Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Celý článek...
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Celý článek...
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Celý článek...
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Celý článek...
Česko se zapojilo do celosvětové platformy pro digitalizaci stavebnictví Hlavní cestou k digitalizaci stavebnictví se stává metoda BIM. Zavádí ji proto do praxe veřejného sektoru velké množství států Evropy, Ameriky i Asie. Standardy jejího využívání v jednotlivých zemích se tak postupně rodí z mezinárodní spolupráce. Díky iniciativnímu přístupu Ministerstva průmyslu a obchodu je Česko v této oblasti velmi aktivní. Celý článek...
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Celý článek...

Wapic 1 Průmyslová automatiV rámci průmyslové divize firmy Panasonic byly dříve jednotlivé výrobkové skupiny (např. elektronické součástky, senzory, svařovací roboty, osazovací automaty, řídicí systémy apod.) zastoupeny různými prodejními kanály. Panasonic postupně tyto produktové skupiny slučuje do jednoho širokého portfolia a všechny s průmyslem související aktivity budou v blízké budoucnosti zastřešeny značkou Panasonic Industry. Novým produktovým skupinám, jednotlivým produktům a klíčovým projektům se bude věnovat WAPIC 2 (Webová Akademie Panasonic Industry Czech).

Celý článek...

Konecranes posouzeni imageProvozovatelé zdvihacích zařízení se musí řídit platnými normami, které stanovují frekvenci pravidelných inspekcí, revizí, prohlídek a dalších činností. Mezi jinými jde také o povinnost alespoň 1x ročně provádět výpočet životnosti zdvihacích zařízení – tedy porovnání počtu realizovaných pracovních cyklů s projektovanou životností jeřábu. Stanovuje to norma ČSN ISO 12482.

Celý článek...

Aida costa1I když turistický ruch ovlivnila pandemie, křižovaly a křižují současné oceány stovky výletních lodí s desítkami tisíc turistů. Spíše než o lodích je ale možné mluvit o plovoucích městech. Najdete zde totiž vše – od bazénů, heren přes divadla, restaurace nebo sportoviště. Aby to vše fungovalo je potřeba přenášet energie z místa na místo a pohybovat mnoha věcmi jako jsou opony nebo výtahy. To zajišťují flexibilní kabely a energetický řetězy. Na lodích jich najdete desítky kilometrů. Flexibilní kabely a energetické řetězy do zaoceánských lodí dodává také litoměřická firma HENNLICH. „Například v loňském roce jsme dodávali flexibilní kabely a energetické řetězy pro dvě zaoceánské lodě Costa Firenze a AIDA Cosma. Jen flexibilní kabely dosáhly na jedné z lodí 50 kilometrů, energetické řetězy pak tři kilometry délky," popisuje Jindřich Kollár, produktový manažer pro flexibilní kabely a energetické řetězy igus ve firmě HENNLICH.

Celý článek...

Elesa 1 HPI ELE SuperTechnoK rozšíření polymerů (plastů), jako materiálů užívaných v různých průmyslových odvětvích a pro technické výrobky obecně, docházelo už v šedesátých letech. Obrovský nárůst tzv. inženýrských plastů můžeme sledovat ale až v současnosti. A to nejen na průmyslových strojích, ale i v každodenním životě, všude kolem nás. Tyto speciální plasty pak běžně nahrazují i materiály doposud považované za luxusní, jako je například dřevo, sklo ale i různé kovové slitiny.

Celý článek...

Nord 1 celi invest slider 8V solární tepelné elektrárně Gemasolar v jižním Španělsku zajišťuje 5 300 nezničitelných pohonných jednotek od společnosti NORD, aby obrovský les zrcadel vždy vrhal co nejvíce slunečního světla na věž ve svém středu. Solární věž, elektrárna Gemasolar, s nominálním výkonem 19 MW je navržena tak, aby produkovala 110 GWh elektřiny ročně. Vystačí pro zásobování 30 000 domácností a snižuje emise CO2 přibližně o 40 000 tun ročně. NORD DRIVESYSTEMS vybavil každý z heliostatů v systému dvěma robustními motory s převodovkou. Ty spolu s řídicí technologií garantují, že zrcadla zůstanou optimálně nastavena ke slunci. Obrovské pole čítá celkem 2 650 zrcadel a tedy 5 300 motorů s převodovkou NORDBLOC.1 od společnosti NORD.

Celý článek...

Kaspersky 1 ing 19060 46794Ačkoli všeobecné povědomí o potřebě správného zabezpečení webové kamery neustále roste, téměř čtvrtina uživatelů stále uděluje všem aplikacím a službám, které o to požádají, povolení pro přístup k mikrofonu nebo webové kameře. Podle celosvětového průzkumu společnosti Kaspersky, kterého se zúčastnilo 15 tisíc respondentů, tak nadále činí 23 % uživatelů. Oproti tomu se téměř šest z deseti (59 %) respondentů obává situace, že by je někdo mohl prostřednictvím jejich webové kamery sledovat bez jejich vědomí. 60 % dotázaných ví, že by to bylo možné provést pomocí škodlivého softwaru.

Celý článek...

Schunk CoLab 2Více bezpečnosti při plánování automatizace. V novém aplikačním centru CoLab v sídle firmy SCHUNK v německém Brackenheim-Hausenu si mohou zákazníci na ploše 800 m2 reálně otestovat svá automatizační řešení a nechat si je ověřit přímo od expertů firmy SCHUNK. Zaměření je především na nové technologie a oblasti použití.

Celý článek...

presshammer logo 800Technologií výroby stlačeného vzduchu se firma PRESS-HAMMER zabývá více než 30 let. Získané zkušenosti využívá ke své činnosti a kloubí je s novými progresivními metodami výroby stlačeného vzduchu tak, aby náklady na investice, ale i provoz byly minimalizovány. Spolupráce s renomovanými dodavateli je pro společnost prioritou a zárukou kvality a úspěchu.

Celý článek...

ITS Ingersoll Rand lg 2Společnost IDEAL-Trade Service, spol. s r.o., která na českém a slovenském trhu zastupuje značku Ingersoll Rand, představuje hned několik inovací. Ingersoll Rand je světový leader zvláště pak na trhu se středními odstředivými kompresory (400 až 700 kW).

Celý článek...

Spinea 1Robot je jediný světový název automatického zařízení schopného reagovat na podněty okolí a na toto okolí zpětně působit. Má kořeny v bývalém Československu. První oficiální použití slova "robot" se objevilo v dramatu českého autora Karla Čapka z roku 1920 pod názvem R.U.R. Tuto drama napsal K. Čapek na Slovensku v Trenčianských Teplicích, kde byl jeho otec lázeňským lékařem. Robot byl v tomto dramatu zobrazen jako technická hrozba. (Zdroj).

Celý článek...

Strana 10 z 234

10

Kalendář akcí

<<  Srpen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..