Google překladač: English Deutsch

(Praha, únor 2021) To, co bylo před 113 lety revoluční myšlenkou, je dnes pro mnohé celkem běžné. Používání čisticích utěrek v systému sdílení zaručuje nejlepší poměr ceny a výkonu, ale také čisté ekologické svědomí. Vyhazování průmyslových utěrek po jejich použití už nepřichází v úvahu. Zatěžuje životní prostředí a je ekonomicky neefektivní.

Obrázek MEWA 01

Na principy sdílení se stále více spoléhají nejen soukromé osoby. Nový trend dorazil také do oblasti průmyslu a mezi živnostníky. Společnosti se raději více soustředí na své klíčové kompetence místo toho, aby se věnovaly managementu průmyslových textilií, jejich nákupu, skladování a praní.

Mnoho společností ještě před několika lety příliš neuvažovalo nad plýtváním zdroji a souvisejícími dodatečnými náklady. Koupily se jednorázové papírové utěrky nebo hadříky na čištění a po použití se vyhodily. V poslední době ale dochází k důslednému přehodnocování tohoto přístupu. Na scénu přichází sdílení textilu místo jeho vlastnění. Jedním z průkopníků tohoto efektivního systému je MEWA. Společnost praktikuje „sharing" čisticích utěrek již od roku 1908. Na počátku byla geniální a jednoduchá myšlenka.
MEWA doručí čisticí utěrky, které zákazníci po použití uschovají, servisní řidiči je poté odvezou a po vyprání textilie vrátí včas zpět. Díky tomu se neplýtvá zdroji a nedochází k produkci zbytečného odpadu. Navíc se uživatelé nemusejí o nic starat, ušetří čas i peníze.

MEWA: trend-setter ve sdílení textilu
S tímto postupem se MEWA stala průkopníkem mega trendu. Zákazníci dnes mohou profitovat ze zkušeností a know-how v oblasti poskytování opakovatelně použitelných čisticích utěrek pro průmyslové nebo živnostenské podniky. MEWA špinavé utěrky vyzvedne, vypere je a čisté doručí zpět. To vše v bezpečných, praktických kontejnerech Safety Container SaCon®. Takto fungující systém už je pro společnosti v současnosti téměř nepostradatelný.

Textilní služby důležité pro systém
Sdílení textilu s ekologickými a efektivními servisními cykly významně přispívá k ochraně životního prostředí a udržitelnosti. MEWA jako certifikovaný poskytovatel textilních služeb zásobuje zákazníky ze všech průmyslových oblastí i živnostníky z různých řemeslných oborů. Hygiena, čistota a mikrobiologická bezpečnost jsou během pandemie koronaviru ještě důležitější než dříve. Procesy praní čisticích utěrek byly ale ještě před rozšířením onemocnění covid-19 nastaveny tak, aby byly viry zcela inaktivovány. Tento servis přináší výhody všem zákazníkům, pro které je hygiena důležitá. MEWA jako externí poskytovatel služeb pomáhá zásobováním hygienicky nezávadnými, opakovaně použitelnými utěrkami lidem v systémově důležitých oblastech jako je výroba, obchod a řemesla. Mohou tak dělat naplno svou práci, udržovat v provozu stroje a starat se o čistotu zařízení, pracoviště nebo například vozidel.

Obrázek MEWA 02Čisticí utěrka MEWATEX® je odolná, extrémně savá, odstraňuje nečistoty jako je olej, mastnota a zachycuje například i špony. (Foto: MEWA)

Obrázek MEWA 03Čisticí utěrka MEWATEX® může být až 50krát vyprána a opět použita. (Foto: MEWA)

MEWA Textil-ManagementKompletnímu textilnímu servisu se společnost MEWA věnuje již od roku 1908. Ve sdílení textilu je tak průkopníkem. Dnes MEWA se svými 45 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami, rohožemi pro zachycování oleje nebo podložkami. To vše včetně péče, údržby, skladování a logistiky. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu.

O více než 190 000 zákazníků z od-větví průmyslu, řemesla, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5700 zaměstnanců. V roce 2019 dosáhla skupina MEWA obratu 734 milionů eur a jedná se tak o přední firmu působící v textilním managementu. Společnost byla mnohokrát oceněna za své úsilí v oblasti trvale udržitelného rozvoje, zodpovědného chování nebo vedení značky a inovativní sílu.

www.mewa.czKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news