Google překladač: English Deutsch

MSV Nitra Renishaw 2Mezinárodního strojírenského veletrhu v Nitře se zúčastnilo téměř 660 vystavovatelů a zástupců firem z 23 zemí světa. Návštěvníci se na veletrhu mohli na vlastní oči seznámit s moderními výrobními procesy a novinkami ve strojírenství. Jednu takovou představila také společnost Renishaw – kontrolní systém Equator, který dokonale naplňuje vize programu Průmysl 4.0.

Společnost Renishaw se dlouhodobě zaměřuje na optimalizaci výrobních procesů a zavádění inovací, které vedou k vyšší efektivitě, a má v tomto směru bohaté zkušenosti. Stejné cíle sleduje i kontrolní systém Equator – technologie založená na porovnání vyráběných dílů s referenčním dílem. Systém Equator využívá stejný měřicí postup pro kontrolu každého vyrobeného dílu a každá sada naměřených dat se v průběhu výroby porovnává se základními daty. „Jedná se o unikátní zařízení svojí konstrukcí i způsobem měření. A vzhledem k nízkým provozním nákladům umožňuje systém Equator provádět kontrolu velkého počtu produkovaných dílů," vysvětluje Josef Sláma, ředitel společnosti Renishaw a dodává: „Omezení vlivu lidského faktoru v průmyslové výrobě prostřednictvím automatizace výrobních procesů je podmíněno měřením a aktivní zpětnou vazbou v celém výrobním procesu. Systém Equator je v tomto ohledu vynikajícím kontrolním nástrojem."
Průmysl 4.0 je označením současného trendu digitalizace a s ní související automatizace výroby, která si klade za cíl vyrábět co nejlevněji, co nejrychleji a současně co nejpřesněji. To vyžaduje důkladnou kontrolu výroby a snahu o maximální přesnost.

www.renishaw.cz

renishaw obr1


Conrad

Kalendář akcí

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
SIAF Guangzhou