Google překladač: English Deutsch

Hlavním tématem letošního 58. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně byl Průmysl 4.0 a nastupující 4. průmyslová revoluce. Společnost Renishaw, která byla jedním z vystavovatelů, již vize Průmyslu 4.0 úspěšně přivádí k životu. Na veletrhu mimo jiné diskutovala s obchodními partnery, jak mohou nejlépe uplatnit její systém Pyramida produktivní výroby. Ten umožňuje na základě inovativních technologií strukturované a efektivní řízení změn ve výrobě.

renishaw Dualni system

Společnost Renishaw má mnohaleté zkušenosti s optimalizací výrobních procesů a zaváděním inovací, které vedou k vyšší efektivitě. Stejné cíle sleduje i koncept Pyramidy produktivní výroby – vyrábět co nejrychleji, nejpřesněji a současně optimalizovat výrobní náklady.
Základním principem je výrobní proces rozdělený do čtyř fází:
1. Údržba stavu stroje – seřízení stroje zamezující vzniku chyb před zahájením výrobního procesu;
2. Příprava výroby – komplexní využití měřicích sond pro ustavení a identifikaci. Zamezení vzniku chyb, které mohou být způsobeny lidským faktorem;
3. Obrábění – kontrola výrobního procesu v jeho průběhu. Možnost okamžité reakce na případné odchylky a jejich automatická korekce;
4. Měrové středisko – finální kontrola výrobku v souladu s požadovanými parametry.
Současné přístroje a měřicí technika dokáží rychle a jednoduše diagnostikovat jednotlivé kroky výrobního procesu a zabránit případným chybám. Větší podíl digitalizace výroby má tak přímý vliv na náklady a zisk výrobce. Analýza získaných dat a jejich využití v reálném čase šetří výrobci čas, materiál i lidskou sílu.
„Na nepřesném stroji nelze přesně vyrábět. Nejdůležitější je tedy příprava a seřízení stroje, které tvoří základnu pomyslné pyramidy. Další procesy se od tohoto kroku logicky odvíjejí," říká Josef Sláma, generální ředitel společnosti Renishaw. „Opakované přesné měření a automatická korekce, vycházející z analýzy naměřených údajů, jsou silným argumentem pro větší míru digitalizace výroby," vysvětluje Sláma.

Průmysl 4.0 – budoucnost průmyslové výroby

Průmysl 4.0 je označením současného trendu digitalizace, s ní související automatizace výroby a veškerých změn na trhu práce, které tyto změny přinesou. „Někdy bývá tento proces označován také jako čtvrtá průmyslová revoluce. Ta by měla vést k úsporám času a nákladů a zvýšení flexibility firem. Je to směr, kterým se ubírá budoucnost výroby. Společnost Renishaw je o krok napřed. Zatímco jiné společnosti svoje koncepty teprve vyvíjejí, my jsme připraveni je u zákazníků okamžitě nasadit, a už tak mnohdy činíme. Naše zkušenosti v oboru mohou přinést výrazné zvýšení efektivity průmyslové výroby," dodává Sláma.

Průmysl 4.0 s sebou přináší také naději na zvýšení kvality lidského života díky zvyšování produktivity práce a redukci monotónních a fyzicky náročných profesí.

renishaw Pyramida produktiv

renishaw Revo 2Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..