ZAT
Google překladač: English Deutsch
Full banner Taitra
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Celý článek...
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Celý článek...
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Celý článek...
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Celý článek...
Česko se zapojilo do celosvětové platformy pro digitalizaci stavebnictví Hlavní cestou k digitalizaci stavebnictví se stává metoda BIM. Zavádí ji proto do praxe veřejného sektoru velké množství států Evropy, Ameriky i Asie. Standardy jejího využívání v jednotlivých zemích se tak postupně rodí z mezinárodní spolupráce. Díky iniciativnímu přístupu Ministerstva průmyslu a obchodu je Česko v této oblasti velmi aktivní. Celý článek...
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Celý článek...

NL Leak-close-up 01Stlačený vzduch je nejdražším médiem v průmyslových podnicích. Zveme Vás na webinář věnovaný této problematice včetně praktických ukázek detekce a kvantifikace úniků nejen stlačeného vzduchu, ale i jiných plynů pomocí akustických kamer. Popsány budou i aplikace týkající se detekce částečných výbojů společně s určením příčiny jejich vzniku. Seminář organizuje TMV SS s.r.o., která dodala řádově desítky těchto kamer na trh ČR a SROV. Seznamte se i vy s možností aplikací těchto vysoce zajímavých zařízení.

Termíny: úterý 2. března 2021 v 9:00  a  úterý 9. března 2021 v 9:00

Webinář je zdarma a přihlásit se na něj můžete zde:
Klik button OK

 

 


www.tmvss.cz

Celý článek...

Manipulace budoucnosti

02. Únor 2021

SCHUNK 1Pětiprstá ruka SVH je první chapadlo s certifikací pro kolaborativní provoz na světě

Firma Schunk, přední světový výrobce špičkových upínacích a uchopovacích systémů, svým zákazníkům zjednodušuje, zrychluje a především zefektivňuje výrobu. Proto součástí jejího širokého portfolia produktů z oblasti robotiky a automatizace jsou inteligentní chapadla včetně jejich vrcholného vývojového stadia, servoelektrické antropomorfní ruky SVH.

Celý článek...

Elesa 1Hřídelové spojky od firmy Elesa + Ganter přenášejí rotační pohyb a točivý moment z hřídele na hřídel. Rovněž vyrovnávají tolerance a mechanické vady, které by jinak vedly k poškození pohonné jednotky nebo chybnému nastavení. Portfolio společnosti Elesa + Ganter nabízí tímto dokonalé řešení pro prakticky každou situaci.

Celý článek...

Fanuc 1 M20iD35 hall zmenseFANUC rozšiřuje řady M-20iD a ARC Mate 120iD o modely s 35 kg užitečným zatížením. FANUC rozšířil svou rozsáhlou řadu modelů o dva roboty: manipulační robot M-20iD/35 a svařovací verzi ARC Mate 120iD/35. Nové modely robotů kombinují vysokou kapacitu užitečného zatížení a zjednodušené vedení kabelů skrz duté rameno a zápěstí. Oba nové roboty jsou řízeny kontrolerem R-30iB Plus. Oba modely mají maximální užitečné zatížení 35 kg a dojezd 1 831 mm. Roboty M-20iD/35 a ARC Mate 120iD/35, mají nové hnací ústrojí, což má za následek schopnost zvládat větší zátěže s výrazně vyššími setrvačnostmi při zachování vysoké opakovatelnosti až do ±0,03 mm.

Celý článek...

EH 2020 netilionTisková konference „Průmysl 4.0 - od vize k realitě“: 4. února 2021, 10:30 h – Průmysl 4.0 nebyl po dlouhou dobu něco víc než vize: touha přinést produktivitu, pohodlí a jednoduchost, které nám digitalizace nabízí v našem soukromém životě, také do zpracovatelského průmyslu. Otázkou je, jak se tato vize nakonec stane realitou? A to je zásadní otázka naší digitální tiskové konference. Dr. Rolf Birkhofer, výkonný ředitel společnosti Endress+Hauser Digital Solutions, a Steffen Ochsenreither, manažer pro rozvoj podnikání ve společnosti Endress+Hauser Germany, poskytnou vzrušující pohled na vývoj digitálních řešení - od konceptu po využití v závodech našich zákazníků. Zástupce společnosti Salzgitter Flachstahl GmbH bude diskutovat o zkušenostech společnosti s řešeními pro průmyslový internet věcí. Kromě toho spolu s Vámi a odborníky ze strany poskytovatelů a uživatelů probereme, kde se dnes nachází Průmysl 4.0.

Celý článek...

Dexon 27911Hlášení v administrativní budově, v čekárně, ve škole nebo v obchodním centru se dá provést různými způsoby. Český výrobce Dexon nabízí jak jednoduché stolní mikrofony s minimem ovládání, tak i složitější s možností přehrání dříve nahraných hlášení. Vrcholem v jeho sortimentu je hlášení formou aplikace v telefonu nebo tabletu.
Jednoduchý mikrofon Dexon PA 570 je vybaven audio elektronikou s nízkou hladinou šumu, elektronicky aretovaným tlačítkem a automatickým gongem. Aktivita mikrofonu, je indikována svíticím kroužkem na jeho hlavici. Nic víc pro jednoduché aplikace není potřeba.

Celý článek...

Dexon 27950Taky si rádi hrajete? Co takhle ozvučit interiér za pomocí nástěnného přehrávače Dexon MRP 4205? Získáte nejen tablet, ale především chytrou mašinku se 4 zesilovači, která nabudí skryté reproduktory interiérového ozvučení. Doma nebo u vás v práci.
Základnová stanice přehrávače Dexon MRP 4205, jež je pevně instalována na stěnu a obsahuje napájení a zesilovače, je doplněna odnímatelným kovovým tabletem s potřebným rozhraním. Tablet může fungovat také autonomně (bez posílání audia do základnové stanice). Obojí je kovové, displej kapacitní 7".

Celý článek...

ZAT 17 dnů, 7 hodin, 7 témat – to je hlavní motto letošní on-line konference Zoom At Technology, jejíž další ročník bude rozložen do sedmi hodinových webinářů vysílaných od poloviny února do půli března 2021. Každé téma se zaměří na obor, který aktuálně hýbe děním v oblasti vývoje řídicích systémů v energetice, IoT a zdravotnictví. Volit můžete mezi bloky v českém i anglickém jazyce. Pořadatelem konference je česká společnost ZAT a.s.
Poslední rok přinesl řadu změn, které se i po skončení koronavirové pandemie stanou běžnou součástí komunikace řady firem. Nejvíce znatelná transformace je v oblasti konferencí, kde se setkáváme s řadou ať už komorně laděných či velmi profesionálně organizovaných on-line konferencí a webinářů. Česká společnost ZAT patří v tomto směru mezi lídry, aktuálně pořádá už třetí ročník mezinárodní on-line konference s názvem Zoom At Technology. V té době nový a zajímavě pojatý koncept zaujal odborníky na marketing natolik, že si vyžádali jeho představení na konferenci Marketing 4 Engineering.
UKÁZKA ZoomAT 2021 n

Celý článek...

Timtos 01První světová výstava hybridních obráběcích strojů po vypuknutí pandemie, Taipei International Machine Tool Show (TIMTOS 2021), 15. - 20. března, dosáhla svého konečného odpočítávání. Aby lidé věděli více o této show, uspořádali 20. ledna organizátoři – Rada pro rozvoj zahraničního obchodu na Tchaj-wanu (TAITRA) a Tchaj-wanská asociace strojního průmyslu (TAMI) globální tiskovou konferenci zvýrazněnou panelem CEO.
Vrcholoví manažeři z odvětví obráběcích strojů, předsedové Fair Friend, Hiwin a Chin Fong, mluvili online v panelu generálních ředitelů na téma „Restrukturalizace pro inteligentní strojní průmysl v éře po pandemii" s předsedou TAITRA Jamesem Huangem a předsedou TAMI Pa-Hsi Ko. Všichni potvrdili, že spuštění TIMTOSu nakonec přinese pozitivní význam pro globální průmysl obráběcích strojů, zejména může posílit důvěru v tchajwanský průmysl obráběcích strojů, který v první polovině utrpěl propad a ve druhé polovině roku se nějak zotavil. minulý rok.

Celý článek...

SpojmontNový stroj uvedla v prosinci do provozu společnost Spojmont ze skupiny BR Group. Jeho nákup byl v letošním roce další zásadní investicí této ostravské strojírenské firmy. Stroj Dynamic Line od společnosti Dopag slouží k nanášení litého těsnění. To je zárukou těsnosti dveří u kabinetů, které společnost vyrábí a montuje. Jedná se například o telekomunikační kabinety, které se instalují ve venkovních prostorech. Kvalita utěsnění je velmi důležitá, aby se voda nedostala k vnitřním elektro dílům a nezkratovala je.
„Nyní nabízíme produkty s vyšší přidanou hodnotou včetně kompletní mechanické montáže, naši zákazníci je pak dovybavují elektrozařízením a bateriemi," vysvětlil výkonný ředitel Spojmontu Pavel Nápravník.
Pořizovací cena nového stroje byla bezmála 5 milionů korun. Okamžitě po instalaci v prosinci ho firma začala využívat k výrobě zakázek pro svého klíčového klienta, společnost Vertiv. Zařízení ale bylo zásadním předpokladem i pro další rozšiřování zákaznického portfolia výrobců telekomunikačních kabinetů, venkovních rozvaděčů a datacenter.
Už letos v březnu Spojmont zakoupil nový dělicí stroj TruMatic 7000 za přibližně 28 milionů korun. Zařízení nejmodernější generace kombinuje technologie vysekávání a laserového vypalování, které se jinak provádí na dvou samostatných strojích. Tím podstatně snižuje operační čas, rozšiřuje technologické možnosti a automatizuje rukodělnou práci. Nákup stroje byl letošní první velkou investicí ve skupině BR Group a dosud největší investicí ve Spojmontu od jeho zařazení do skupiny v roce 2015.
Přes letošní částečný propad zakázkové náplně i výroby, způsobený epidemií nemoci covid-19, se ostravské strojírně Spojmont daří zvládat koronakrizi v dobré finanční kondici a hledá další kvalifikované zaměstnance. Volná místa jsou zejména na pozicích operátorů a seřizovačů CNC strojů. Prostor firma dává i čerstvým absolventům odborných škol.

www.spojmont.com

Retos 1RETOS VARNSDORF hledá konstruktéra a programátora PLC

Hledáme nové kolegy do týmu výrobce vodorovných vyvrtávaček. Nabízíme samostatnou a zajímavou práci s možností seberealizace, práci v příjemném prostředí a kolektivu v zázemí stabilní společnosti. Mimo výborné mzdové podmínky budete mít možnost dalšího nejen technického vzdělávání, ale i např. výuky cizích jazyků u rodilých mluvčích.

Celý článek...

Strana 3 z 223

3
TME big square 03a

Kalendář akcí

<<  Březen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021