce­nou okol­nost­mi. Řada pod­ni­ků však pří­pra­vu svých tech­no­lo­gií na delší ne­čin­nost podceňuje. Podle spo­leč­nos­ti Pro­fi­ka je zá­sad­ní tento krok u ob­rá­bě­cích stro­jů ne­za­nedbat a po­hlí­dat zá­lo­ho­vá­ní dů­le­ži­tých in­for­ma­cí, správ­ně vše vy­čis­tit i hlí­dat úpra­vy tep­lot.

Celý článek...

Bez-názvu-1Ekonomicky výhodné vstřikování plastů s ohledem na cenu elektrické energie. A z obsahu: praktická ukázka digitalizace podniků, finanční úspory, boční vstřikování pro libovolný materiál, rotace taveniny a její důsledky a například rady a tipy, jak motivovat zaměstnance, aneb continuous improvement v praxi a jak ho dosáhnout.

Celý článek...

Siemens 1 Nemos Garden XcelDigitální dvojčata pomáhají při vývoji koncepce udržitelného pěstování rostlin pod vodou
• Digitální dvojčata Siemens Xcelerator vytvořená pro udržitelné podmořské biosféry Nemo's Garden umožňuje vývojovému týmu mnohem rychleji upravovat návrh a testovat jej.
• Snadno přístupná digitální transformace umožnila malému a velmi specializovanému týmu využívat výkonné sady nástrojů určené primárně pro velké podniky.
• Algoritmus strojového učení s podporou aplikace MindSphere nasazený na výpočetních zařízeních Industrial Edge umožňuje vzdálené monitorování, automatizaci procesů a zpětnou vazbu při návrhu.

Celý článek...

Fronius 1 SE HPIC SymoInstaVe dnech 17. až 20. května 2022 představí společnost Fronius Česká republika na veletrhu AMPER v Brně skutečnou udržitelnost. K vidění budou inovativní výrobky a řešení z oblasti bydlení, komerce a mobility, a také digitální nástroje. „O udržitelnosti se hodně mluví. My skutečnou udržitelnost ukážeme. Projevuje se v našich výrobcích a řešeních, které produkujeme v srdci Evropy a jejichž životní cyklus je založený na udržitelnosti, stejně jako na našich dlouhodobých a udržitelných partnerstvích," vysvětluje Martin Hackl, Global Director obchodní jednotky Solar Energy, Fronius International GmbH, a dodává: „Již 30 let ve všech výrobcích a řešeních, které vyvíjíme, zohledňujeme blaho budoucích generací a podle toho také zodpovědně hospodaříme."

Celý článek...

Elesa 1 1648729176877Elesa+Ganter pravidelně reviduje svůj sortiment standardních dílů, aby zavedl nové technické pokroky a reagoval na měnící se požadavky trhu. Pneumatické upínače se nyní dočkaly řady inovací zaměřených především na delší životnost.

Celý článek...

Tme 01 2000V posledních letech jsou stále populárnější integrované platformy vybavené mikrokontroléry (nejznámější značkou je zde pravděpodobně Arduino). Díky všeobecné dostupnosti a široké podpoře od výrobců a komunity uživatelů se jedná o snadno naučitelné, všestranné vývojové nástroje. V profesionálních podmínkách, např. v procesu prototypování mobilních zařízení, je však nevýhodou těchto produktů omezený počet podporovaných systémů. Proto během laboratorních prací a ve fázi projektování zůstávají nejspolehlivějším řešením vývojové platformy připravené samotnými výrobci systémů. Zde je třeba zdůraznit, že jejich pozornosti neunikly výhody oblíbených řešení ze spotřebitelského segmentu: jejich snadná přizpůsobitelnost a dostupnost. Dnes jsou na trhu k dispozici jednoduché v použití vývojové desky připravené předními výrobci mikrokontrolérů – především společností Microchip, jejíž portfolio zahrnuje systémy z rodin PIC® a AVR®. Níže uvádíme jedno z prototypových řešení tohoto výrobce z řady Curiosity Nano.

Celý článek...

Parker PAREU886A Carstick Společnost Parker Hannifin, mezinárodní lídr v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, představuje nové řešení integrovaných vložek Parker Legris Carstick+, které zajišťují okamžité spojení mezi tělesem a polymerními hadičkami. Řešení Carstick+, které doplňuje osvědčenou řadu produktů Parker Legris Carstick®, lze vložit do různých materiálů tělesa včetně amorfních neelastických polymerů.

Celý článek...

3D wiserKvětnová konference staví na zajímavých řečnících přímo z praxe. Nikdo nezná skutečné možnosti 3D tisku a 3D skenování lépe než ti, kdo už moderní technologie naplno využívají v průmyslu a výrobě, výzkumu a vývoji. Přijďte se o jejich zkušenosti podělit. Setkání, které klade důraz na vzájemnou výměnu zkušeností, proběhne v příjemném prostředí humpoleckého Fabrika Hotelu (hned u D1) pod záštitou NCP 4.0 a Svazu průmyslu a dopravy.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

10

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..