Google překladač: English Deutsch

Digitální průmyslové kamery uEye s rozhraním USB 3.0, jejichž výrobce je německá společnost IDS, jsou malé, rychlé a výkonné. Kamery jsou v současné době dodávány v několika variantách s rozlišením až 5MPx. Superrychlé USB 3.0 rozhraní nabízí přenosové rychlosti až 3,2 Gbitů za sekundu, což 3,5krát více než u GigE rozhraní! USB 3.0 rozhraní tak překlenuje mezeru mezi běžně dostupnými rozhraními v kombinaci s vysoce výkonnými moderními senzory. Uživatelé tak mají možnost například přenášet větší objem dat ke zpracování a zároveň nezatěžují síťové rozhraní Ethernet. Kamery uEye díky kombinací USB 3.0 rozhraní a vysoce kvalitního provedení již nyní splňují všechny současné i budoucí očekávání trhu v oblasti strojového vidění.

USB uEye CP CMYK 300dpi 03

Nové kamery řady CP se v současné době dodávají se třemi různými senzory. Černobílé a barevné snímače od společností Aptina a e2v nabízejí rozlišení od VGA (752×480) až po 5 megapixelů (2 560x1 920). Nový 5 megapixelový snímač Aptina (MT9P006) se již nyní může pochlubit novou technologii A-Pix s hlubší foto diodou a světlovodem, čímž dochází ke zvýšení citlivosti až o 30 %.
V nadcházejících měsících společnost IDS uvede na trh kamery s novými senzory od společností e2v, CMOSIS a Sony vyznačující se především velkým výkonem a vysokým rozlišení až 10 megapixelů. Například nový senzor e2v najde uplatnění ve všech aplikacích využívajících infračervenou oblast. Účinnost je až 40 % při vlnové délce 850nm a jeho maximální kvantová účinnost je 80 %.
Vzhledem k integrovanému napájení a kompaktní velikosti (29×29×29 mm) jsou kamery vhodné nejenom pro aplikace se zabudovanými systémy, ale také pro další aplikace jako je zejména 3D zobrazování v automatizaci procesů, kontrola karosérie, lékařské inženýrství, robotika nebo logistika.Uživatelé digitálních kamer USB 3.0mohou těžit z vynikající kvality obrazu, z vysoké snímkovací frekvence a z již velice známého programového vybavení uEye SDK.

Velice jednoduchá integrace kamer do aplikací
Komplexní softwarový balíček SDK, který je volně dostupný ke všem kamerám uEye, umožňuje jednoduchou integraci kamer do aplikací a je dostupný pro Windows a Linux. Všechny potřebné ovladače jsou nahrány do kamery až při jejím připojení k počítači. Veškeré funkční změny a inovace jsou tak automaticky aktualizovány při připojení kamery. Pomocí programového vybavení SDK lze veškerá nastavení kamery ručně doladit a integrace do aplikací je prováděna pomocí standardních rozhraní, jako jsou DirectShow,ActiveX, TWAIN nebo GENCAM. Případně lze využít přímo uEye rozhraní pro programování aplikací (API) s možností přístupu k až 150 různým funkcím kamery. K dispozici je přes 20 DEMO programů v programovacích jazycích C, C++, C# a VB.NET. Dále jsou k dispozici ovladače pro programy na zpracování obrazu, kterými jsou např. HALCON, LabView, NeuroCheck, ActivVisionTools a Common Vision Blox. Všechny USB a GigEuEye kamery jsou kompatibilní, a tudíž implementace kterékoliv kamery uEye do existujících aplikací je bezproblémová a velice jednoduchá.Podrobnější informace včetně technických listů najdete na stránkách www.analyza-obrazu.cz.

Camera Family 01 RGB 96dpiKalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..