Google překladač: English Deutsch

Jakým způsobem využít ruční 3D skener Artec EVA ve zdravotnictví? Vzhledem k tomu, že se jedná o optický skener bez nutnosti používání referenčních značek, je jeho využití právě ve zdravotnictví ideálním pomocníkem. Kterákoliv část lidského těla je naskenována v několika vteřinách a kompletní 3D model je připraven k exportování do několika minut. Například sken lidského obličeje trvá necelých 20 sekund a kompletní model je připraven za 2,5 minuty. S podobnými časy lze počítat i při skenování části ruky či nohy. Dalším příkladem může být 3D sken celého trupu. Vlastní 3D skenování zabere necelou minutu a výsledný model je hotový do 5 minut.

 MG 0949 s

zdravotnictvi 1 sA jak s pořízenými daty následně naložit? Velké uplatnění najdou skenery v oblasti ortopedie a protetiky. Tradiční získávání modelů pomocí sádrových odlitků je jak časově náročnější, tak i někdy velice nepříjemné pro pacienty, zejména pro ty nejmenší. Připravit podklady pro výrobu obličejové masky malého dítěte pomocí bezkontaktní metody s využitím ručního 3D skeneru Artec EVA je rychlé, přesné a hlavně komfortní. Následně vyrobená maska po provedených korekcích přesně kopíruje daný obličej a jistě si ji mohou pochvalovat například pacienti popáleninových center. Podobně se dá uvažovat o přesných náhradách, trupových ortézách a dalších pomůckách.Dalšími oblastmi využití může být plastická chirurgie, výroba invalidních vozíků, speciálních sedaček dle zakřivení páteře, dietologie a podobně.
Ve dnech 14.-17.5.2013 se koná na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh MEDICAL FAIR a REHAPROTEX, kde bude Artec 3D skener představen nejenom odborné veřejnosti. Najdete nás v pavilonu A2, číslo stánku 057.

www.skenovanive3D.cz


zdravotnictvi 2 sKalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..