Google překladač: English Deutsch

Renishaw, přední světový dodavatel technologií pro přesné strojírenství, představil novou řadu enkodérů pro lineární osy QUANTiC, která nabízí mimořádně široké instalační tolerance čtecí hlavy vůči pravítku a rychlost pohybu osy až 24 m/s. Digitální výstup přímo ze čtecí hlavy navíc eliminuje požadavek na další velká externí rozhraní. Tento průlomový přístup byl poprvé použit pro Renishaw enkodéry řady VIONiC™.

renishaw 01

Celkový čas potřebný pro výrobu nového stroje je dnes zásadním parametrem. Čas ušetřený při instalaci jednotlivých komponent tuto dobu výrazně snižuje a zvyšuje tak ziskovost. Snímače QUANTiC byly navrženy s ohledem na tuto skutečnost a v portfoliu společnosti Renishaw nabízejí nejširší instalační tolerance, výjimečnou odolnost vůči nečistotám a volitelný diagnostický nástroj ADT.
Systém snímačů QUANTiC používá pravítko s periodou 40 μm, které umožňuje dosáhnout širší instalační tolerance a díky unikátnímu optickému řešení i vyšší rychlost. „Pro lepší představu, tolerance výšky je nyní ±0,2mm a úhel vybočení ±0,9⁰. Pravítka se nabízejí ve verzi RTLC40 pro montáž s vodící lištou (FASTRACK™) nebo jako samolepící RTLC40-S. Obě řešení umožňují nezávislou expanzi pravítka vzhledem k podkladu," vysvětluje Josef Sláma, ředitel společnosti Renishaw v České republice.
Video představení nového snímače QUANTiC naleznete zde.
Systém QUANTiC je vysoce imunní vůči nečistotám a kontaminaci díky několika pokročilým konstrukčním prvkům. Čtecí hlavy QUANTiC obsahují prověřenou třívrstvou filtrační optiku společnosti Renishaw, která průměruje optický signál z jednotlivých period pravítka a tím pomáhá eliminovat neharmonické signály způsobené nečistotami pravítka. Výsledný signál je dále vylepšen řadou elektronických algoritmů zpracování signálu, jako je funkce Auto Gain Control (AGC), Auto Offset Control (AOC) a Auto Balance Control (ABC). Jednotlivé prvky signálu se vzájemně kombinují, aby se dosáhlo nízké hodnoty Sub-Divisional Error (SDE) a minimalizovala se změna signálu v důsledku kontaminace.
Bezkonkurenční jednoduchost nastavení a kalibrace je navíc podpořena pokročilým diagnostickým nástrojem ADT (Advanced Diagnostic Tool), který umožňuje i monitorování a hloubkovou diagnostiku enkodéru pomocí počítače.
„Snímače QUANTiC pomohou urychlit sestavení velkokapacitních výrobních linek a nabídnou zákazníkům výrobců strojů úspory času a nákladů," uzavírá Josef Sláma, ředitel společnosti Renishaw v České republice," uzavírá Josef Sláma, ředitel společnosti Renishaw v České republice.
Pro více informací o snímači QUANTiC navštivte: www.renishaw.com/quanticKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news