Google překladač: English Deutsch

Přístroj na detekci olejových nečistot před povrchovou úpravou
Firma TechTest s. r. o. se zabývá vývojem a výrobou ručního zařízení pro detekci olejových nečistot v procesu povrchových úprav ve strojírenství. Výskyt nečistot v procesu povrchových úprav často značí následnou nízkou trvanlivost nástřiku barvy. Vyvinutý přístroj umožňuje okamžité vyhodnocení čistoty povrchu před finální úpravou a pomáhá tedy při rozhodování, zda musí být předmět znovu odmaštěn. Jelikož jsou ostatní metody detekce olejových nečistot drahou a časově náročnou záležitostí, šetří přístroj čas i peníze.

ABBAS 1

USB kamera od společnosti IDS byla pro tuto aplikaci zvolena především kvůli jejím malým rozměrům, velkým možnostem rozšíření a hlavně kvůli nenáročné implementaci do softwaru, který má na starosti obsluhu celého systému. Komerční název zařízení je Recognoil a počátkem roku 2013 byla zahájena jeho sériová výroba.
1
Systém I4Tracking pro snímání očních pohybů
Jak již ze samotného názvu vyplývá, jedná se o zařízení pro snímání očních pohybů. USB kamera IDS snímá oko a na základě detekčního algoritmu je vyhodnocen střed, průměr pupily oka a měří se, kam a jak dlouho se testovaný subjekt díval. Využití této technologie je velmi široké, od marketingu, kdy jsou vyhodnocovány např. různé reklamní materiály, až po lékařské aplikace. V rámci projektu ČVUT v Praze, Psychiatrické léčebny v Praze Bohnicích a firmy Medicton Group s.r.o. je za podpory Technologické agentury ČR takto vyvíjena podpůrná metoda pro rychlou a objektivní diagnostiku dyslexie. V rámci tohoto projektu je řešena i diagnostika dalších nemocí a poruch. Jako velmi zajímavá se jeví metoda „Obhlížení nahých postav" pro diagnostiku sexuálních delikventů. Sledování a vyhodnocování očních pohybů lze také využít pro diagnostiku schizofreniků, v kognitivní psychologii nebo při diagnostice nystagmu (pozn. Nystagmus je rytmický kmitavý pohyb očních bulbů. Jde o oční vadu, která způsobuje nekontrolované, rychlé a trhavé pohyby očí.). IDS kamera byla pro tuto aplikaci zvolena také především kvůli jejím malým rozměrům (desková varianta). Dalšími důležitými parametry při rozhodování byla požadovaná rychlost snímání, stabilita a nenáročná integraci do kompletního softwaru.


23

Podrobnosti ke kamerám IDS najdete na stránkách www.analyza-obrazu.cz.Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..