Google překladač: English Deutsch
Inzerce

strojirna1Zlatá medaile MSV Brno 2013
Proudový motor je navržen a vyráběn jako pohonná jednotka s tahem 1250 N určená především pro bezpilotní prostředky. Motor je jednohřídelové koncepce s jednostupňovým radiálním kompresorem, prstencovou spalovací komorou, jednostupňovou axiální turbínou a výstupní tryskou. Rotor motoru je uložen na 2 kuličkových ložiskách, mazání zajišťuje autonomní olejový systém. V sání kompresoru je situován bezkartáčový startérgenerátor umožňující spouštění palubní sítě a generování energie v době funkce motoru. Regulaci motoru zajišťuje digitální řídící systém.

Celý článek...

BRSystém pro řízení spojitých technologických procesů od společnosti B&R poskytuje nezfalšovatelné záznamy o činnosti.
V systému pro řízení spojitých technologických procesů APROL od společnosti B&R lze bez problémů vyhledávat veškeré údaje o chodu zařízení a provedených změnách nastavení i úpravách systému. Zabezpečený systém výkaznictví využívající elektronické podpisy spolehlivě zabraňuje jakýmkoliv zásahům do jednou podepsaných záznamů a provozních dokumentů. Obsluha systému je přesto intuitivní a snadná, jak to zákazníci společnosti B&R očekávají.

Celý článek...

tomograf2 zmBrněnská společnost HIWIN se ve spolupráci s Ústavem teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd ČR podílela na unikátním projektu vybavení nového radiografického pracoviště výzkumného a vývojového Centra excelence Telč. Cílem projektu byl vývoj systému k přesnému polohování víceprvkové mikro-tomografické sestavy skládající se z vysoce přesného rotačního stolku, 2 zdrojů rentgenového záření a 2 detektorů rentgenového záření. Společnost HIWIN při vývoji konstrukce polohovacího zařízení použila nejen vlastní know how - extrudovaný hliníkový profil, přímo určený pro aplikace lineárních motorů, ale také jezdce, poháněné kuličkovými šrouby v lineárních profilech LM160, LM220 a LM250. Samotný profil byl testován pro statické a dynamické namáhání metodou konečných prvků. Testování proběhlo v rámci samostatného projektu NETME Centre, divize mechatroniky pro rozvoj průmyslu, který zaštítila Fakulta strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.

Celý článek...

Planetary GearboxesSpolečnost B&R rozšířila svoji nabídku vysoce kvalitních úhlových planetových převodovek o nový model 8GA75 s přírubami se jmenovitými rozměry od 60 do 142 mm. Na rozdíl od známých převodovek řady 8GA60 s plnou hřídelí mají nové převodovky průchozí dutou hřídel. Dutou hřídelí lze vést napájecí kabely nebo vlákna pro kapaliny. Převodovky s dutou i plnou hřídelí mají shodné výkonové charakteristiky i rozměry.

Celý článek...

puma linear-guidesPokud hledáte řešení pro vaše mechanické aplikace, jste na správném místě. Firma Nadella se vyvinula v průběhu času z dodavatele ložisek, lineární techniky a lineárních modulů v systémového partnera pro řešení širokého rozsahu pohybu doslova ve všech odvětvích průmyslu. Všude tam, kde je kladen důraz na přesnost, spolehlivost a inovativní nápady, vývojáři a designéři spoléhají na produkty společnosti Nadella.

Celý článek...

fluke obr04U většiny zařízení je vyžadována co možná nejdelší životnost motorů, neboť jejich výměna je nákladná i pracná. Zároveň jejich provoz mimo optimální parametry zvyšuje jejich energetickou spotřebu. Měření elektrických parametrů, izolačního odporu a měření pomocí termokamery jsou tři testy, které umožní včasné řešení problémů s motory, pohony a jejich ovládacími panely a prodloužení jejich provozní životnosti. Termokamery při společném použití umožňují detekci potenciálních problémů, zatímco měřiče izolačního odporu a elektrických parametrů pomohou určit jejich příčinu.

Celý článek...

demag aktualita obr01Díky pohonné technice Demag byla na vyhlídkové hoře „Hoher Kasten" ve Švýcarsku otevřena otočná restaurace. Rotační pohyb restaurace je zajištěn otočným elementem zakotveným v zemi a umožňuje jednu otáčku kolem vlastní osy za hodinu. Kompletní technologii pohonu – od kol až po frekvenční měnič – pochází z dílny Demag. Průměr otočného disku, který je tvořen z kruhových jeřábových kolejnic a ocelového věnce nesoucího dřevěnou podlahu, činí 14,5 m. Konstrukce je nesena 24 kolovými bloky velikosti DRS 200 uspořádanými v kruhu, které jsou pevně zakotveny v betonovém základu. Šest kolových bloků DRS 112 funguje jako boční vedení.

Celý článek...

tat obr06Planetová převodovka s dutým hřídelem – řada WGN
Firma Neugart GmbH, která je světovým výrobcem planetových převodovek, představuje novou řadu WGN – převodovku s dutým hřídelem a obohacuje a doplňuje tak svůj program jak velmi přesných, tak i ekonomických převodovek v přímém, úhlovém nebo přírubovém provedení. Řada WGN nabízí konstruktérovi možnost vést různá média skrze převodovku. Na obou stranách převodovky jsou vyčnívající duté hřídele, na které je možné upevnit upínací pouzdra. Díky dvěma hřídelům je možné i větvení výkonu. Tato řada se vyznačuje velkou přesností a splňuje tak požadavky servoaplikací.

Celý článek...

demag obr001Firma Demag je známa především jako dodavatel jeřábů, široké zkušenosti v celé oblasti manipulace však promítá i do mnoha dalších aktivit. Pro futuristické koupaliště v německém Westfalenbadu dodal Demag kompletní řešení pro smělý architektonický návrh posuvné střechy. Střecha části areálu akqaparku se dá při vhodných venkovních podmínkách odsunout, čímž vznikne otevřené koupaliště. Spolehlivý pohyb střešní konstrukce zajišťuje technologie pohonů Demag. Pojezdové jednotky se skládají z navzájem dokonale sladěných pohonů a jsou přesně polohovány pomocí frekvenčních měničů ze systémové stavebnice Demag.

Celý článek...

Strana 10 z 24

10

Kalendář akcí

<<  Říjen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
1011
1218
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..