Google překladač: English Deutsch

Yeti se stal legendou. Slyšel o něm snad každý z nás. Spojuje schopnost existence v nejdrsnějších podmínkách se schopností unikat pozornosti. Představte si snímač polohy, o kterém nevíte, že existuje, navzdory velmi drsným podmínkám, ve kterých pracuje vaše zařízení. Takového Yetiho mezi snímači.

renishaw obr02

Přežije olej, prach, vibrace i zasypání pilinami. Lineární snímač polohy LMA je konstruován tak, aby měl všechny výše uvedené schopnosti. LMA je bezkontaktní lineární absolutní snímač polohy. Nemusíte najíždět na počáteční polohu při každém startu vašeho zařízení. V případě výpadku napájení má řídící jednotka ihned informaci o poloze jednotlivých akčních členů. Pracuje rychle a spolehlivě.

Konstrukce
Snímač sestává ze snímací hlavy s integrovanou elektronikou pro zpracování signálu. Samolepící stupnice slouží jako nosič polohové informace. Elektronika čtecí hlavy přeměňuje rastr magnetického pole stupnice na absolutní informaci o poloze. Snímací hlava má subtilní rozměry 52 × 16 × 17mm a krytí IP67. Velmi rychle se seřizuje díky širokým montážním tolerancím. Stupnice se montuje nalepením.
Snímač LMA je mimořádně spolehlivý díky bezkontaktní konstrukci spojené s absolutním principem měření a vestavěným kontrolním postupům. Bezkontaktní konstrukce eliminuje vliv tření, zabraňuje opotřebení a současně snižuje hysterezi, takže zařízení je přesné i při vysokých rychlostech a zrychleních. Kontrolní algoritmy ověřují v reálném čase například kvalitu magnetizace stupnice, seřízení čtecí hlavy, překročení rychlosti atd. Tento postup zaručuje soustavnou kvalitu poskytované polohové informace a tím i bezpečný provoz aplikace, kde je snímač instalován.

Parametry
Unikátní absolutní kód stupnice může být až 16,2 m dlouhý. Přesnost stupnice je ± 40 µm/m. Snímač dosahuje rozlišení od 1,953 µm až do 0,244 µm při rychlosti čtení od 14 m/s do 1,75 m/s při nevyšším rozlišení. Díky krátkým reakčním časům kratším než 1 µs je LMA vhodný i pro rychlé řídicí smyčky.

Komunikace
Snímač komunikuje v protokolu BISS nebo SSI s pevnou délkou slova 26 bitů. Tato délka je nezávislá na rozlišení. Pro nižší rozlišení než 0,244 µm jsou nižší bity nastaveny na High a mohou být zanedbány. Maximální MA frekvence je 5 MHz při délce prodlevy (latency time) 0,8 µs

Magnetické snímače LMA jsou spolehlivým řešením absolutní polohové a rychlostní zpětné vazby pro náročné aplikace na montážních linkách v automobilovém průmyslu a elektrotechnickém průmyslu – např. polohování robotů, zpětnou vazbu dřevoobráběcích strojů, lékařských zařízení, balicích strojů, strojů pro řezání vodním paprskem, laserem, strojů na zpracování plastů atd.

Po instalaci na ně prostě zapomenete a pouze spolehlivá funkce zařízení prozradí jejich existenci.

Autor: Ing. Jan Vlček

www.renishaw.cz

renishaw obr01Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..