Google překladač: English Deutsch

Sekvence snímání ePři zakoupení digitálních průmyslových kamer IDS je zdarma k dispozici Software DevelopmentKit (SDK) obsahující kromě programu a potřebných knihoven pro programátory, také řadu ukázkových DEMO programů včetně zdrojových kódů. Uživatelé tak mají možnost DEMO programy volně používat a jejich zdrojové kódy upravovat a vkládat do vlastních aplikací.

DEMO programy jsou rozděleny do několika skupin – režimy snímání, režimy zobrazení, digitální vstupy/výstupy, přístup k datům a rozhraní k programům třetích stran.
Mezi nejčastěji používaný DEMO program jistě patří snímání posloupnosti snímků a následně jejich postupné prohlížení. Program najde využití všude tam, kde je potřeba snímat scénu při vyšších rychlostech a následně zpracovávat jednotlivé snímky. Použití kamer ve spojení s mikroskopem je jedním z praktických příkladů využití. Pohyb jednotlivých částic, mikroorganismů a podobně je zaznamenán kamerou s rychlostí snímání např. 100 snímků za sekundu a následně si všech 100 snímků můžete prohlédnout. Parametry kamery se nastavují v programu Cockpit, kde se ukládají do inicializačního souboru.Po spuštění programu daný soubor nahrajete a nastavení kamery je použito v příslušném DEMO programu.
Záměrný kříž eDalším velice užitečným DEMO programem je vytvoření nitkového (záměrného) kříže. V tomto programu se dá nastavovat tloušťka čar a měnit vzhled kříže (bez nebo s kružnicí uprostřed, změna barvy). Nitkový kříž je vhodným pomocníkem při nastavování kamery a snímané scény. Ve výsledném nasnímaném obrazu není kříž již zobrazen. Opět se dá použít zdrojový kód a nahrát jej do vlastní aplikace.
Ostrost měření eDEMO program pro měření ostrosti obrazu ukazuje funkci měření ostrosti v definované oblasti aktuálního snímání. Dokud je hodnota v pravém dolním rohu zobrazena zelenou barvou, je ostrost obrazu velmi dobrá. Proměření ostrosti jsou vyhodnocovány hrany v aktuálním snímku.Ostrost může být uvedena pouze jako relativní hodnota, protože je závislá na hranách v aktuálním snímku. Snímek s menším počtem hran nikdy nedosáhne stejné ostrosti jako snímek s daleko větším počtem hran. Čím je hodnota vyšší, tím je ostrost lepší.Hodnota může být například použita při srovnávacím měření a detekci změnu jednotlivých snímků téhož objektu (např. seřizování optiky).
Mezi další zajímavé DEMO programy patří snímání sekvence AOI (různé oblasti zájmu), jednoduché spouštění Trigger, zobrazení času u jednotlivých snímků, převrácení (inverze) snímků, ukázka snímání s více kamerami, přístup k paměti kamery a další.
Více informací najdete na našich stránkách, popřípadě nás můžete přímo kontaktovat.Kalendář akcí

<<  Září 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..