Google překladač: English Deutsch

Velkoformátová tiskárna Stratasys Fortus 900mc splňuje nároky produkční 3D tiskárny na velkou kapacitu, přesnost a opakovatelnost. Navíc umožňuje 3D tisk z nového materiálu Stratasys FDM Nylon 6 a využívá tiskový software GrabCAD. Společnost MCAE Systems, jako dlouholetý distributor produktů firmy Stratasys, uvádí na český a slovenský trh novou generaci robustních, FDM 3D tiskáren Stratasys Fortus 900mc, určených jak pro výrobu funkčních prototypů, výrobních přípravků a nástrojů, tak pro malosériovou, přímou digitální výrobu.

Fortus900mc RightView

Tato nová generace osvědčené, velkoformátové 3D tiskárny Stratasys Fortus 900mc si udržuje vysokou přesnost a spolehlivost. Díky dalším klíčovým funkcím a certifikacím dosahuje tato 3D tiskárna lepšího využití spolu s rychlým procesem instalace, který uživatelům šetří čas. Stratasys Fortus 900mc využívá průmyslové termoplasty včetně nově uvedeného materiálu FDM Nylon 6.

Stratasys Fortus 900mc nabízí efektivnější pracovní postupy a snazší monitoring probíhajících úkolů včetně vnitřního fotoaparátu a tiskového softwaru GrabCAD. Standardní certifikace jsou součástí, což eliminuje náklady a úsilí uživatele kvalifikovat 3D tiskárnu pro užití ve výrobním prostředí.

Osvědčená mechanika jádra původního systému Stratasys Fortus 900mc zůstává v tomto inovovaném stroji nezměněna, je pouze doplněna o nové funkce, které zlepšují celkový uživatelský dojem.

Přednosti:

- Schopnost vytvářet pevnější a přesnější výrobní přípravky než kdy dříve nebo trvanlivé funkční prototypy s využitím nejnovějšího termoplastu Stratasys FDM Nylon 6 (polyamid 6 / PA6), který nabízí lepší pevnost a tuhost než jiné FDM termoplasty.

- Za účelem zvýšení efektivity a přesnější kontroly nad tiskovým procesem, zahrnuje tiskový software GrabCAD vzdálený monitoring, plánování úloh i reporting. Systém obsahuje také vnitřní fotoaparát a lépe monitoruje úlohy, což lze pro zmírnění rizika provádět i vzdáleně.

- Uživatel systému bude využívat racionálnější a efektivnější pracovní postupy softwaru GrabCAD, který eliminuje potřebu konverze STL souborů díky podpoře pro nahrávání CAD souborů přímo do 3D tiskárny.

- Standardní certifikace z NRTL (celostátně uznávaná testovací laboratoř), dříve byla jen volitelná s nutností validace „onsite", znamená, že společnost může ušetřit peníze, čas a značné úsilí dříve vynaložené na kvalifikaci 3D tiskárny pro použití ve výrobním prostředí.

- Připraveno pro Stratasys Xtend 500, který má prodlouženou délku materiálových boxů. Boxy Xtend 500 šetří čas tím, že umožňují delší běh bez přerušení a minimalizují dobu přepínání.

- Již dříve představený, volitelný Acceleration Kit zrychluje a zefektivňuje systém díky rychlé extruzi materiálu, čímž se velké díly tisknou rychleji.

- Kromě materiálu Nylon 6, využívá 3D tiskárna Stratasys Fortus 900mc také ABS-M30, ABS-M30i, ABS-ESD7, ASA, FDM nylon 12, PC, PC-ABS, PC-ISO, ST130, PPSF, ULTEM ™ 9085 a ULTEM™ 1010. 3D tiskárna je také kompatibilní s podpůrnými materiály Stratasys SR30, novým SR35, SR100 a SR110.

Nový materiál Stratasys FDM Nylon 6 je nyní k dispozici pro produkční 3D tiskárny Fortus 900mc

Výrobci, kteří vyžívají procesy aditivní výroby, oceňují velmi pevné 3D tištěné díly. Díky své pevnosti je řada nylonových polymerů jednou z nejpoužívanějších termoplastů v tradiční výrobě. Tento průmyslový materiál je používán v celé řadě aplikací, které vyžadují vysokou pevnost v tahu. Stratasys FDM Nylon 6 nabízí nejlepší kombinaci pevnosti a tuhosti mezi současnými FDM materiály Stratasys. To umožňuje vytváření funkčních prototypů, výrobních přípravků a výrobních dílů s vysokou pevností.

Použití materiálu Stratasys Nylon 6 pro nejnovější generaci tiskáren Stratasys Fortus 900mc bude zajímavé hlavně pro tyto tři skupiny:

1. produktoví inženýři, kteří potřebují rychlou a spolehlivou metodu pro testování odolných prototypů z hlediska usazení, funkce i odolnosti. Produkční 3D tiskárny Stratasys Fortus 900mc nabízí vyšší produktivitu, účelnější pracovní postupy a snazší monitorování pracovních úkolů při plnění výkonnostních požadavků velkých prototypových center nebo výrobních hal.

2. výrobní inženýři/technologové, kteří potřebují optimalizovat objem výroby a vytvářejí účinná a nákladově efektivní řešení. Za pomoci 3D tiskárny Stratasys Fortus 900mc mohou tito uživatelé vyrábět na zakázku upravené (optimalizované) díly z průmyslových termoplastů, které jsou odolné a opakovatelné pro aplikace jako je výroba přípravků a nářadí.

3. servisní kanceláře, které potřebují flexibilní 3D tiskárnu, která dokáže pracovat s několika průmyslovými materiály pro výrobu robustních a často i rozměrnějších dílů dle požadavků zákazníků, od koncepčního testování po výrobní přípravky určené pro výrobní haly, nářadí a různé koncové díly.

Poznámka: Není možné provést upgrade z původního zařízení Stratasys Fortus 900mc na novou generaci Stratasys Fortus 900mc. Materiál Stratasys FDM Nylon 6 je možné použít na obou 3D tiskárnách, jak na původní, tak na nové generaci Fortus 900mc. Možnost využít nový materiál Stratasys Nylon 6 na původní 3D tiskárně Stratasys Fortus 900mc vyžaduje pouze softwarovou licenci a není potřeba návštěvy technika.

Dostupnost tiskového softwaru GrabCAD

Společnost Stratasys prostřednictvím svých partnerů, jako je MCAE Systems pro Českou a Slovenskou republiku, nyní celosvětově uvádí tiskový software GrabCAD, který nabízí rozsáhlou kompatibilitu s FDM 3D tiskárnami Stratasys. Cílem je možnost správy 3D tisku v éře digitální výroby směrem ke konceptu Industry 4.0.

Tato cloudová aplikace, GrabCAD dokáže nativně načítat CAD soubory a eliminuje nebo minimalizuje potřebu exportu do STL, výrazně zefektivňuje pracovní postupy od návrhu po 3D tisk. Síťová konektivita tiskového softwaru GrabCAD umožňuje přípravu pracovních úkolů, plánování a monitoring rostoucího portfolia tiskáren Stratasys odkudkoliv. Kromě toho, vestavěné funkce spolupráce a business intelligence poskytují uživatelům možnost sledovat aplikaci a data v paměti. Pokročilé nastavení spotřeby materiálů a správa využití tiskáren pomáhají při plánování a nákupu investičního majetku, zatímco funkce škálování a orientace nabízejí efektivnější využití zásobníku a rozvržení tisku. Tiskový software GrabCAD je nyní dostupný v devíti jazycích.

fortus T40-Tip-Person

O firmě MCAE Systems

Již více než 20 let otevíráme svým zákazníkům svět neomezených možností 3D technologií. Posouváme hranice zavedených průmyslových postupů a umožňujeme přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Jsme partnerem všude tam, kde je potřeba vyvíjet, konstruovat, tvořit, měřit, testovat a vyrábět. Pomocí 3D technologií umožňujeme dělat věci jinak, nově, efektivně a úsporně.Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news