Google překladač: English Deutsch
Spojení ekologie, hospodárnosti a maximálního komfortu

Velký kotel Hoval BioLyt dokonale plní požadavky na uživatelský komfort, ekologičnost provozu a hospodárné využití energie zároveň – a to i při výkonech nad 50 kW.
Díky nejmodernější technologii spalování lze vytápět bytové domy i jiné velké budovy (např. školy, dětské jesle a školky, správní budovy) s využitím pelet - ekologického a obnovitelného zdroje - stejně komfortně jako kotlem olejovým nebo plynovým. Díky kompaktní konstrukci a flexibilnímu přívodu paliva se BioLyt dokonale hodí pro sanace.

Palivo pro Hoval BioLyt-dřevní pelety-vzniká ze 100 % přírodního, dále neupravovaného dřeva. Výchozí surovinou jsou hobliny a piliny, vznikající jako odpad dřevozpracujícího průmyslu. Surovina je zkomprimována působením vysokého tlaku, bez přidávaných pojiv. Výsledkem je koncentrát energie - pelety mají velikost sotva větší než zrnko, ale mimořádný tepelný výkon; spálením 2 kg pelet lze získat stejnou tepelnou energii jako spálením 1 litru oleje. Bez velkých prostorových nároků lze uskladnit množství paliva, odpovídající celoroční spotřebě. Dodavatel paliva dopraví pelety speciálním cisternovým vozem - stejně jako topný olej.
Hoval BioLyt znamená plně automatické a čisté vytápění, ani z hlediska komfortu a "user friendly" ovládání nijak nezaostává za moderními olejovými a plynovými kotli. Díky modulujícímu hořáku a regulátoru Hoval TopTronic® T lze prostorovou teplotu regulovat plynule, zcela podle potřeby. Provoz funguje prakticky zcela automaticky-i popel (kterého je ostatně velmi malé množství) je odstraňován do speciálního popelníku automaticky.
Výhody na první pohled:
· spalování řízené mikroprocesorovou technikou, s modulací výkonu,
· spalovací komora z nerezové oceli, odolné vysokým teplotám, včetně plně automatického odsunu popela,
· plně automatické čištění teplosměnných ploch včetně odsunu popela,
· velký provozní zásobník na cca 160 kg pelet,
· ideálně vhodný pro mnohostranné kombinace, např. se solární technikou od Hovalu nebo špičkovacím olejovým nebo plynovým kotlem.
Technická fakta:
Ekologie: CO2 - neutrální spalování, splňující nejpřísnější evropské normy
Efektivita: stupeň účinnosti přes 90 %
Komfort: plně automatický provoz, vyprazdňování popelníku pouze cca 3-4x ročně
Výkonová řada: 2 výkonové stupně - 50 a 70 kW

www.hoval.cz

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..