Google překladač: English Deutsch

Slavný automobil Aero 50 Dynamik z karosárny Sodomka je považován za jeden z vrcholů předválečného automobilového designu. O tom, jak vznikaly automobilové karosérie před více než sedmdesáti lety a jak vznikají dnes za pomoci 3D technologií se mohou dozvědět návštěvníci výstavy s názvem Karosářství dříve a dnes. Jedním z iniciátorů této výstavy, kterou zahájil v pondělí 16. června 2014 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky místopředseda vlády ČR Pavel Bělobrádek, je i MCAE Systems.

mcae obr1


3D digitální technologie a automobilový průmysl dnes k sobě neoddělitelně patří. Prostorová data získaná z 3D optického měření jsou neocenitelným nástrojem pro kontrolu kvality či reverzní inženýrství. Nezanedbatelná je také technologie 3D tisku, která se využívá při stavbě přípravků či prototypů.
Na expozici MCAE Systems proto nechybí ukázka optického měření průmyslovým 3D skenerem ATOS či ukázka 3D tisku aditivní metodou FDM na profesionální 3D tiskárně uPrint. Pro prezentaci jsme připravili dva trojrozměrné modely vozu Aero 50 Dynamik, které byly vyrobeny ve zmenšeném měřítku přímo z naskenovaných dat. První z nich, duralový, klasickou metodou třískového obrábění a druhý, plastový, 3D tiskem. Jako podklad pro výrobu obou modelů posloužila velice kvalitní naskenovaná data ve formě polygonální sítě.
Vystavení historického vozu Aero 50 Dynamik, impozantního dvoulitrového čtyřválce dlouhého přes pět metrů, je pro Poslaneckou sněmovnu skutečnou raritou. Podobný exponát v atriu nikdy vystaven nebyl. Alegorii vztahu moderních technologií a dějinné etapy technického pokroku zde představují figury sochaře MgA. Adama Krhánka (zaměstnance firmy MCAE Systems), které manuálně demonstrují technologický proces výroby.

www.mcae.cz

mcae obr2

foto Karel HeinigeKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news