Google překladač: English Deutsch

Představujeme vám ruční 3D skenery pracující v reálném čase, bez nutnosti kalibrace a lepení referenčních bodů.Stačí pouze vzít skener do ruky, připojit ho k počítači a skenování může začít. Pomocí softwaru Artec Studio je snímaný objekt ihned převáděn do 3D modelu a výsledná data jsou exportována do standardních 3D formátů. Pořízené modely lze bez dalších nutných úprav ihned vytisknout na 3D tiskárnách.

 MG 0949 s

Základním principem činnosti je promítání přesně definované mřížky a její následné snímání kamerou. Na základě deformace mřížky na snímaném objektu je pomocí matematického modelu vypočítán a rekonstruován povrch objektu. Navíc model Artec EVA umožňuje snímat barvu a texturu. Má to hned dvě výhody. Významnější výhodou je, že při skenování využíváte jak geometrických informací, tak i informací o barvě a textuře. Skenování je tak přesnější, jednodušší a skenovat lze téměř cokoliv. A druhá výhoda spočívá v nahrání barvy na výsledný 3D model, který lze následně zkoumat, prohlížet, používat při studiu, apod.
Vzhledem k tomu, že není nutno provádět jakoukoliv kalibraci nebo lepit referenční značky, je použitíArtec 3D skenerů velice rychlé a jednoduché. Jsou vhodné pro řadu aplikací. Skenery nacházejí uplatnění ve zdravotnictví (ortopedie, protetika, plastická chirurgie),při ochraně kulturního dědictví (archivy, umění, archeologie), v průmyslu (prototypy, reverzní inženýrství, kontrola kvality), při tvorbě počítačových her, při designu a v dalších zajímavých oblastech lidské činnosti.
Podrobné informace o 3D skenerech Artec a jejich použití najdete na internetových stránkách www.skenovanive3d.cz.


231Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..