Google překladač: English Deutsch

UR 1 DSC04023Společnost Bernacki Industrial Services, která byla založena v roce 2007, je výrobcem přesných dílů. Specializuje se hlavně na výrobu komponent, jako jsou například ventilová tělesa pro evropské automobilky. Společnost zahájila svou činnost v technologickém inkubátoru v polské Jasionce. V současné době má společnost vlastní halu o rozloze 800 m2 ve zvláštní ekonomické zóně poblíž Řešova, v blízkosti technologického parku Aeropolis Podkarpackie Science a ostatních společností z tzv. „Aviation Valley". Z 11 CNC strojů v Bernacki je jich nyní až sedm přizpůsobeno pro práci s koboty. Tři kolaborativní robotická ramena UR10e aktuálně pracují v třísměnném provozu, což zvyšuje efektivitu a zajišťuje bezchybnou výrobu komponent. Společnost Bernacki zvolila roboty Universal Robots zejména díky jejich snadnosti programování, kompatibilitě se stroji, malé velikosti a bezpečnosti. Se třetím kobotem UR10e společnost dosáhla nejrychlejší návratnosti investice, která činila pouhých 12 měsíců.

Celý článek...

UR 2018.03.06Kolaborativní roboty, neboli koboty, vytvářejí další příležitosti pro automatizaci automobilového průmyslu. Jsou charakteristické jejich schopností pracovat ve specifické výrobní oblasti, po boku pracovníků. Dále pak rychlou implementací a snadným přesunem na nové úkoly. V neposlední řadě i intuitivním programováním a obsluhou. Mohou pomoci v procesech jako je vstřikování, při obsluze strojů nebo při balení a paletizaci ve velkých i malých podnicích. Výrobci z celého světa investují do automatizace. Podle průzkumu „SMEs Barometer robotizace"[1], provedeného v Česku na jaře 2020 i mezi společnostmi zabývajícími výrobou pro automotive, vyplývá, že mezi důležitými faktory motivujícími malé a střední podniky k robotizaci je zlepšení výkonnosti výroby (93,5 %). Dále společnosti zmiňovaly: eliminace výrobních chyb (75,8 %) a zvýšení kvality produkce (75,8 %), posílení konkurenceschopnosti (74,4 %), zkrácení dodací lhůty (70,5 %), zvýšení produkce (66,6 %), standardizace procesu (60,2 %), obtížnost při hledání a udržení zaměstnanců (57,7 %), zvýšení výrobní bezpečnosti (56,3 %) a zvýšení produkční flexibility (50,1 %).

Celý článek...

Nord 1 i040210B Hochregal 1Technologie paletového dopravníku vyžaduje především úsporná řešení pohonu s vysokou přetížitelností. NORD DRIVESYSTEMS dodává optimálně přizpůsobenou, individuálně konfigurovatelnou a flexibilní technologii pohonu, která snižuje počet verzí a náklady, zejména při přepravě palet a palet z klecí s válečkovými nebo řetězovými dopravníky.

Celý článek...

Fanuc 1 MPA-04241-CO-PartneZ mohutné propagace nového trendu v automatizaci a robotice by se mohlo zdát, že se v tzv. kobotech podařilo nalézt kýžené ideální řešení. Jsou ale spolupracující roboty skutečně univerzálním prostředkem pro automatizaci? Myšlenka zkonstruovat robota přímo spolupracujícího s člověkem vznikla již v roce 1995, v rámci výzkumného projektu nadace General Motors Foundation. Hlavní boom však přišel až o 10 let později, kdy skupina dánských studentů, založením firmy Universal Robots (UR), vyvinula lehké a levné rameno, které bylo schopné přímo spolupracovat s člověkem, aniž by bylo potřeba ochranných bariér. Je ovšem potřeba zmínit, že nebyli jediní, kdo tento typ robota prosadil do průmyslové sféry, ani první, kdo se o realizaci podobného řešení pokoušel. Na podobných zařízeních pracovali ve stejné době i další výrobci, jejichž řešení však (s ohledem na skutečnost, že na rozdíl od UR pro ně nepředstavovala „core business") přišla na trh později. Např. ABB představilo už v roce 2013 prototyp dvouramenného kobota Frida, zkonstruovaného jako alternativu lidského pracovníka (s nimž mohl robot pracovat bez potřeby bezpečnostních bariér). Z něho pak vzešel kobot YuMi, uvedený o dva roky později.

Celý článek...

BTECH logo-ochr-zonaB:TECH se prezentuje na speciálním robotickém webináři s on-line ukázkou AUTOMATICKÉ KALIBRACE. Těšit se na nás můžete 12.11. od 13 h. Autokalibraci vám přiblíží a na vaše dotazy zodpoví Tomáš Bulánek a Jiří Kouba, z oddělení servisu. Účast na webináři je ZDARMA.

Celý článek...

NSKSoučástí nového programu na podporu cash-flow jsou lineární vedení a kuličkové šrouby NSK.
Společnost NSK představila program podpory cash-flow založený na flexibilních skladových zásobách často poptávaných produktů lineární techniky. Tento program, který zahrnuje rozsáhlý sortiment vysoce kvalitních lineárních vedení a kuličkových šroubů NSK, přináší zákazníkům výhodu v tom, že mohou omezit své skladové zásoby, a tím posílit nezbytný cash-flow.

Celý článek...

HIWIN 1Brněnská společnost HIWIN za přísných bezpečnostních a hygienických opatření představila na Dni otevřených dveří mimo jiné lineární pojezdovou dráhu LT-M a nový model robota Fanuc M-800iA/60. Společnost HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, přivítala v Brně na Dni otevřených dveří, který se konal od 5. do 7. října, více než 70 zákazníků a dalších zájemců o produkty se značkou HIWIN. Během tří dnů za přísných bezpečnostních a hygienických opatření byly představeny nejnovější produkty této značky. Showroom, zřízený v nové výrobní hale, poskytl dostatek prostoru pro prezentaci vertikálních i horizontálních pojezdových drah určených pro přesné polohování průmyslových robotů. Plně funkční produkty byly doplněny roboty značky Fanuc tak, aby bylo možné přímo demonstrovat přínos pojezdových drah HIWIN a jejich přesné polohování, které zajišťují vybraným modelům průmyslových robotů.

Celý článek...

Siemens MindSphere-2023Jako jeden z prv­ních v Ev­ro­pě na­sa­dil mo­hel­nic­ký Si­e­mens na vý­ro­bu elek­tro­mo­to­rů po­kro­či­lé ře­še­ní sys­té­mu Mind­Sphe­re: Con­nect & Mo­ni­tor. Vý­rob­ní a pro­voz­ní data ze 36 stro­jů a ně­ko­li­ka pra­co­višť díky za­ve­de­ní sys­té­mu Mind­Sphe­re po­sky­tu­jí kom­plet­ní pře­hled o vý­ro­bě i jed­not­li­vých stro­jích. Na­sa­ze­ním sys­té­mu Mind­Sphe­re do­sá­hl závod po­kro­či­lé­ho stup­ně di­gi­ta­li­za­ce pro­ce­sů pre­dik­tiv­ní údrž­by a ří­ze­ní do­stup­nos­ti a vy­tí­že­ní stro­jů. První pra­co­viš­tě, které bylo do sys­té­mu Mind­Sphe­re při­po­je­no, je od­lé­vá­ní ro­to­rů. V dal­ším kroku bylo při­po­je­no 36 ob­rá­bě­cích stro­jů z ob­rob­ny a pro­jekt bude do­kon­čen za­po­je­ním 12 dů­le­ži­tých na­ví­je­cích pra­co­višť.

Celý článek...

KUKABEC ICD BUGA 04 300 dpDny Bundesgartenschau (BUGA), které jsou tradičním místem pro prezentaci trendů a novinek v oblasti urbanismu a architektury, patří minulosti. Kromě stromů a květin bylo možné na loňské akci BUGA v Heilbronnu obdivovat také unikátní dřevěný pavilon. Autoři jeho návrhu z Ústavu pro výpočetní design a stavbu Univerzity ve Stuttgartu (ICD) čerpali inspiraci z přírody. Od svého založení v roce 2008 ICD vyvíjí inovativní, počítačem podporované návrhy a konstrukční procesy. Rozsah potenciálních aplikací pro roboty je jednou z klíčových oblastí zaměření. Toho bylo zcela využito při výrobě inovativních dřevěných prvků pro pavilon BUGA. „Výrobní procesy pro komponenty jsou složité, nákladné a jedinečné. Tak, že je lze provádět pouze s pomocí robotů," vysvětluje Hans Wagner, výzkumný pracovník a doktorand na ICD.

Celý článek...

Strana 2 z 25

2

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..