Google překladač: English Deutsch
se systémovým řešením a v novém designu

Plynové závěsné kondenzační kotle nové generace Cerapur tvoří jádro energeticky úsporného systému Junkers. Ten doplňuje nový program regulátorů a patentovaná solární optimalizace „Solar inside“. Tím firma Junkers jako systémový dodavatel zdůrazňuje svoji kompetenci v oblasti kondenzační techniky se solární přípravou teplé vody a podporou vytápění. Junkers nabízí novou generaci kondenzačních kotlů ve třech variantách: CerapurComfort, CerapurSmart a CerapurAcu s integrovaným vrstveným zásobníkem o objemu 42 l.

Nový kotel upoutá již svým vzhledem. Atraktivní design se vyznačuje jasnými, klidnými liniemi a za provozu svítící modrou LED diodou na čelní straně.
Se svým moderním zevnějškem působí kotel stejně dobře ve sklepní dílně, v kuchyni nebo koupelně. CerapurComfort/ CerapurSmart působí v porovnání s předchozími modely Cerapur kompaktněji. Rozměry 850×440(400)×350 milimetrů (výška x šířka x hloubka) odpovídají standardním parametrům konvenčních spotřebičů a usnadňují tak jejich výměnu. Designu kotlů byla přizpůsobena rovněž nová série nepřímo ohřívaných zásobníků Junkers – po jejich instalaci tvoří kotel a zásobník jeden kompaktní celek.
Nový CerapurComfort je jedním z nejtišších přístrojů na trhu. Díky nové logice čerpadla pracují kotle velmi úsporně. Umožňuje to elektronická jednotka Bosch Heatronic 3.generace, která optimálně řídí cirkulační čerpadlo v kombinaci s regulací pracující na základě venkovní teploty. Cirkulační čerpadlo pro vytápění běží jen v případě skutečné potřeby. Řada CerapurComfort je díky elektronicky řízenému čerpadlu s proměnnou charakteristikou ještě úspornější než základní provedení. To snižuje náklady na elektrickou energii v závislosti na výkonu, době používání a individuálních zvyklostech. Rovněž je nižší pohotovostní spotřeba. Řada Comfort dále optimalizuje využití kondenzačního tepla využitím přídavného NTC čidla na zpátečce.

Několik služeb jednoho zařízení
Kombinované spotřebiče Cerapur nabízí excelentní komfort přípravy teplé vody. Teplá voda je rychle k dispozici a její teplota je konstantní i při vysoké spotřebě. Všechny varianty se dodávají ve více výkonových řadách, takže pro každou variantu použití – v řadovém, samostatném rodinném domě nebo domě pro více rodin – je k dispozici vhodný spotřebič. CerapurSmart je k dispozici jako kotel pouze pro vytápění s výkonem 14 a 22 kilowattů a jako kombinovaný kotel ve 22kilowattové verzi s výkonem pro ohřev teplé vody 28 kilowatt. CerapurComfort nabízí Junkers ve výkonech 16, 28, 30 a 42 kilowattů.
Díky snadno čitelnému textu na větším displeji se nové spotřebiče velmi snadno obsluhují. Odborníkovi pomáhají při údržbě velmi dobře čitelná hlášení o nestandardních provozních stavech. Osvědčené připojovací rozměry Junkers zaručují rychlou a jednoduchou instalaci. Navíc je CerapurSmart a Acu vybaven novým tepelným výměníkem, který je lehčí a snadněji se čistí.

Šetřete energií špičkovou technikou

Efektivní propojení kondenzační a solární techniky za výjimečnou cenu! Využijte rozšířené nabídky solárních setů za výjimečné ceny a ušetřete 35 380 Kč bez DPH oproti ceníkové ceně u setů pro přípravu teplé vody a u setu na podporu vytápění 44 280,- Kč bez DPH oproti ceníkové ceně. Kombinace efektivní kondenzační techniky se solární energií je jedním z nejzajímavějších systémů budoucnosti. Nabídka vytápění a přípravy teplé vody musí dnes splňovat množství požadavků týkajících se energetické účinnosti, komfortu a šetrnosti k životnímu prostředí. Výhody těchto systémů lze využívat celkem snadno – díky novému patentovanému softwaru SolarInside. Solární systém pro přípravu teplé vody lze účelně použít téměř ve všech domácnostech. To platí nejen pro novostavby, ale i pro starší budovy. Mají stejný úsporný potenciál – nezávisle na stavebním slohu a stáří. Se solárním systémem pro přípravu teplé vody lze ročně ušetřit v průměru až 60 % energie na přípravu teplé vody a v létě dokonce až 100 %. Se SolarInside lze navýšit průměrnou roční úsporu energie až o 15 %.
Pro ještě větší využití solární energie doporučujeme instalovat solární systém, který nejen ohřívá vodu, ale současně podporuje i vytápění. Ušetřete až 30 % nákladů za energii na vytápění a se SolarInside lze úsporu za vytápění zvýšit až o 5 %.
Solar set Vytápění Comfort pro přípravu teplé vody i podporu vytápění lze objednat za cenu 209 900 Kč bez DPH.
Pro optimální kombinaci plynových spotřebičů se solární energií vyvinul Junkers revoluční systém řízení. Patentovaný systém algoritmů vypočítává očekávané množství solárního záření a redukuji tak již předem spotřebu plynu. Dává přitom solární energii jednoznačnou prioritu. Výsledkem tohoto pokrokového algoritmu řízení a regulace je až o 15 % vyšší úspora při přípravě teplé vody. Funkce potřebné pro solární systémy jsou zahrnuty v regulátoru a automaticky se aktivují při připojení solárních komponentů.

Správná velikost pro optimální výsledky
Plocha kolektorů Vašeho solárního systému by měla být co nejpřesněji přizpůsobena potřebě teplé vody Vaší domácnosti – tak dosáhnete optimálních výsledků a maximální energetické výtěžnosti. V průměru se počítá s denní potřebou teplé vody 40 l na osobu – z toho vyplývá potřebná plocha kolektoru přibližně 1,2 m² na osobu. Pro podporu vytápění je kromě dvojnásobné velikosti kolektorů nutný i tzv. kombinovaný zásobník.

Teplo ze tří světových stran

Plocha Vaší střechy nemusí nutně směřovat přesně na jih, aby mohla sloužit jako vhodná montážní plocha pro solární kolektory Junkers. Odchylky od jižního směru do 45° jsou bezproblémové a nemají závažný vliv na energetickou výtěžnost. I orientaci Vaší střechy přímo na východ nebo na západ lze vyrovnat přiměřeně větší plochou kolektorů.

www.junkers.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news