Google překladač: English Deutsch

Nové elastomery a materiály, které věrohodně suplují reálné díly, nabízí nový rozměr rychlé výroby prototypů i nástrojů. Nové elastomery jsou určeny pro 3D tiskárny F123, nové termoplasty přinášejí jedinečnou elasticitu, trvanlivost a skutečnou rozpustnou podporu; Zářivé barvy zase přinášejí skutečnou opravdovost prototypů na 3D tiskárnách J750 a J735.

mcae1

Společnost Stratasys (Nasdaq: SSYS) uvedla na trh pokročilé elastomery a vyspělé materiály pro své přední 3D tiskárny FDM i PolyJet. Umožňuje tak zákazníkům, aby využili metody aditivní výroby pro rychlou výrobu prototypů, nástrojů a výrobu dílů pomocí 3D tisku. FDM řešení elastomerů poskytuje výrobcům novou úroveň pružnosti, trvanlivosti a opravdové rozpustné podpory, zatímco pokročilé barvy pro systémy PolyJet posouvají hranice realismu, aby transformovaly starší design a prototypové procesy.

Díky tomu, že mohou inženýři využívat rychlé, přesné a funkční elastomery, mohou nyní zákazníci vyrábět díly s jedinečnou odolností – se schopností výrazného natažení nebo komprese bez ztráty potřebného tvaru. Nový elastomer s označením TPU 92A je nabízen v rámci platformy 3D tiskáren F123 Series a také díky hlavnímu poskytovateli služeb sítě Stratasys Direct Manufacturing. Elastomer TPU 92A je navržen tak, aby vyhovoval potřebám výrobců vyžadujících velké natažení, vysokou odolnost a plnou svobodu při návrhu designu. Díky rozpustným podporám, které se nemusí ručně odstraňovat, může toto řešení výrazně zkrátit jak dobu výroby, tak náklady na pracovní sílu.

„Vytváření dílů z elastomerů za použití tradičních silikonových nebo CNC forem je mimořádně nákladné a časově náročné, zatímco náš názor je, že ani jiné aditivní technologie prostě nemohou nabídnout díly ve velikosti a složitosti našich elastomerů," sdělil Zehavit Reisin, viceprezident a vedoucí divize Obchodních řešení pro materiály společnosti Stratasys. „Výrobci požadují taková řešení 3D tisku, která mohou být použita v reálném prototypovém a extrémním výrobním prostředí. Díky spolehlivosti a velké odolnosti našich dílů jsou naše řešení navržena tak, aby zákazníkům splnila právě tato očekávání."

„Nový materiál Stratasys 92A je přesvědčivým příkladem pro naše členy konsorcia, protože v kombinaci s vodou rozpustnými podporami jim poskytne příležitost vyrábět střední až velké, složité, odolné a pružné elastomerové díly, což dříve nebylo proveditelné," řekl Vince Anewenter, ředitel konsorcia Rapid Prototyping, Milwaukee Engineering School.

Posun hranic realismu u pokročilých prototypů
Dalším pokrokem při realizaci reálných 3D prototypů firmy Stratasys je řada nových materiálů pro 3D tiskárny J750 a J735, které tisknou technologií PolyJet. Mezi taková vylepšení patří pět nových materiálů, které mají schopnost napodobovat pryž, kůži nebo plast. Tyto velmi realistické prototypy jsou navrženy tak, aby umožnily týmům lépe splňovat konkrétní cíle návrhu designu, zefektivnit iterace v týmu a zkrátit dobu uvedení výrobku na trh a potažmo dosažení výnosu.

Materiál Agilus30 White může napodobit díly, jako jsou gumové spoje a těsnění pro výrobce automobilů, nebo barevné modely používané pro prototypy sportovního zboží, spotřební elektronické součástky nebo hračky/figurky. Mícháním tuhých i měkkých materiálů vytváří Agilus30 White nejširší možnou škálu opravdových prototypů, které lze vyrobit na jedné tiskárně. Tento nejnovější člen rodiny Agilus, která zahrnuje průhledné i černé barvy, dosahuje nejvyšší úrovně detailu, která je zásadní pro taková průmyslové odvětví, jako je zdravotnictví, kde je skutečná bílá barva zapotřebí pro výrobu zdravotnických pomůcek.

VeroVivid Cyan rozšiřuje paletu více než půl milionu rozličných barev pro tiskárny J750 a J735, které zahrnují materiály od pevných až neprůhledných po pružné až průhledné. Nabízí možnost živých i průsvitných barev v jediném tisku, kdy VeroVivid Cyan a nový VeroFlexVivid umožňují společnostem výrobu efektivních a realistických prototypů pro takové trhy, jako jsou spotřební zboží, obaly a brýle. Díky vylepšeným profilům barev v softwaru GrabCAD Print mohou návrháři skutečně „tisknout to, co vidí", s vylepšenou přesností barev.

Antero 800NA a MED625FLX
Na základě již dříve oznámených plánů společnosti Stratasys, dodává nyní také FDM termoplast na bázi PEKK – Antero800NA – pro 3D tiskárny F900. Tento velmi výkonný materiál je odolný vůči chemikáliím, má mimořádně nízké odplyňovací vlastnosti a vykazuje vysokou tepelnou odolnost. Je ideálně vhodný pro letecké a kosmické aplikace.

MED625FLX je biologicky kompatibilní materiál vhodný pro zubní a ortodontické aplikace, jako jsou otiskovací lžíce pro nepřímé lepení (IDB – indirect bonding) a případy implantologie. Nyní je k dispozici pro obě 3D tiskárny Objet260 Dental a Objet260/500 Dental Selection. Materiál je navržen tak, aby vylepšil otiskovací lžíce pro nepřímé lepení tím, že umožňuje přímý tisk flexibilních IDB lžic a umožňuje tak ortodontistům zkrátit dobu umístění zámků až o 75 procent a snížit náklady laboratoře až o 40 %.

O společnosti MCAE Systems
Již více než 20 let naše 3D technologie utvářejí průmysl a umožňují našim zákazníkům, aby přehodnotili svůj způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Veškeré technologie nabízíme také jako služby. Více informací naleznete na www.mcae.cz.

mcae2Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news