Google překladač: English Deutsch

Yeti se stal legendou, slyšel o něm snad každý z nás. Spojuje schopnost existence v nejdrsnějších podmínkách se schopností unikat pozornosti. Představte si snímač polohy, o kterém ani nevíte, že existuje, navzdory velmi drsným podmínkám, ve kterých pracuje – takového yettiho mezi snímači. Přežije olej, prach, vibrace, zasypání pilinami atd. Připravili jsme lineární snímač polohy LMA a pokusili se mu vdechnout výše uvedené schopnosti. LMA je bezkontaktní lineární absolutní snímač polohy, který nevyžaduje najíždění do počáteční polohy při každém startu zařízení. V případě výpadku napájení má řídicí jednotka ihned informaci o poloze jednotlivých akčních členů. Pracuje rychle a spolehlivě.

renishaw obr1

Konstrukce
Snímač sestává ze snímací hlavy s integrovanou elektronikou pro zpracování signálu. Samolepicí stupnice slouží jako nosič polohové informace. Elektronika čtecí hlavy přeměňuje rastr magnetického pole stupnice na absolutní informaci o poloze. Snímací hlava má subtilní rozměry 52 × 16 × 17 mm a krytí IP67. Velmi rychle se seřizuje díky širokým montážním tolerancím. Stupnice se montuje nalepením.
Snímač LMA je mimořádně spolehlivý díky bezkontaktní konstrukci spojené s absolutním principem měření a vestavěným kontrolním postupům. Bezkontaktní konstrukce eliminuje vliv tření, zabraňuje opotřebení a současně snižuje hysterezi, takže zařízení je přesné i při vysokých rychlostech a zrychleních. Kontrolní algoritmy ověřují v reálném čase například kvalitu magnetizace stupnice, seřízení čtecí hlavy, překročení rychlosti apod. Tento postup zaručuje soustavnou kvalitu poskytované polohové informace a tím i bezpečný provoz aplikace, kde je snímač instalován.

Parametry
Unikátní absolutní kód stupnice může být až 16,2 m dlouhý. Přesnost stupnice je ±40 µm/m. Snímač dosahuje rozlišení od 1,953 µm až do 0,244 µm při rychlosti čtení od 14 m/s do 1,75 m/s při nejvyšším rozlišení. Díky krátkým reakčním časům, kratším než 1 µs, je LMA vhodný i pro rychlé řídicí smyčky.

Komunikace
Snímač komunikuje v protokolu BISS nebo SSI s pevnou délkou slova 26 bitů. Tato délka je nezávislá na rozlišení. Pro nižší rozlišení než 0,244 µm jsou nižší bity nastaveny na High a mohou být zanedbány. Maximální MA frekvence je 5 MHz při délce prodlevy (latency time) 0,8 µs.
Magnetické snímače LMA jsou spolehlivým řešením absolutní polohové a rychlostní zpětné vazby pro náročné aplikace na montážních linkách v automobilovém průmyslu a elektrotechnickém průmyslu – např. polohování robotů, zpětnou vazbu dřevoobráběcích strojů, lékařských zařízení, balicích strojů, strojů pro řezání vodním paprskem, laserem, strojů na zpracování plastů atd. Po instalaci se na ně může prostě zapomenout a pouze spolehlivá funkce zařízení prozradí jejich existenci.

Společnost RLS
Společnost RLS (Rotary and Linear Motion Sensors) je členem skupiny Renishaw. Vyvíjí, vyrábí a dodává rotační a lineární systémy odměřování polohy pro jakékoliv průmyslové aplikace. Od začátku své existence se RLS zaměřuje na zpětnou vazbu pohybových a polohovacích systémů v průmyslu. Společnost RLS se postupně vyprofilovala na experta v oblasti magnetických snímačů a systémů, zatímco mateřská společnost Renishaw se soustřeďuje na optické snímače.

www.renishaw.cz

renishaw obr2Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news