Google překladač: English Deutsch

Úkapy na pracovištích zpomalují výrobu a způsobují nehody. Mnoha uklouznutím a pádům, jež jsou častou příčinou pracovních úrazů, lze předejít efektivním programem boje s úkapy. Sorbenty s polypropylenovými mikrovlákny vytvořenými metodou melt-blown, na rozdíl od granulovaných sorbentů, umožňují čisté, efektivní a rychle odstranění úkapů. Lze je použít na již vzniklé úkapy i jako prevenci na exponovaných místech a výrazně omezují důsledky úkapů na pracovištích.

BRADY1

Společnost Brady vydala nový katalog prostředků pro boj s úkapy, obsahující jak nové řady produktů, tak uživatelský průvodce pro boj s úkapy v praxi.

Levnější a efektivnější
Celkem 75 % průmyslových podniků používá pro odstraňování úkapů granulované sorbenty. Když vezmete v úvahu cenu pracovní síly a náklady na zacházení s odpady, ukazuje se, že sorbenty SPC od firmy Brady, které obsahují polypropylenová mikrovlákna vyrobená metodou melt-blown, jsou efektivnější a cenově výhodnější. Tyto materiály dokážou absorbovat až 25násobek vlastní hmotnosti, což znamená, že je třeba mít skladem menší množství sorbentu a po odstranění úkapu je třeba zpracovat výrazně menší množství odpadu, než je tomu u granulátů. Materiály SPC od firmy Brady navíc absorbují úkapy v pouhých několika sekundách. Používají se např. ve formě utěrek, to znamená, že odstranění úkapu je snazší a vyžaduje mnohem méně práce než u granulátů. Na rozdíl od granulátů neobsahuje materiál SPC žádné malé částice, které by mohly poškodit strojní vybavení pracoviště.

Pro různé kapaliny
Produkty SPC od firmy Brady se dodávají ve třech kategoriích. „Pro chladiva, rozpouštědla, pohonné hmoty, rostlinné oleje, petrolej a kapaliny na vodné bázi je nejvhodnější sorbent Universal," říká Dominique Roosen, EMEA Product Manager společnosti Brady. „Nabízíme také sorbenty pro oleje, které jsou určené pro rychlé odstranění úkapů hydraulických a motorových olejů, potravinářských olejů, brzdové kapaliny nebo terpentýnu. Neabsorbují vodu, což je výhodné při použití ve venkovním prostředí nebo v námořní dopravě. Sorbenty chemikálií jsou používány pro agresivní chemické látky, např. kyselinu citrónovou, hydroxid sodný apod. Užití na pracovišti ulehčuje to, že se jednotlivé produkty odlišují barvami."

Pro různé druhy úkapů
Speciální předností polypropylenových mikrovláken vyrobených metodou melt-blown je to, že se mohou dodávat v libovolném tvaru. „To nám umožňuje vybrat to nejlepší řešení pro různé úlohy v průmyslu a výrazně ulehčuje preventivní použití proti úkapům. Utěrky jsou nejlepší pro stírání úkapů nebo umístění pod místo, kde úkapy hrozí, polštářky a tampony SOC mohou být položeny kolem zařízení jako bariéra proti rozlití kapaliny. Rohožky a koberečky se používají v místech s těžším provozem. Brady také nabízí speciální prostředky pro odstranění úkapů na vodní hladině."

Pro různé objemy úkapů
Podle objemu úkapů nebo očekávaných úniků nabízí Brady jednovrstvé nebo několikavrstvé produkty z polypropylenových mikrovláken vyrobených metodou melt-blown. „Lze tak efektivně vytvořit pomůcky pro odstranění intenzivních úniků na relativně malé ploše i malých úkapů na velké ploše při udržení nízkých nákladů a rychlé návratnosti investic. Produkty SPC jsou používány pro boj s úkapy během celé bohaté historie firmy Brady, která trvá už sto let. Uplatnily se mj. i při odstraňování následků havárie na ropné plošině Deepwater Horizon."

Uživatelský průvodce Brady
Přílohou nového katalogu Sorbents & Spill Control, který obsahuje nejnovější řady produktů pro odstraňování úkapů, je také praktický průvodce pro uživatele, který přehledně uvádí nejlepší metody, jak se vypořádat s různými druhy úkapů a úniků. Zdůrazňuje výhody polypropylenových mikrovláken vyrobených metodou melt-blown ve srovnání s granulovanými sorbenty. Chcete-li katalog získat nebo máte-li jakékoliv dotazy, obraťte se na společnost Brady prostřednictvím emailové adresy Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

brady2

brady3

brady4Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..