Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce

tolomatic obr1Prostorově úsporná integrovaná konstrukce, optimalizovaná pro lineární nebo rotační uspořádání, zahrnuje konfigurace pro všechny elektrické akční členy Tolomatic a prostřednictvím vhodné převodové jednotky umožňuje snadno a rychle realizovat lineární pohyb. Tolomatic ACSI, integrovaný pohon, obsahující servomotor i řídicí jednotku, je nyní dostupný také s rozhraním průmyslového Ethernetu s protokolem PROFINET a umožňuje konstruktérům navrhovat řešení elektrických akčních členů pro jednoosé aplikace, která se vyznačují snadným použitím a výhodnou cenou.

Integrovaný balíček je ideální pro náhradu pneumatických válců a automatizaci jakýchkoliv jednoduchých pohybových os s PLC od firmy Siemens nebo jinými PLC komunikujícími protokolem PROFINET.

Vestavěný řídicí modul pohonu ACSI prostřednictvím integrovaných konfigurací pro elektrické akční členy Tolomatic automaticky, rychle a bezproblémově konfiguruje motor a akční prvky a nastavuje bezpečnostní limity a další důležité parametry. Protokol PROFINET je novým doplňkem k současným komunikačním rozhraním pohonu ACSI, jimiž jsou EtherNet/IP a Modbus-TCP.

PROFINET je považován v průmyslových sítích za standard. Propojuje zařízení, systémy a buňky a umožňuje rychlejší, bezpečnější, cenově výhodnější a kvalitnější výrobu. Podle webové stránky organizace Profibus  Profinet International se snadno integruje do stávajících systémů a zařízení a přináší bohaté možnosti Ethernetu na úroveň řízení provozu.

„Doplnění protokolu PROFINET ke stávajícím protokolům EtherNet/IP a Modbus-TCP do řídicího modulu ACSI dává OEM flexibilitu při výběru dodavatele PLC a současně možnost používat při konstrukci mechanických systémů a akčních členů standardizované pohony," řekl Aaron Dietrich, ředitel marketingu firmy Tolomatic. „Plus výkonový rozsah v kombinaci s krytím IP65 jsou důvody, proč jsou pohony ACSI skvělé pro mnoho aplikací, kde OEM ocení flexibilitu protokolů a řízení."

Protože v pohonu ACSI je integrován servomotor i jeho řízení, je celá konstrukce prostorově úsporná. Integrované zařízení tak nevyžaduje žádný prostor v rozváděči, a proto je ideální pro retrofity strojů a jako náhrada pneumatických pohonů. ACSI, které jsou k dispozici v lineárním i rotačním uspořádání, je možné snadno nakonfigurovat pro každou pohonnou jednotku podle požadavků zákazníků.

Řídicí modul ACSI, certifikovaný společností PI North America (která se v této oblasti stará o standardizaci protokolu Profinet a certifikaci zařízení) podle standardu PROFINET v 2.33, může být použit v sítích reálného času (RT) jako I/O zařízení. Dostupné soubory GSDML a archiv datových a funkčních bloků určené pro nejnovější PLC od firmy Siemens usnadňují nastavení a umožňují rychlé začlenění pohonu do řídicích systémů využívajících komunikaci PROFINET.

Pohony ACSI jsou dostupné ve dvou velikostech (NEMA 23 a 34) s maximálním špičkovým momentem do 1,35 Nm. Mají standardní konektory M12, krytí IP65, dvojitý ethernetový port s indikačními LED usnadňujícími řešení problémů a portem USB pro programování. Všechny typy ACSI jsou vybaveny 24V DC digitálními I/O (čtyři vstupy, dva výstupy) a analogovými I/O, napěťovými 0 až 10 V nebo proudovými 4 až 20 mA (jeden vstup, jeden výstup) pro distribuované senzory a logické obvody rozšiřující síť. Duální ethernetový port s integrovaným manažovatelným switchem umožňuje zapojit více os s pohony ACSI do jedné sítě se sběrnicovou topologií, aniž by to ovlivnilo komunikační výkon sítě.

Firma Tolomatic bude montovat pohony ACSI k akčním členům podle výběru zákazníka, konfigurovat je, testovat, a dodávat zákazníkům jako jednu zbožovou položku. To, že není třeba objednávat několik samostatných položek, šetří čas a navíc umožňuje zajistit aplikační podporu z jednoho místa.

www.tolomatic.com/blog

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Listopad 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
121718
19202122232425
2630  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce