Google překladač: English Deutsch

Nabízí plynulou změnu rychlosti od 0,02 km/h do 60 km/h bez stupňů a spojek. Moderní traktory mění zažité stereotypy. Symbolem pro kodrcavou a trhavou jízdu již rozhodně nejsou. Značka výrobce traktorů Fendt známá svou inovativností a kvalitou se pyšní unikátní převodovkou Vario, která je výsledkem dlouholetého vývoje a zkušeností. Jedná se totiž o jedinou převodovku na trhu, která díky využití převodovky s více než 7 000 rychlostmi umožňuje plynulou změnu rychlosti od 0,02 km/h do 60 km/h bez stupňů a spojek. V praxi to znamená, že traktor Fendt je schopen pracovat optimálně v každé situaci bez záseků řazení, ať už jde o orbu, setí, sklizeň či přejezdy mezi pracovišti. Možná byste nečekali, že traktorem budete moci jet jako v bavlnce nebo luxusní limuzíně.

Agromex 1 Fendt Vario

„Převodovka Vario je založena na hydrostaticko-mechanickém přenosu výkonu, který se automaticky přizpůsobuje zátěži a otáčkám motoru. To zajišťuje maximální účinnost a úsporu paliva. Díky této převodovce jsou traktory vybaveny dalšími různými funkcemi, jako je TMS (Tractor Management System), který řídí motor a převodovku podle požadované rychlosti a zátěže, nebo ALC (Automatic Load Control 2.0), díky kterému je nastavení zatížení motoru plně automatické," říká Josef Šmíd, produktový manažer společnosti Agromex," a dodává: „Nastavení motoru a převodovky probíhá přes moderní a intuitivní ovládání koncepce FendtONE, kde je možné pomocí souvraťového managementu zakomponovat tyto nastavení i při práci s Fendt Guide, který umožňuje přesné řízení traktoru přes GPS s RTK přesností 2 cm."
Tato převodovka je jednoduše jediná na trhu, která umožňuje plynulou změnu rychlosti od 0,02 km/h do 60 km/h bez stupňů a spojek. To tedy v reálném provozu znamená, že stroje, které jsou jí vybaveny mohou pracovat optimálně v každé situaci bez záseků řazení i v náročných podmínkách. Převodovka Vario je k dispozici ve všech modelech traktorů Fendt, stroje řad 600 až 1000 Vario jsou navíc osazeny modernizovanou převodovkou VarioDrive. Spolu s inovovanou převodovkou přichází další vychytávky jako třeba to, že odpadá volba polní a silniční rychlosti, nezávislý pohon přední a zádní nápravy nebo zatáčení s funkcí „pull-in", kdy je traktor vtahován do zatáčky pomocí pohonu přední nápravy.
„Vario je tedy řešením, které mění práci v zemědělském sektoru. Díky ní jsou traktory schopny pracovat s vysokou efektivitou a flexibilitou. A takém komfortem, nabízí totiž pracovníkům v zemědělství příznivé pracovní prostředí a podmínky," uzavírá Josef Šmíd, produktový manažer společnosti Agromex.
Fendt 2  Katana 850.JPEG