Google překladač: English Deutsch

Od 7. do 10. března 2017 se bude na lipském výstavišti opět konat dvojice strojírenských veletrhů Intec a Z. Intec je jedním z nejvýznamnějších veletrhů v Německu a Evropě pro oblast obráběcích strojů a automatizace výroby se zvláštním zaměřením na stroje pro nástrojárny. Veletrh Z (Zuliefermesse) pak patří k nejvýznamnějším průmyslovým subdodavatelským veletrhům se zvláštním akcentem na oblast automobilového průmyslu a mnoho českých firem jej proto již tradičně využívá pro svou prezentaci.

Z-Messeatmosphaere-Gespraec


Také v letošním roce se v Lipsku představí osmnáct českých firem v rámci oficiální účasti pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu. Navrhovatelem je Svaz sléváren české republiky, realizátorem pak a.s. Veletrhy Brno. „Cílem této účasti je představit Českou republiku jako významného partnera v oblasti slévárenství a souvisejícího průmysl," dodává Josef Hlavinka, ředitel Svazu sléváren. „Neméně důležitou funkcí je také podpora exportu a hledání nových obchodních kontaktů."
Zastoupeny budou firmy: 100% REWORK s.r.o., ČZ a.s. Strakonice, Digram-Ing s.r.o., EMP s.r.o., EXPLAT s.r.o., Inproma, s.r.o., LASER CENTRUM CZ, s.r.o., O.C. BUSINESS GROUP s.r.o., OMEGA s.r.o., Pacovské strojírny a.s., RIPRON s.r.o., ROTAS STROJÍRNY s.r.o., Slévárny Třinec a.s., TOS-MET Slévárna a.s., UNEX a.s., VMV s.r.o., ZLKL s.r.o. a samozřejmě Svaz sléváren ČR. Exponátová náplň tak bude velmi různorodá a pro návštěvníky bude prezentována takřka kompletní nabídka oboru slévárenství s přesahem do dalších oblastí průmyslu. Příkladem mohou být Pacovské strojírny, které rozšířily historickou výrobu zemědělských zařízení a lihovarů i na chladicí a nerezová zařízení, zařízení pro chemický nebo farmaceutický průmysl či v současnosti velmi žádané vybavení pivovarů a minipivovarů založené na zpracování ušlechtilých nerezových materiálů a mědi. Společnost ČZ a.s. bude prezentovat své výrobky pro automobilový průmysl, například novinku v podobě turbodmychadla C1 s elektronickým regulátorem. A již počtvrté se veletrhu zúčastní Slévárny Třinec, které jej využijí pro hledání nových obchodních partnerů.
Slavnostní zahájení české oficiální expozice je plánováno na 7. 3. za účasti zástupců MPO a Svazu sléváren. Součásti akce bude také společenský večer navazující na Sasko-česko-polské fórum 9. března. V souvislosti s velice diskutovaným tématem odborného vzdělávání je plánována také návštěva odborných škol.
www.z-lipsko.cz
www.intec-lipsko.cz