Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění. Read the Full Story
Robotický bankéř, služby na míru a úspora nákladů. Banky dneška se bez umělé inteligence a strojového učení neobejdou Využívání umělé inteligence a strojového učení v oblasti bankovnictví a dalších finančních služeb není žádnou novinkou. Read the Full Story
5G bude významným přínosem pro český průmysl, jak ukazují data i první zkušenosti praxe Uplatnění technologie 5G může českému průmyslu v příštích čtyřech letech přinést přes 40 miliard korun čistého růstu. První vlastní 5G sítě spustí české výrobní podniky už letos, odhaduje Ericsson. Read the Full Story
Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. Využívá je už více než polovina firem v České republice Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Read the Full Story
Nový robolink IP44: Robot, který odolává vodním živlům Nové řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou. Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma HENNLICH, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Read the Full Story
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Read the Full Story

Hennlich Ponorne topne teleso Rotkappe s ABS detailJen v roce 2022 vzniklo v českém průmyslu téměř 1000 požárů, které napáchaly škodu přes 2,7 miliardy korun. Meziroční nárůst škod dosáhl 41 procent. Vedle přímých škod pak statistiky navíc nezaznamenaly škody vzniklé přerušením výroby způsobené požáry.

Celý článek...

KasparekS Tomášem Kašpárkem jsme hovořili o inteligentních logistických systémech společnosti BOSSARD, která nabízí dlouhodobě osvědčené systémy SmartBin a SmartLabel. O co přesně se jedná? SmartBin cloud – plně automatizovaný váhový systém, fyzicky eviduje zůstatek na dané skladové pozici. Co to znamená pro klienta? Co umí SmartLabel a k čemu je dobrý ve vaší společnosti? Pan Kašpárek také přiblížil úspěšnou spolupráci s klientem, kde zabezpečují komplexní řešení. Poslechněte si rozhovor a dozvíte se více podrobností.

Celý článek...

Elesa 1 spojky plastSpojky jsou v našem sortimentu již mnoho let, avšak po dlouhou dobu pouze hliníkové, litinové, či nerezové. Tedy čistě z kovových materiálů. Třetím rokem máme však na trhu i plastové alternativy z produktové řady TCC. Tato nabídka je dnes stejně bohatá, jako v případě kovových spojek. Dokonce je možná i variabilnější. Ke standardním verzím v černé barvě se brzy přidaly i alternativy ze série „vizuálně detekovatelné" v modré barvě, určené pro použití v potravinářství.

Celý článek...

Hennlich Nesetten 01Díky inovativním technologiím, které umožňují stavbu lehkých kompozitních kontejnerů, má Nesetten možnost popularizovat využívání zkapalněného bio-LNG a LNG plynu také u soukromých zákazníků a malých firem. Kapitálové zapojení a podpora EIT InnoEnergy umožní společnosti pokračovat v dynamickém růstu.

Celý článek...

NSK 1 76725 nsk-BS HTF-SRM cmyk 300dpiSpolečnost NSK představuje řadu pokročilých kuličkových šroubů HTF-SRM vhodných pro vysoké rychlosti, velká zatížení a vysoké teploty. Tyto inovativní kuličkové šrouby jsou ideální pro elektrické vstřikovací lisy, jejichž úkolem je lisovat díly s tenkými stěnami v krátkých výrobních cyklech. Kuličkové šrouby HTF-SRM jsou vhodné pro velké rychlosti a vyznačují se velkou odolností proti vysokým teplotám. Využívají nově vyvinutý recirkulačního systém SRM od společnosti NSK a tepelně odolné materiály všech použitých dílů.

Celý článek...

Polyworks 1Vynález a zdokonalování technologií pro 3D měření v posledních šesti desetiletích umožnily výrobu stále sofistikovanějších a kvalitnějších výrobků. Vše začalo v 60. letech 20. století, kdy do automobilového průmyslu pronikly souřadnicové měřicí stroje (CMM) spolu s prvním softwarem pro 3D měření. V té době bylo softwarové inženýrství v plenkách; neexistoval standardní počítač ani operační systém. To znamená, že tyto rané nástroje pro 3D měření byly uzavřenými systémy a každá značka 3D metrologického hardwaru poskytovala svůj vlastní software. Takto vznikla potřeba vybavit laboratoře pro 3D měření četnými softwarovými produkty.

Celý článek...

Chinaplas 1Rok 2023 znamenal pro Čínu přelom, protože se jí znovu otevřely dveře, a objevilo se množství příležitostí a cest. V rámci obnovení normálního stavu rostla ekonomika v roce 2023 tempem 5,2 %, podle čínského Národního statistického úřadu. Vzhledem k tomu, že ekonomika zotavuje, budou se rozvíjet odvětví, jako je automobilový průmysl, spotřební elektronika a další. elektronický obchod znovu získaly dynamiku. Současně se v Číně zpracovatelský průmysl prochází pozoruhodnou transformací, od tradiční pověsti "Made in China" se přechází k přijetí "Made in China". inovace s konceptem "Inovováno v Číně", čímž získává na konkurenceschopnosti. na globálním trhu.

Celý článek...

Parker 1 PAREU1002A Service Master Compact 01 HRESParker Hannifin, mezinárodní lídr v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, oznamuje uvedení systému Parker Service Master COMPACT. Jedná se o výkonné zařízení, které zajišťuje monitorování a diagnostiku v reálném čase pro mobilní zařízení a průmyslové hydraulické aplikace. Má robustním pouzdro s třídou ochrany IP65 a pryžovou ochrannou vrstvu odolnou proti oleji a je vhodné k použití v náročných prostředích, s nimiž se setkáváme v průmyslových odvětvích včetně stavebnictví, zemědělství, železnic a obrany.

Celý článek...

BR Scale AI-12b84ad4Nejnovější investice společnosti ABB urychlí rozvoj možností v oblasti softwarového inženýrství a aplikací založených na umělé inteligenci (AI), a to včetně strojového učení a vidění.
Akvizice bude sloužit jako nové R&D centrum s cílem urychlit rozvoj řešení založených na AI v rámci divize Průmyslové automatizace ABB (B&R) zaměřených na obory jako jsou logistika a výroba.

Celý článek...

skoda OCTAVIA COMBI 018-1440x960Všichni autorizovaní prodejci vozů Škoda v České republice dnes zahajují prodej akčního modelu Octavia Fresh. Tuzemští zájemci o nejprodávanější model českého trhu dostávají jedinečnou příležitost zakoupit skvěle vybavený automobil za velmi zajímavé ceny od 649 900 Kč včetně DPH. Časově omezená akční nabídka potrvá maximálně do 31. března a zahrnuje všechny dostupné pohonné jednotky v obou karosářských verzích.

Celý článek...