Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Castrol 1 onsite-header-110Obrábění kovů je jednou z klíčových operací v mnoha výrobních odvětvích. Zachování produktivity při současném snížení spotřeby energie a úspoře vody a odpadu představuje velkou výzvu. Společnost Castrol vyvinula integrovaná řešení pro obrábění kovů, která pomáhají podnikům právě v těchto ohledech.

Celý článek...

Mewa 1 -digitalizaceSdílení textilu Mewa je snadné a šetrné k životnímu prostředí. Každodenní život bez možnosti sdílení už si dnes nedokážeme ani představit. Existuje mnoho faktorů, díky kterým tento trend v posledních letech stále sílí. Změny klimatu, stále větší digitalizace a ekonomické důsledky pandemie koronaviru nás vedou k udržitelnější spotřebě. V současnosti tak sdílíme například hudbu, auta, koloběžky, kola, domy, zaměstnání, kanceláře nebo byty. Sdílení prostupuje několika odvětvími.

Celý článek...

Cathedral 1 shutterstock 67Velkým problémem dnešní doby jsou rychle měnící se ceny vstupů. Zatímco dříve se ceníky měnily jednou za rok, případně ve výjimečných případech jednou za půl roku, v současné době není neobvyklé, že jsou ceny fixovány jen na týdenní nebo dokonce denní bázi. Tato turbulentní doba způsobuje velký problém pro vytváření cenových kalkulací pro mnohé obchodní i výrobní společnosti. Ne vždy informační systém umožňuje jednoduše a pružně přenášet cenové výkyvy v materiálech nebo subdodávkách do cenových nabídek pro zákazníky. Tento problém pomáhá řešit konfigurátor výrobků ArisCAT od společnosti Cathedral software.

Celý článek...

1 PR protection elementsI jednoduché prvky, jako jsou ochranné plastové krytky, mohou být velmi užitečné, díky jejich schopnosti snadno, rychle, a hlavně efektivně pokrýt širokou škálu aplikací k ochraně konců trubek a šroubů před prachem, vlhkostí, popřípadě i nárazy, nebo když je nutné zabránit úniku kapalin, či pronikání cizích těles. Krytky Elesa + Ganter vyrábíme z vysoce kvalitního polyethylenu (PE).

Celý článek...

LASCAM 1 precitec-01Společnost LASCAM systems oznámila oficiální spolupráci se společností Precitec. Nově je jediným oficiálním distributorem kompletního portfolia laserových procesních hlav a diagnostiky Precitec v České republice, Maďarsku a na Slovensku. V rámci podepsané spolupráce zároveň zajišťuje záruční a pozáruční servis na již instalované systémy. Drží zásobu důležitých náhradních dílů a dodává i veškerý spotřební materiál. Samozřejmostí je provedení implementace nových systémů a parametrizace nebo optimalizace procesu.

Celý článek...

K2 1 Sluno00026Jde o historickou chvíli nejen pro ostravský byznys, ale zároveň o jednu z nejzásadnějších akvizic poslední doby v rámci celého českého IT. Společnost K2 CAPITAL kupuje 50% podíl ve společnosti Sluno.

Celý článek...

Castrol 1 onsite-header-110Obrábění kovů je jednou z klíčových operací v mnoha výrobních odvětvích. Zachování produktivity při současném snížení spotřeby energie a úspoře vody a odpadu představuje velkou výzvu. Společnost Castrol vyvinula integrovaná řešení pro obrábění kovů, která pomáhají podnikům právě v těchto ohledech.

Celý článek...

UR 1Universal Robots, dánská společnost vyrábějící kolaborativní roboty (koboty), vykázala za 3. čtvrtletí tržby ve výši 73 milionů USD, což je v celkovém vyjádření o 5 % méně než tržby za 3. čtvrtletí 2021. Od 3. čtvrtletí 2021 došlo k výrazné změně směnných kurzů, což se na výsledcích hospodaření projevilo. Na konstantní měnové bázi činil růst ve 3. čtvrtletí oproti 3. čtvrtletí 2021 3 % a růst za prvních devět měsíců roku 2022 činil 17 %. „Globální nejistota je pro společnosti výzvou, ale pomalejší trh také poskytuje příležitost zaměřit se na věci, které můžeme ovlivnit, a zdokonalit naši strategii tak, aby odrážela rostoucí technologické schopnosti," uvedl finanční ředitel společnosti Universal Robots Kim Andreasen.

Celý článek...

Schrack 1Nakupte na e-shopu wwww.schrack.cz do 15. prosince 2022 za více než 49.000 Kč bez DPH a jako dárek od nás dostanete jednu tankovací kartu CCS BONUS+ v hodnotě 1.500 Kč. Kartami lze platit u více než 2000 čerpacích stanic v České republice.

Celý článek...

Dexton ozvuceni-obceMožná máte jen bezdrátový obecní rozhlas. A zastupitelstvo ozvučujete základním způsobem. Občané nejeví o dění v obci zájem. Za mobilní rozhlas (sms) zbytečně platíte, protože jen 6 % obyvatel ho čte.

Celý článek...

TME 1 han modular landing 2022 RD v2V současné době se v průmyslu, zejména v oblastech podléhajících automatizaci, stále více setkáváme s nutností poskytovat strojům nejen napájení, řídicí signály, ale také komunikační linky. To však nic nemění na základním požadavku na průmyslové konektory: zajištění vysoké těsnosti spoje, a také jeho mechanické životnosti při dodržení co nejmenší velikosti. Obvykle se pro tento účel používají modulární konektory, které umožňují sestavit zásuvky a zástrčky přesně přizpůsobené potřebám dané aplikace. I v této oblasti dochází k neustálému vývoji řešení – dokonalým příkladem jsou nová řešení značky HARTING: moduly řady Han-Modular® Domino.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

3

Kalendář akcí

<<  Únor 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..