Google překladač: English Deutsch

Značku kotlů ATMOS není třeba představovat. Za léta existence na trhu si vybudovala skvělou pověst a je pevně etablována nejen v povědomí odborné, ale i široké veřejnosti. Stále více a více uživatelů se přesvědčuje o tom, že výrobní program firmy ATMOS je zcela přizpůsoben vysokým nárokům na kvalitu, technické parametry, snadnou obsluhu i údržbu a ochranu životního prostředí.

Něco málo o historii
Firmu založil Jaroslav Cankař senior v roce 1936 ve Velkém Újezdě u Mělníka. V počátcích byla výroba zaměřena na zplynovací pohonné jednotky pro auta a lodě pod značkou DOKOGEN, tzn. se stejným principem, jaký je dnes používán u moderních kotlů na dřevo.
Od roku 1942 firma zahájila vývoj a od roku 1945 výrobu kompresorů ATMOS, které vyvážela do celého světa až do znárodnění. I po znárodnění se podařilo udržet vývoj kotlů, generátorů na dřevo-plyn a kompresorů pro externí firmy. Do dnešní doby bylo vyvinuto 110 typů teplovodních kotlů, na které má firma 14 patentů.
Jedním z prvních kotlů v roce 1962 byl kotel EKONOMIK. V roce 1980 na výstavě PRAGO-THERM byly představeny první zplynovací kotle na dřevo a dřevní odpad. V roce 1985 byly vyvinuty nové generátory na dřevoplyn pro pohon terénních automobilů, elektrocentrál a zavlažovacích systémů pro Vietnam a Laos. V roce 1991 znovu obnovil firmu ATMOS Jaroslav Cankař junior, zahájil vývoj a výrobu. Umožnila to změna politického systému v České republice.

Špičkové výrobky si žádají špičkovou technologii
Dnes, po 18 letech vyrábí firma ATMOS 30 000 kotlů ročně ve třech výrobních areálech. Tím se řadí mezi největší producenty ve svém oboru v Evropě. Veškeré výrobky pocházejí z vlastního vývoje firmy ATMOS. Výroba téměř 200 modifikací kotlů je zajišťována pomocí nejmodernějších technologií, např. od firem TRUMPF, MESSER, CLOOS, GALATEK apod. Firma je nositelem certifikace kvality ISO 9001 a ISO 18001. Na nákup části technologie firma získala finanční podporuz fondu EU.

ATMOS je velmi významný exportér
Firma ATMOS dodává na český a další evropské trhy mnoho typů kotlů. Tím je umožněno zvolit si vždy nejvhodnější výkon, požadovanou účinnost a druh paliva. Sortiment zahrnuje zplynovací kotle na dřevo od 15 do 100 kW, na uhlí a dřevo od 18 do 50 kW, na pelety od 15 do 45 kW a kombinované kotle na dřevo, pelety, ETO a zemní plyn od 15 do 35 kW.
Export výrobků firmy ATMOS činí více jak 80 % výrobní produkce. Kotle jsou vyváženy do 30 zemí jako jsou např. Německo, Rakousko, Švédsko, Francie, Itálie, Rumunsko a další.

Pravá chvíle na výměnu kotle
Určitě jste již slyšeli o dotačním programu Zelená úsporám. Co přesně program Zelená úsporám nabízí? Jedná se o dotační program, který kromě zateplování a staveb pasivních domů podporuje i nízkoemisní zdroje pro vytápění, tzn. náhradu neekologického vytápění za moderní a ekologické kotle. Do programu bylo pro tento rok načerpáno 10 mld. Kč, v dalších čtyřech letech tato suma vzroste až na 25 mld. Kč. Na dotace by tak mělo dosáhnout až 250 000 českých domácností
a dostane se tedy na každého zájemce. Česko tyto prostředky získalo z obchodu s nadbytečnými emisními kredity, které prodalo za velmi výhodných podmínek Japonsku.
V první řadě je nutné si uvědomit, jaký je rozdíl mezi neekologickým a ekologickým kotlem. Jde především o rozdílnost v naměřených hodnotách emisí, které vznikají při spalování
paliva. Na základě těchto hodnot se kotle dělí do 3 kategorií, přičemž 1. znamená tu nejhorší a 3. kategorie je ta nejlepší. Rozdíly v hodnotách vyprodukovaných emisí mezi jednotlivými kategoriemi kotlů jsou přitom až pětinásobné!
V porovnání s klasickými kotli, které mají účinnost spalování 40–70 % mají ekologické kotle ATMOS účinnost i přes 90 %.
Postup pro uplatnění nároku na dotaci je následovný: Nejdříve musíte vybrat ten správný kotel ATMOS. Firma ATMOS z Bělé pod Bezdězem je jedním z největších evropských výrobců zplynovacích (ekologických) kotlů výše zmiňované 3. kategorie. Pak už stačí vyplnit žádost, doložit požadované dokumenty a počkat na schválení dotace. Tím je vše uzavřené.
Z programu Zelená úsporám můžete získat ve výsledku 80 tisíc na pořízení zplynovacího kotle na dřevo a 95 tisíc na pořízení kotle na pelety, přičemž lze do celkové částky zahrnout náklady na pořízení nového kotle, jeho odbornou montáž a příslušenství.

www.atmos.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news