Google překladač: English Deutsch

Seznamte se s firmou MCM, špičkovým výrobcem horizontálních frézovacích center ve čtyř nebo pětiosém provedení s možností multitasking, tedy soustružení i plnohodnotného broušení a paletové výměny. Společnost vznikla v roce 1978 a dnes je se svými 300 zaměstnanci a více než 2 500 prodanými stroji ve 30 zemích světa renomovaným výrobcem špičkových obráběcích řešení. Vysoká přesnost, efektivita obrábění s možností pokročilé automatizace a výrobní proces s vysokou mírou autonomního řízení – to jsou hlavní přednosti technologií společnosti MCM. Kvalitu komplexních řešení dokládá dlouhý seznam významných referenčních zákazníků napříč širokým spektrem odvětví. Výrobní linky různé úrovně automatizace a velikosti můžete nalézt u výrobců dílů pro letecký průmysl, v náročných aplikacích automobilového průmyslu, stavební a zemědělské mechanizaci, energetice a také v obranném sektoru. Neméně důležité zůstává původní zaměření společnosti na vývoj strojů a systémů pro zakázkovou a malosériovou výrobu na paletové automatizaci. Malé a střední firmy působící v zakázkové výrobě proto dodnes představují polovinu zákazníků společnosti MCM.

macmatic 1a

Výkon, přesnost a multitasking
V obráběcích strojích značky MCM se snoubí tradice a řemeslná dokonalost s progresivními technickými inovacemi. Výsledkem je pak špičková přesnost strojů reprezentovaná garantovanou přesností najetí mezi 4 až 5 µm a přesností opakovaného najetí mezi 2 a 4 µm v závislosti na modelu a velikosti stroje. Také vřetena jsou fabrickým výrobkem firmy MCM a jejich valná většina disponuje systémem hydraulického dynamického předpínání ložisek pro větší tuhost v nižších otáčkách a nižší opotřebení ve vyšších otáčkách. Na vrcholu pomyslného žebříčku stojí elektrovřeteno s kuželem HSK-B 160 s maximálními otáčkami 3 500 min-1, které při výkonu 150 kW dosahuje krouticího momentu 10 000 Nm. V nabídce firmy MCM je široká škála různých vřeten pro silové i rychlostní obrábění všech typů standardů kuželu ISO DIN, HSK i Capto. Krytování obráběcího prostoru je standardně přizpůsobeno odvodu velkého množství třísek i případného prachu vznikajícího při opotřebení brusných kotoučů. Všechny stroje tedy mohou být vybaveny i funkcí souřadnicového broušení včetně funkce orovnávání brusných kotoučů. V případě, že je stroj vybaven také funkcí soustružení, mohou stroje MCM nejen frézovat a soustružit, ale také plnohodnotně brousit, a to jak souřadnicově, tak rotačně. V případě MCM přitom nejde o žádnou žhavou novinku, ale spíše o rutinní záležitost. V porovnání s rokem 2003, kdy byl realizován první stroj v konfiguraci Multitasking, dnes tvoří obráběcí centra s kombinovanou funkcí přes 40% vyrobených strojů značky MCM. Možnost vysoké míry customizace a velké nároky při obrábění nejhouževnatějších materiálů vedly ke vzniku řešení, kde limitem jsou pouze fyzikální zákony a investiční možnosti zákazníka.

Paletová automatizace i pro kusovou výrobu
Aktuální verze softwaru SUPERVISOR vychází z konceptu definovaného již v 90. letech. Tento systém je po desetiletí zdokonalován aplikacemi v nejrůznějších odvětvích. Výsledkem je propracovaný a komplexní celek, který zákazníkům umožňuje obrábět v sériové, malosériové i kusové výrobě bez přítomnosti obsluh. Většina systémů FMS dodávaných firmou MCM je designována tak, aby umožnily nepřetržitý provoz v režimu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu za přítomnosti obslužného personálu pouze jednu pracovní směnu v pracovních dnech mimo víkend. Přínos v úspoře lidských zdrojů patří k významným argumentům pro implementaci automatizace MCM i v kusové a malosériové výrobě.

Jeden technologický balík
Největší technologická přednost dodavatele MCM spočívá v integraci automatizace, tedy paletové nebo robotické výměny obrobků a softwarového řízení v jednom technickém celku. Na rozdíl od většiny konkurence, která nabízí pouze obchodní packety, dostane zákazník MCM kompletní technický balík, kde všechny významné komponenty systému jsou vyráběny, dodávány a implementovány jedním výrobcem. Praktický přínos pro zákazníka pak spočívá v rychlosti zavedení systému do praxe a krátkém zkušebním provozu, který je i u nejsložitějších systémů smluvně garantován v trvání maximálně 6 měsíců. Již od 80. let společnost MCM realizuje četné projekty na klíč s vysokou mírou automatizace pro nejvýznamnější technologické hráče napříč průmyslovými sektory.

macmatic 2Komplexní řešení obrábění na klíč ve společnosti Benelli Armi čítající 4 pětiosá obráběcí centra CLOCK, FMS paletový systém s kapacitou 32 palet, systém automatického zakládání obrobků se 2 robotickými pažemi, vertikální sklad polotovarů a hotových výrobků, integrovaný systém 3D měření (CMM) a integrovanou průmyslovou pračku

Průmysl 4.0 od roku 1986
V roce 1985 firma MCM zrealizovala první dodávku regálového paletového systému FMS pro britskou firmu Lucas Girling, jehož součástí bylo 10 obráběcích center propojených do jednoho technologického celku systémem paletové výměny. Na základě nevalné zkušenosti firmy MCM s implementací řídicího MES software od třetí strany, bylo hned v následujícím roce 1986 rozhodnuto o vzniku softwarové divize MCE, která vyvíjí a dodává systém řízení výroby jFMX - SUPERVISOR pro absolutní kontrolu nad výrobním procesem, automatizací, údržbou stroje i periferií a managementem nástrojů, tedy naplnění definice přínosů průmyslu 4,0. Díky vlastní softwarové divizi a plánování s dlouhodobým výhledem zaručuje firma MCM zpětnou kompatibilitu MES řídicího systému pro stroje vyrobené od roku 1992.

macmatic 3V popředí terminál řídicího software MES - jFMX SUPERVIZOR, který firma MCM vyvíjí a implementuje od roku 1986 skrze svou softwarovou divizi MCE, v pozadí stanice pro operátory pro výměnu obrobků s poloautomatickým středicím systémem.

Špičkové aplikace napříč odvětvími
U komplexních řešení, jako jsou ta od dodavatele MCM, je klíčová technická a technologická podpora výrobce v průběhu celého procesu nákupu, implementace a realizace systému. Společnost MCM buduje se všemi zákazníky úzký partnerský vztah, který často v dlouhodobém výhledu vede ke kompletnímu nahrazení konkurenční technologie v oblasti frézovaní i jiných procesů v rámci multitasking. Významnou hodnotu spolupráce představuje také outsourcing údržby a poskytování servisu, který je podporován vzdálenou diagnostikou stroje. Častý jev u zákazníků MCM napříč všemi sektory je, že v jejich závodech dominantně převažují obráběcí řešení této značky, což dokazuje nejen spolehlivost a kvalitu zpracování jednotlivých zařízení, ale rovněž užitnou hodnotu a ekonomickou smysluplnost strategické investice v dlouhodobém horizontu.

macmatic QR

www.macmatic.czKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news