Google překladač: English Deutsch

Ano, ruční 3D skenery Artec jsou vhodným pomocníkem profesorů a učitelů při výuce studentů v oblasti 3D modelování, úpravě 3D modelů a při práci s ostatními softwary využívajícími modely ve 3D. Určitě najdou uplatnění jak na středních odborných školách, tak i na vysokých školách a univerzitách. Mezi významné obory patří umělecké, průmyslové, strojírenské, zdravotní, design, restaurátorství a sochařství a další. Artec skenery jsou použity při digitalizaci exponátů v Technickém muzeu v Brně, jehož jsme se v minulém roce stali partnerem.

 MG 0949 s

Skenery jsou malé, lehké a tudíž snadno přenositelné. Jejich instalace je plug& play, tzn. stačí jen připojit přes USB 2.0 rozhraní k počítači, otevřít software Artec Studio a skenovat připravený model. Skenování probíhá bez kalibrace a bez nutnosti lepit referenční značky, což je bezpochyby další významnou výhodou – ušetří se tak čas, který může být věnován především výuce. Všechny tyto výhody jsou navíc podtrženy rychlostí skenování – např. skenování lidského obličeje včetně zpracování je hotové do 3 minut, skenování sošky o velikosti 50cm je kompletní za necelých 6 minut, skenování strojních částí je zpracované do 15 minut, atd.
Při úpravě naskenovaných modelů mají studenti možnost naučit se pracovat s polygonovou (trojúhelníkovou) sítí, jako je vyplňování otvorů, odmazání některých částí, optimalizace polygonové sítě, práce s barvou a texturou a další. Pořízení ručního skeneru Artec je navíc podpořeno multilicencí softwaru Artec Studio pro školy. Více informací včetně kontaktů nejdete na www.skenovanive3d.cz.

koláž kopieKalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..