Google překladač: English Deutsch

Spinea 1Robot je jediný světový název automatického zařízení schopného reagovat na podněty okolí a na toto okolí zpětně působit. Má kořeny v bývalém Československu. První oficiální použití slova "robot" se objevilo v dramatu českého autora Karla Čapka z roku 1920 pod názvem R.U.R. Tuto drama napsal K. Čapek na Slovensku v Trenčianských Teplicích, kde byl jeho otec lázeňským lékařem. Robot byl v tomto dramatu zobrazen jako technická hrozba. (Zdroj).

Celý článek...


S produkty NORD pro čistější životní prostředí
nord01K aktuálním produktovým novinkám u NORD DRIVESYSTEMS patří nový synchronní motor, který dosahuje vyšší třídu účinnosti než IE5, nová generace měničů do rozvaděče a PROFIsafe modul pro funkci bezpečného stopu u strojů a výrobních linek.

Celý článek...

ur alseca photo-14ALSECA ENGINEERING SA je společnost z automobilového průmyslu, která vyrábí formy, zařízení a plastové komponenty metodou vstřikování. Pro automatizaci procesů ultrazvukového svařování a frézování plastových dílů se společnost nově rozhodla nasadit kolaborativního robota UR5. Znamená to zajištění vysokého standardu kvality výrobků a zároveň téměř zdvojnásobení produktivity výroby.

Celý článek...

HIWIN Brno 800HIWIN za čtvrté čtvrtletí společnost hlásí růst 2,7 %. Brněnská společnost HIWIN s.r.o oznamuje, že vytvořila za rok 2020 zisk před zdaněním ve výši 25 milionů korun, a to i přes pokles obratu, který dosáhl 312 milionů korun. Růst ve čtvrtém čtvrtletí 2020 dovoluje optimistický výhled do roku 2021
Společnost HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, zveřejnila ekonomické výsledky za rok 2020. Celkový obrat dosáhl 312 milionu korun. I přes pokles v meziročním srovnání o 9,2 % společnost dosáhla zisku před zdaněním ve výši 25 milionu korun. Pokles tržeb vedl pouze k omezení vybraných investic, nebylo nutné sáhnout k propouštění. Náznakem oživení, který umožňuje optimistický výhled do roku 2021, byl růst ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 v meziročním srovnání o 2,9 %. Pro rok 2021 odhaduje HIWIN růst až 10 %.

Celý článek...

Fanuc 1 CR CRXFirmy, které se rozhodly automatizovat část provozu a pořídit robota, čeká zásadní volba: Jakého zvolit, a podle čeho ho vybrat? Správnou odpověď a následnou praktickou realizaci ovlivňuje celá řada kritérií a zásadních, ač ne vždy na první pohled zjevných souvislostí, které je potřeba vyřešit, aby projekt byl úspěšný a pomohl dosáhnout očekávané cíle. Ne vždy má totiž robotizace smysl, především z ekonomického hlediska nebo vzhledem k technické náročnosti řešení.

Celý článek...

UR 1 DSC04023Společnost Bernacki Industrial Services, která byla založena v roce 2007, je výrobcem přesných dílů. Specializuje se hlavně na výrobu komponent, jako jsou například ventilová tělesa pro evropské automobilky. Společnost zahájila svou činnost v technologickém inkubátoru v polské Jasionce. V současné době má společnost vlastní halu o rozloze 800 m2 ve zvláštní ekonomické zóně poblíž Řešova, v blízkosti technologického parku Aeropolis Podkarpackie Science a ostatních společností z tzv. „Aviation Valley". Z 11 CNC strojů v Bernacki je jich nyní až sedm přizpůsobeno pro práci s koboty. Tři kolaborativní robotická ramena UR10e aktuálně pracují v třísměnném provozu, což zvyšuje efektivitu a zajišťuje bezchybnou výrobu komponent. Společnost Bernacki zvolila roboty Universal Robots zejména díky jejich snadnosti programování, kompatibilitě se stroji, malé velikosti a bezpečnosti. Se třetím kobotem UR10e společnost dosáhla nejrychlejší návratnosti investice, která činila pouhých 12 měsíců.

Celý článek...

UR 2018.03.06Kolaborativní roboty, neboli koboty, vytvářejí další příležitosti pro automatizaci automobilového průmyslu. Jsou charakteristické jejich schopností pracovat ve specifické výrobní oblasti, po boku pracovníků. Dále pak rychlou implementací a snadným přesunem na nové úkoly. V neposlední řadě i intuitivním programováním a obsluhou. Mohou pomoci v procesech jako je vstřikování, při obsluze strojů nebo při balení a paletizaci ve velkých i malých podnicích. Výrobci z celého světa investují do automatizace. Podle průzkumu „SMEs Barometer robotizace"[1], provedeného v Česku na jaře 2020 i mezi společnostmi zabývajícími výrobou pro automotive, vyplývá, že mezi důležitými faktory motivujícími malé a střední podniky k robotizaci je zlepšení výkonnosti výroby (93,5 %). Dále společnosti zmiňovaly: eliminace výrobních chyb (75,8 %) a zvýšení kvality produkce (75,8 %), posílení konkurenceschopnosti (74,4 %), zkrácení dodací lhůty (70,5 %), zvýšení produkce (66,6 %), standardizace procesu (60,2 %), obtížnost při hledání a udržení zaměstnanců (57,7 %), zvýšení výrobní bezpečnosti (56,3 %) a zvýšení produkční flexibility (50,1 %).

Celý článek...

Nord 1 i040210B Hochregal 1Technologie paletového dopravníku vyžaduje především úsporná řešení pohonu s vysokou přetížitelností. NORD DRIVESYSTEMS dodává optimálně přizpůsobenou, individuálně konfigurovatelnou a flexibilní technologii pohonu, která snižuje počet verzí a náklady, zejména při přepravě palet a palet z klecí s válečkovými nebo řetězovými dopravníky.

Celý článek...

Fanuc 1 MPA-04241-CO-PartneZ mohutné propagace nového trendu v automatizaci a robotice by se mohlo zdát, že se v tzv. kobotech podařilo nalézt kýžené ideální řešení. Jsou ale spolupracující roboty skutečně univerzálním prostředkem pro automatizaci? Myšlenka zkonstruovat robota přímo spolupracujícího s člověkem vznikla již v roce 1995, v rámci výzkumného projektu nadace General Motors Foundation. Hlavní boom však přišel až o 10 let později, kdy skupina dánských studentů, založením firmy Universal Robots (UR), vyvinula lehké a levné rameno, které bylo schopné přímo spolupracovat s člověkem, aniž by bylo potřeba ochranných bariér. Je ovšem potřeba zmínit, že nebyli jediní, kdo tento typ robota prosadil do průmyslové sféry, ani první, kdo se o realizaci podobného řešení pokoušel. Na podobných zařízeních pracovali ve stejné době i další výrobci, jejichž řešení však (s ohledem na skutečnost, že na rozdíl od UR pro ně nepředstavovala „core business") přišla na trh později. Např. ABB představilo už v roce 2013 prototyp dvouramenného kobota Frida, zkonstruovaného jako alternativu lidského pracovníka (s nimž mohl robot pracovat bez potřeby bezpečnostních bariér). Z něho pak vzešel kobot YuMi, uvedený o dva roky později.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..