Google překladač: English Deutsch

KASTO Maschinenbau GmbH přichází na trh se zcela novou řadou automatických pásových pil KASTOwin. Tato řada pil je určená pro široké spektrum zákazníků, ze všech oblastí dělení materiálu. Celá řada zahrnuje pět strojů s řezným rozsahem od 330 do 1060 mm. Cílem při vývoji bylo vyvinout stroj, který splní požadavky většiny zákazníků a současně bude pro tyto zákazníky cenově zajímavý. Co se týká kvality stroje, pak určitě nezůstala v půli cesty, ba naopak. Již základní výkon stroje je důkazem, že se bude jednat o vysoce produktivní stroje. Ale tento výkon je možné ještě zvýšit a využít standardní rychlost pilového pásu v rozsahu 12 až 150 m/min v plném rozsahu. Vzhledem k tomu, že jsou ve standardu již takové prvky, jako je volný chod pilového pásu po dořezu, volný chod svěráku posuvu, je možné na těchto strojích využít i tvrdokovové pilové pásy.

Proka web kasto 1

Zcela zásadní změnou prošel celý řezný proces. Posuv do řezu pomocí kuličkového šroubu a servopohonu, při současné kontinuální kontrole řezných parametrů a jejich automatické úpravě, na základě snímání veličiny tahu pilového pásu, umožnil nově vyvinutému softwaru plynule reagovat na změny v průběhu dělení.
Při vývoji a konstrukci těchto pil se podařilo odstranit některé prvky, které byly zdrojem problémů (především se jedná o oblast senzorů – čidel), avšak zachovat všechny funkce, nebo některé ještě přidat.
Samotné ovládání stroje pak maximálně vychází vstříc obsluze, protože jí dává hned několik možností jak např. nastavit materiál do první dělené pozice, nebo jak nastavit výšku pilového ramene v automatickém cyklu s co nejkratším vedlejším časem. Vše záleží na samotné obsluze, jak je zvyklá.
Významnou změnou prošla hydraulická jednotka, která nyní zajišťuje jen upínání materiálu, hydraulické napnutí pilového pásu a hydraulické předepnutí vodících destiček pilového pásu. Současně s tím, že tato jednotka je činná jen v okamžiku, kdy je potřeba hydraulického tlaku, došlo k významnému snížení spotřeby elektrické energie (řídicí jednotka Vám ukáže spotřebu energie jak okamžitou, tak na jednotlivý řez).

Programování je jednoduché a intuitivní
Řídicí software navrhne řezné parametry a sám je dle potřeby koriguje na základě jednotlivých činitelů, které proces ovlivňují (nevhodné ozubení pilového pásu, zatupující se pilový pás, odchylka od kolmosti apod.). Obsluha má vždy přehled k jaké korekci a z jakého důvodu dochází. Stroj tak zcela automaticky upravuje v průběhu řezu řezné parametry tak, aby byly optimální k danému stavu.
Proka web kasto 5Již do standardního provedení stroje se firma KASTO snažila zahrnout tu výbavu, která je nejpoužívanější, a to pro všechny stroje. Výsledkem jsou stroje s vysokým výkonem, s mnoha moderními prvky, jednoduchou obsluhou kontrolující proces dělení materiálu a se sníženými náklady na energie.
Avšak minimálně ještě jeden zcela zásadní argument nebyl zmíněn – CENA. Zde lze konstatovat, že firma KASTO přichází s cenovou úrovní těchto strojů, která musí jen pozitivně překvapit.

www.proka.czKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news