Google překladač: English Deutsch

Na 8. ročníku Tchajwanské mezinárodní výstavy obráběcích a tvářecích strojů (TMTS 2024), kterou pořádala Tchajwanská asociace obráběcích a tvářecích strojů a příslušenství (TMBA), se v halách 1 a 2 výstavní haly Nangang po dobu pěti po sobě jdoucích dnů představilo více než 600 vystavovatelů a 3 350 stánků.

TMTS bila

Podle statistik TMBA výstava přilákala téměř 70 000 domácích a zahraničních návštěvníků, včetně 3 319 zahraničních kupujících z 68 zemí/regionů, přičemž 10 nejvýznamnějších kupujících pocházelo z Indie, Japonska, Číny, Malajsie, Filipín, USA, Indonésie, Thajska, Vietnamu a Turecka a řada dalších zemí zorganizovala skupiny kupujících, kteří výstavu navštívili a nakoupili.
Po skončení fyzické výstavy bude marketingová propagace TMTS 2024 online pokračovat až do března příštího roku. Během výstavy ji navštívilo 110 000 návštěvníků ze 123 zemí. Letošní fyzická i digitální výstava TMTS byla plná lidí a obchodních příležitostí! Letošní ročník TMTS získal jednoznačně pozitivní ohlasy vystavovatelů, kteří uvedli, že příliv mezinárodních kupujících a skutečně zadané objednávky předčily jejich očekávání, a odhadli, že TMTS přinese 1,5 miliardy USD obchodních příležitostí po skončení výstavy.
Tématem letošní výstavy byla "Inteligentní výroba ve dvou osách", která se zaměřuje na deset prvků dvou hlavních os, digitální transformaci (DX) a ekologickou transformaci (GX), a reaguje tak na budoucí trend vývoje průmyslu. Letošní vystavovatelé využili digitální technologie k dosažení efektivní výroby a přesnějšího obrábění obráběcích strojů. Současně mnoho vystavovatelů vystavovalo také ekologické a k životnímu prostředí šetrné obráběcí stroje a příslušenství.

Digitalizace průmyslu
V reakci na digitální transformaci tématu výstavy poskytl organizátor návštěvníkům funkci prohlídky APP pro mobilní telefony. Návštěvníci byli identifikováni prostřednictvím mobilního telefonu APP pro vstup na výstavu, v kombinaci se službami registrace na fórum, dopravního spojení, informací o vystavovatelích a dalších souvisejících informací, a během výstavního období se jak Android, tak Apple App Store umístily na prvním místě v obchodní kategorii populárních stažení.

Ekologie a snižování uhlíkové stopy
V rámci tématu ekologické transformace společnost TMTS účinně snížila emise uhlíku prostřednictvím řady nenápadných, ale účinných akcí. Během příprav byly použity videokonference a e-mail, které nahradily tradiční osobní komunikaci, a pro místo konání výstavy byla naplánována kyvadlová autobusová doprava, což výrazně snížilo dopad dopravy na životní prostředí. Pořadatel také hojně využíval software TMTS APP a digitální mediální marketing, aby snížil spotřebu papíru ve výstavní literatuře. Podle prvních odhadů se díky těmto iniciativám podařilo snížit emise uhlíku o téměř 25 tun, což významně přispělo k ekologické transformaci a efektivitě snižování emisí uhlíku.
P1040429

Řízené prohlídky výstavy
Poprvé proběhlo hodnocení "Energy Saving Label for the Machine Tool Industry". Profesionální zkoušející hodnotili 18 výrobků se zlatou značkou a 29 výrobků se stříbrnou značkou a byla uspořádána "Zlatá prohlídka", která měla kupující a odborníky nasměrovat k příslušným vynikajícím ekologickým výrobkům.
Kromě toho pořadatel vyzval všechny vystavovatele, aby se zapojili do iniciativ na snížení emisí oxidu uhličitého na výstavě. Mezi vystavovateli byla i společnost WINSON MACHINERY, která v rámci koncepce nulového odpadu přijala jako praxi této výstavy princip 3R (Reduce, Reuse, Recycle), přičemž upustila od tradičních dřevozpracujících materiálů a místo nich použila k dekoraci recyklovatelné dřevěné palety a recyklované papírové voštinové desky, což nejenže učinilo výstavu šetrnější k životnímu prostředí, ale také povzbudilo další společnosti a jednotlivce, aby se připojili k zelené transformaci. Díky těmto postupům je výstava nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale také povzbuzuje více společností a jednotlivců, aby se připojili k zelené transformaci a spolupracovali na udržitelném rozvoji.

TMTS 2026
Jako důležitá událost pro tchajwanský průmysl obráběcích strojů přitáhla pozornost domácích i zahraničních kupujících. Příští ročník tchajwanské mezinárodní výstavy obráběcích a tvářecích strojů TMTS se bude konat v březnu 2026 ve výstavní hale Nangang v Tchaj-peji na Tchaj-wanu. Organizátoři uvedli, že představí další inovativní nápady, aby poskytli kvalitní platformu pro vystavování a nákup obráběcích strojů a klíčového příslušenství. Nejnovější zprávy o veletrhu TMTS 2026 naleznete na oficiálních webových stránkách a na fanouškovské stránce sociálních médií.

Počet návštěvníků TMTS 2024
navsteva

www.tmts.tw