Google překladač: English Deutsch
T+T 1-2/2009

Prax posledných rokov ukazuje, že dlhoročné technológie, akými sú spaľovanie pevných palív, môžu moderné regulačné a komunikačné zariadenia vhodne doplniť. Pri správnom návrhu a inštalácii je výsledkom komfortný a ekologicky vyhovujúci vykurovací systém.
Moderné kotle na drevo majú regulovateľnosť v rozsahu 40 až 100 %, ktorú je potreba dosiahnuť rozumným systémom – napríklad diaľkovým prístupom k regulácii kotla či celého systému.

Celý článek...

T+T 1-2/2009

Soukromý investor, který v Praze buduje velmi zajímavý prostor pro bydlení, se rozhodl využít systém velkoplošného chlazení pomocí Kapilárních rohoží G-TERM. „Hlavními důvody rozhodnutí majitele zhruba 150 metrového bytu byla vysoká funkčnost a elegance, která umožňuje zcela zakrýt zdroj chladu. Ten tak nenarušuje atmosféru prostoru,“ popsal hlavní výhody product manager pro Kapilární rohože G-TERM David Brychta.
Kapilární rohože jsou v tomto neobvyklém prostoru nainstalovány přibližně na 100 metrech čtverečních. „Budou pouze zdrojem chladu. Instalace probíhala z 80 % omítnutím na sádrokartony. Ve zbytku prostoru je velkoplošné chlazení zavěšeno nad sádrokartonovými deskami,“ popisuje David Brychta způsoby instalace kapilárních rohoží. Jako zdroj chladu slouží centrální jednotka umístěná na střeše domu. Lokální distribuci chladu v bytě pak zajišťuje bytová jednotka MEIBES, která však není součástí dodávky firmy G-TERM, upozornil David Brychta.
O instalaci kapilárních rohoží je stále větší zájem, o čemž svědčí výsledky za loňský rok.

Celý článek...

T+T 1-2/2009

Nový systém úpravy tlakového vzduchu A15 firmy Parker-ORIGA je spojen s inovací a využívá nové standardy: konsekventní využití High-Tech polymerů snižuje váhu výrobků, rozšiřuje oblast použití a umožňuje univerzální design pro zásadní snížení počtu variant nádobek. Samočinné nastavení maznice s nano-olejovou mlhou trvale zabezpečuje nejhospodárnější minimální mazání. Ruční nebo poloautomatický vypouštěcí ventil optimalizuje spolehlivost a bezpečnost funkce.

Celý článek...

T+T 1-2/2009

Hybridní ventilátor HV-profi je unikátní větrací systém, který spojuje výhody klasické ventilační turbiny poháněné větrem a elektrického ventilátoru. Malý elektrický motorek uvádí ventilační turbinu do chodu pouze v době, kdy nedochází k žádnému proudění vzduchu, po zbytek doby je od systému odpojen. Unikátnost hybridního systému spočívá v tom, že nikdy nemá „nulový“ výkon, nikdy se nezastaví. Stále rotuje a odsává požadované minimální množství vzduchu. V tom je zásadní přidaná hodnota oproti klasickým ventilačním turbinám, z nichž se v bezvětří stává jen pasivní větrací prvek.

Celý článek...

T+T 12/2008

Společnost Thermoil našla řešení, jak ušetřit náklady na vytápění domácností – tedy bytů, bytových domů, chat a chalup. Dosahuje toho využitím kotlů na extra lehký topný olej TOEL, který tato přední firma na českém trhu v oblasti vytápění, rovněž distribuuje. Thermoil současně zajišťuje projektování a montáž topných soustav, které toto v ČR méně obvyklé palivo využívají.

Celý článek...

Společnost Thermoil našla řešení, jak ušetřit náklady na vytápění domácností – tedy bytů, bytových domů, chat a chalup. Dosahuje toho využitím kotlů na extra lehký topný olej TOEL, který tato přední firma na českém trhu v oblasti vytápění, rovněž distribuuje. Thermoil současně zajišťuje projektování a montáž topných soustav, které toto v ČR méně obvyklé palivo využívají.

Celý článek...

T+T 10/2008

Vývoj konstrukcí pozemních staveb, používání nových materiálů a technologií, jakož i energetická náročnost výroby si vyžaduje nové formy a technologie zajišťující tvorbu hygienického a technologického prostředí výroby. Jedním z moderních způsobů větrání, který toto požadované prostředí zajišťuje a zároveň snižuje energetickou náročnost, je větrání s rekuperací tepla.

Celý článek...

T+T 10/2008

Vitocal 300-A je tepelným čerpadlem vzduch/voda. Je to první tepelné čerpadlo s modulovaným výkonem 3 až 9 kW. Umožňuje to nový digitální spirálový kompresor. Ten ve spojení s novým elektronickým biflow expanzním ventilem přináší pro tepelná čerpadla vzduch/voda výjimečné výkonové číslo až 3,8.
Trvalá kontrola novým RCD systémem (Regfrigerant Cycle Diagnostyc Systém) se neustále stará o nastavení výkonu na okamžitou potřebu. Podle provedení systému je díky tomu možné ušetřit investiční náklady na akumulační zásobník nebo nabíjecí systém.

Celý článek...

T+T 10/2008

Originální řešení vyvinuté společností BASF umožňuje snížit emise oxidu uhličitého a výrazně zredukovat náklady na vytápění.
Téměř třetina výroby primární energie v Německu padne na vytápění soukromých domácností. Průměrný starší byt spotřebuje za rok více než 20 litrů topného oleje na metr čtvereční. To má samozřejmě důsledky jak pro zákazníky, kteří platí čím dál vyšší částky za vytápění, tak pro životní prostředí, jelikož při vytápění se uvolňují značné emise oxidu uhličitého, tedy plynu způsobujícího skleníkový efekt. V domě s nulovými náklady na vytápění, který byl postaven ve čtvrti v Ludwigshafenu, nemají byty běžné radiátory ani kamna. Namísto nich vytápění domu obstarává komplexní systém s originálně řešenou izolací a ventilací, který zajišťuje, že je v domě za každého počasí příjemně – a navíc dům do ovzduší neuvolňuje prakticky žádný oxid uhličitý. Projekt a modernizaci domu provedla divize koncernu BASF Luwoge, jež se zaměřuje na energeticky efektivní stavby.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..