Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Castrol 1 onsite-header-110Obrábění kovů je jednou z klíčových operací v mnoha výrobních odvětvích. Zachování produktivity při současném snížení spotřeby energie a úspoře vody a odpadu představuje velkou výzvu. Společnost Castrol vyvinula integrovaná řešení pro obrábění kovů, která pomáhají podnikům právě v těchto ohledech.

Celý článek...

Iteco RIGI 1 IMG 9196Stavební firma RIGI, sídlící dnes v Hradčanech u Tišnova si od svého založení v roce 1994 prošla dlouhým stavebním vývojem od montovaných konstrukcí v interiérech až po dnešní komplexní výstavbu zaměřenou zejména na nízkoenergetické a pasivní domy. Od roku 2000 provozují i stavebniny, jejichž součástí je i detašované pracoviště prodejny hutního materiálu.

Celý článek...

Iteco KIPO 1 IMG 9210Společnost KIPO, sídlící v Čebíně, nabízí individuálním zákazníků malosériovou výrobu CNC obrábění, frézování, soustružení, vrtání, konvenční obrábění – soustružení, frézování, vrtání a broušení. Díly dodává včetně požadované povrchové úpravy, tepelného zpracování, lakování atd. Zkušenosti se zahraničními partnery, spolehlivost, kvalita a vlastní sklady zajišťují zákazníkům vysokou úroveň servisu. V KIPO umí obrobit poměrně širokou škálu materiálů, od klasické oceli, hliníku, bronzů, plastů, až po šedou litinu. Začátky KIPO byly ve znamení jednoho soustruhu, obrábějícího v pronajatých prostorách, až po dnešní podobu firmy s 35 zaměstnanci, s 4 roky novou výrobní halou, disponující kvalitním zázemím, vyžadujícím mimo jiné i kvalitní manipulaci s materiálem. Pro potřeby KIPO byla před zmíněnými 4 lety hala vybavena dvěmi mostovými jeřáby ITECO-ABUS ZLK o nosnostech 20 tun s rozpětím 20,7 metrů.

Celý článek...

elesa 1 EVHMadla, úchopy, rukojeti, jde o velice široký pojem, který lze kategorizovat mnoha způsoby. Což dokazuje i bohatá nabídka madel Elesa+Ganter. Samostatnou kapitolou jsou pak madla trubková, která se používají zejména na velkých plochách a jsou často součástí různých typů strojů. Design proto může hrát velkou roli, stejně jako barevné sladění. Nejnovějším přírůstkem do této skupiny je moderní trubkové madlo EVH.

Celý článek...

HBC 1 aHBC Radiomatic CZ je rodinná firma se silnými kořeny, která působí na českém a slovenském trhu již 25 let. Historie firmy se začala psát díky Alfredovi Huberovi a Martinu Brendelovi v Německu v roce 1947. S velkým vynalézavým duchem položili základy velmi úspěšné firmy. Od té doby je HBC jedničkou v oblasti rádiových dálkových ovládání.

Celý článek...

HENNLICH 1 2022 08 15 FlexiRoboti jsou již dlouho nedílnou součástí mnoha oblastí průmyslové výroby – a rozsah jejich úkolů v průběhu digitalizace stále roste. Ať už se jedná o svařování, lakování, pájení nebo paletizaci: průmysloví roboti pracují dynamicky. Flexibilní 3D energetický řetěz, jako je triflex R umožňuje bezpečně vést kabely robota. Jak je ale možné včas detekovat potenciální přetržení řetězu kvůli extrémní zátěži a vyhnout se neplánovaným odstávkám stroje? Firma igus, kterou v Česku zastupuje strojírenská společnost HENNLICH, představuje jako první na světě systém i.Sense TR.B pro monitorování stavu 3D energetických řetězů Triflex.

Celý článek...

Fronius 2 115A5147 1Na stánku Fronius a HBT Weld si můžete vyzkoušet práci se zcela novým svařovacím zdrojem Fronius iWave, který přináší revoluční inovaci do TIG svařování. Tradiční agrosalon Země živitelka v Českých Budějovicích navštíví na 100 tisíc návštěvníků a Fronius společně s budějovickým partnerem HBT Weld tu nesmí chybět. Výstava se koná ve dnech 25.–30.8.2022 a bude nám ctí vás přivítat na našem stánku tradičně v pavilonu B1. K vidění a pro praktické ukázky budou inovované stálice v portfoliu, ale také úplná novinka - svařovací zdroj iWave - schopna multiprocesního provozu a vybavená spoustou inovativních funkcí.

Celý článek...

ni-cd-a-shutterstock-180633Thomas Alva Edison před 120 lety patentoval nikl-kadmiové (Ni-Cd) baterie, které se staly nejpoužívanějšími akumulátory 20. století. Mají unikátní vlastnosti, které v mnohém předčí i současné lithiové baterie. V čem byly Ni-Cd články výjimečné a proč je v dnešní době na českém trhu už nepořídíme? Na to ve svém komentáři odpovídá Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz.

Celý článek...

Mewa-001 aPoskytovatel textilního servisu, společnost Mewa, představuje redesign. Vychází ze základních principů společnosti, je moderní a nadčasový. Nový korporátní vzhled vytvořila mnichovská agentura Martin et Karczinski, která se zabývá strategií značek, jejich transformací a designem. Specializuje se na převádění identity do dimenzí působení obsahu, formy a jednání.

Celý článek...

HENNLICH 1 2022 08 08 Vysocigumid P190 - nový filament pro 3D tisk, který je díky vyztužení uhlíkovými vlákny extrémně tuhý a pevný. Toto složení jej předurčuje k využití pro konstrukční díly a speciální spojovací prvky pro energetické řetězy a v kombinaci s iglidur I190 i pro vícemateriálový 3D tisk. Igumid P190 je k dispozici jako filament pro samotisk a brzy bude k dispozici také v online 3D tiskové službě firmy igus, která jej vyvinula. V Česku nový filament výhradně distribuuje strojírenská firma HENNLICH.

Celý článek...

Geis 1-CZ-s.r.o.-scaledPro zajištění efektivity přepravy zboží je třeba, aby byla rychlá, spolehlivá, bezpečná a zároveň i co nejméně nákladná. Nezáleží jen na použitém dopravním prostředku a technologii přepravy, ale i na tom, jak je zboží naloženo, zda je správně zajištěno a vhodně rozloženo. V případě nákladních aut jde zejména o maximální využití rozměrové a hmotnostní kapacity vozidla. Zapomínat by se nemělo ani na vhodnou kombinaci dopravních cest a vozidel.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

9

Kalendář akcí

<<  Leden 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..