Google překladač: English Deutsch

3D skenery RangeVision Advanced (2MPx) a Premium (5MPx) umožňují skenovat jak malé předměty (menší než 5 cm), tak i velké předměty (větší než 1 m) ve vysokém rozlišení (až 0,04mm) a s velkou přesností (až 0,018mm). Výhodou skenerů RangeVision je možnost skenování 3 způsoby: s referenčními značkami, s využitím automatického otočného stolu nebo jen pouze na základě geometrie.

abbas 1 3D skener RangeVisi


Jedná se o stacionární systém se dvěma kamerami a projektorem s Full HD rozlišením. Kamery, použité ve 3D skenerech RangeVision, jsou kvalitní německé výroby (IDS Imaging Development Systems) zaručující spolehlivost a přesnost skenování. Princip skenování je postaven na projekci fázového posunu strukturovaného světla vhodný pro průmyslové aplikace skenování. Změnou objektivů a překalibrováním skenovacího objemu je možné použít jeden systém pro skenování předmětů od velikosti prstenu, až třeba po letadlo. Skenery jsou vhodné svým poměrem cena/výkon (pohybují se od cca. 330.000,- Kč bez DPH) tam, kde je kladen důraz primárně na kvalitu skenu. Zpřístupňují tedy přesné 3D skenování i menším firmám a živnostníkům. Výstupem systému je standardní polygonová síť ve formátu STL. S tímto výstupním formátem můžete dále pracovat formou reverzního inženýrství, nebo jej použít na kontrolu kvality s porovnáním CAD modelu, popřípadě vytisknout na 3D tiskárně.

abbas 1 Referencni znacky1Skenování s referenčními značkami je vhodné používat tam, kde je potřeba zaručit přesné spojení jednotlivých skenů nebo je potřeba naskenovat poměrně velký objekt. Značky lze lepit jak na objekt (velké objekty), tak i mimo něj (poměrně menší objekty, kdy není potřeba lepit značky přímo na objekt)

 

 


abbas 1 Automat otoc-stul1Skenování s využitím automatického otočného stolu výrazně urychluje přesné skenování menších předmětů a funguje na základě metody skládání povrchu best-fit.


Skenování s využitím geometrie snímaného objektu se používá například při skenování soch, různých artefaktů, či řezbářských děl. Následné slučování skenů se provádí automaticky metodou best-fit.

 


3D skenery RangeVision jsou kompletovány v Brně, a společnost ABBAS, a.s. je hlavním partnerem výrobce pro celou Evropu. Chcete-li se dozvědět více, navštivte nás na veletrhu MSV 2017 (pavilon F, stánek číslo 061), nebo nás kontaktujte.

abbas 1 3D skener RKalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..