Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Parker 1 PAREU914A Parker-US přechodem na elektrifikaci strojů přichází příležitost využít výhod modernizovaných hydraulických komponent. Pomocí nejnovějších počítačových simulací je možné například optimalizovat hydraulickou nádrž: úkol, který nejenže poskytuje více prostoru pro dodatečnou kapacitu baterie, ale také přináší řadu dalších výhod, mezi které patří nižší spotřeba paliva a nižší emise CO2 (např. u vznětových motorů), vyšší bezpečnost, nižší výrobní náklady, nižší náklady na údržbu, menší dopad na životní prostředí a nižší celkové náklady na vlastnictví.

Celý článek...

Eplan 1 63901 Eplan-PartnerPartnerský program EPLAN Partner Network byl založen před více než dvěma lety a v průběhu této doby se do programu zapojilo přibližně šedesát společností. Strategičtí partneři jako Phoenix Contact, Siemens a Rockwell Automation a technologičtí partneři – včetně společností ABB, Lapp Kabel, Wago a Weidmüller – se potkávají na jednom základním principu: jejich řešení přinášejí nejvyšší stupeň integrace se softwarovým řešením EPLAN. V době digitální transformace každý kombinuje síly, aby spolu mohly plynule komunikovat různé softwarové aplikace, jako jsou konfigurátory produktů, CPQ, PLC, PLM/ERP a další.

Celý článek...

19 DOD web 02122022Několik novinek přinese letošní den otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Akce se uskuteční 17. února ve fakultních budovách na Karlově náměstí a v Dejvicích. A právě v Dejvicích poprvé nebude jedno velké putování sedmičkou bakalářských studijních programů, ale dvě kratší trasy, každá pro menší okruh programů, a také širší tematický program. Na DOD je nutná registrace přes web, počet míst je omezený. V bakalářském stupni studia je na FEL ČVUT možné studovat programy Elektrotechnika, energetika a management, Elektronika a komunikace, Otevřená informatika, Kybernetika a robotika, Otevřené elektronické systémy, Softwarové inženýrství a technologie a Lékařská elektronika a bioinformatika.

Celý článek...

Micron-9400-k-úvoduSpolečnost ASBIS uvedla na náš trh nový disk Micron 9400 NVMe SSD, který je ukázkovým příkladem jak rychle rostou dostupné kapacity NVMe SSD úložišť, a tak se stále více prosazují i v datových centrech. Micron 9400 je určen pro připojení přes sběrnici PCIe Gen4 a nabízí více než 30 TB využitelné kapacity, špičkový výkon a vysokou energetickou účinnost.

Celý článek...

Fenomen 1Digitální svět má obrovský vliv na naše uvažování, jednání i představivost. Co způsobil ve vzdělávání? „Žijeme v době, kdy se musíme neustále vzdělávat, protože rychlost změny a neustálý přísun nových prvků skutečnosti nás k tomu nutně vede," míní Bohumil Kartous, inovátor, publicista, král elfů.

Celý článek...

Parker PAREU942 HRESVýrobek THERM-A-GAP GEL 40NS poskytuje ideální kombinaci fyzikálních a tepelných vlastností, která nemá v tomto odvětví obdoby, a to vše díky použití jedinečného systému pojiv bez obsahu silikonu. Divize Chomerics Division společnosti Parker Hannifin Corporation, mezinárodního lídra v technologiích a systémech pro řízení pohybu, představila THERM-A-GAP™ GEL 40NS, další produkt v průmyslovém odvětví tepelně vodivých gelů bez obsahu silikonu. Tento jednosložkový komponent s nízkým objemem uvolňovaného plynu má speciální složení, které splňuje přísné požadavky aplikací citlivých na silikon, jako jsou optická zařízení, kamerové moduly, výkonné snímače a zařízení pro ukládání dat.

Celý článek...

Timtos 1 T-68817151-LTaipei International Machine Tool Show, široce známá jako TIMTOS, se bude konat v termínu od 6. do 11. března v Taipei Nangang Exhibition Center Hall 1 & 2 a TWTC Hall 1. TIMTOS 2023 s více než 1 000 vystavovateli v téměř 6 200 stáncích, ještě větším měřítku než v roce 2022 bude stát robustní jako jeden z předních světových veletrhů obráběcích strojů.

Celý článek...

UR 1 webimage-1E38FC30-F512-4FC0-876B783D576A821EDánská společnost Universal Robots, která se zabývá výrobou kolaborativních robotů (kobotů), vykázala ve 4. čtvrtletí tržby ve výši 85 milionů USD. Tím roční tržby v roce 2022 dosáhly 326 milionů USD, což je o 5 % více než v roce 2021. Na konstantní měnové bázi činil růst za celý rok 12 %.

Celý článek...

Dexon ozvuceni-prodejenVy ještě máte prodejnu bez ozvučení? Tak to je pěkná nuda. Je u vás mrtvo. Zákazníci si myslí, že už budete zavírat. Stráví tam méně času a utratí méně peněz.

Celý článek...

Wemac KEVA skupinaKoncem roku 2022 jsme od firmy WEMAC s.r.o., která je významným dodavatelem filtrační techniky do kovoprůmyslu, obdrželi důležitou informaci – Filtermist International Ltd. převzal předního výrobce průmyslových vysavačů KERSTAR a jeho produkty zařadil do své nabídky.

Celý článek...

Jungheinrich 1 EFG-B-Series• Robustní základní modely pro lehké a středně těžké provozní podmínky
• Spojení funkčnosti, efektivity a atraktivního poměru ceny a výkonu
• Pro příležitostnou přepravu a skladování do výšky zdvihu 6 500 mm

Jungheinrich celosvětově uvádí na trh dvě nové řady robustních elektrických vysokozdvižných vozíků. Nové vysokozdvižné vozíky EFG jsou cenově výhodné základní modely pro klasickou přepravu a stohování mezi 1,6 a 3 t.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Květen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  4  5  6  7
  8  91011121314
192021
22232425262728
29    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..