Google překladač: English Deutsch

Universal Robots (UR) výrobce celosvětově nejrozšířenějších kolaborativních robotů (kobotů) dnes oznamuje okamžitou dostupnost nového modelu UR16e, který nabízí doposud nejvyšší manipulační zatížení.

UR 16e 06

Nyní dokáže manipulovat až s 16 kilogramy. UR16e kombinuje velké manipulační zatížení s rádiusem 900 mm a opakovatelnost pohybu s přesností +/- 0.05mm. Je tak ideální pro automatizaci úkolů, mezi které patří například manipulace s těžkými předměty a materiály, nebo údžba strojů.

"V dnešní nejisté ekonomické situaci musí výrobci hledat flexibilní řešení pro to, aby zůstali konkurenceschopní, " řekl Jürgen von Hollen, prezident společnosti Universal Robots. „S UR16e přinášíme kolaborativního robota, který dokáže spolehlivě a efektivně řešit náročné úkoly. Dnešním dnem výrazně rozšiřujeme naše produktové portfolio a dáváme tak výrobcům ještě více možností, jak zlepšit výkon, vyřešit nedostatek zaměstnanců a rozšířit své podnikání."

UR16e, vyvinutý na inovativní platformě e-Series, přináší výrobcům obrovské výhody a užitnou hodnotu, zejména:

  • Rychlé nastavení díky snadnému programování a malému půdorysu: UR16e usnadňuje a zrychluje automatizaci v podniku. Jeho programování a integrace do stávajících výrobních procesů je jednoduchá - bez ohledu na uživatelské zkušenosti nebo teoretické znalosti. Stejně jako všechny koboty z portfolia UR lze i UR16e rozbalit, namontovat a naprogramovat do provozu za méně než jednu hodinu. S malým půdorysem a rádiusem 900 mm se UR16e snadno integruje do jakéhokoli výrobního prostředí bez nutnosti jakýchkoliv dalších úprav a zásahů.
  • Řeší ergonomii na pracovišti a snižuje náklady: Šestnáct kilogramů manipulačního zatížení UR16e eliminuje problémy s ergonomií a produktivitou na pracovišti. Zaměstnanci tak nemusí zvedat a manipulovat těžká břemena, což snižuje náklady a šetří čas.
  • Ideální pro manipulaci s těžkými materiály a údržbu strojů: Robustní a spolehlivý: kobot UR16e je navržen pro automatizaci procesů vyžadující velké manipulační zatížení, obsluhu CNC strojů, včetně manipulace s více komponenty, aniž by byla snížena přesnost.

"Ve společnosti Universal Robots pokračujeme v posouvání hranic toho, čeho je možné dosáhnout díky kolaborativní automatizaci," uvedl von Hollen. "Dnešním dnem přinášíme každému výrobci dosud nejjednodušší možnost, jak využít všech výhod automatizace. Náš nový kobot byl zkonstruován dle hesla 'Built to Do More' tak, aby umožnil co největší manipulační zatížení z našeho portfolia kolaborativních robotů."

Stejně jako ostatní kolaborativní roboti z řady e-Series;UR3e, UR5e a UR10e, tak i UR16e má zabudovaný sensor síly, 17 konfigurovatelných bezpečnostních funkcí, včetně přizpůsobitelného času zastavení a vzdálenosti ramene a intuitivní programování. UR16e splňuje nejnáročnější regulace a bezpečnostní standardy pro ničím neomezenou spolupráci mezi robotem a člověkem, včetně EN ISO13849-1, PLd, Categroy 3 a EN ISO 10218-1.

Built To Do More
Společnost Universal Robots změnila paradigma automatizace ve výrobě. Její portfolio kobotů umožňuje výrobcům mezi sebou soutěžit, vyhrávat a růst po desetiletí, současná řešení jsou postavena tak, aby dokázala ještě více. Na rozdíl od tradičních automatizačních řešení, která jsou nákladná, složitá a nebezpečná pro uživatele, poskytuje UR výrobcům bez ohledu na velikost přesně to, co potřebují k urychlení automatizace pomocí kobotů, které lze díky intuitivnímu programování a nulovému narušení výroby snadno integrovat do stávající výrobních procesů firmy.

V současnosti je po celém světě v provozu přes 37 000 kobotů. Nejčastěji provádí únavné a náročné úkoly napříč všemi výrobními prostředími, zahrnující montáž, pick and place, leštění, paletizaci, údržbu strojů, nebo utahování šroubů. S unikátním a otevřeným ekosystémem certifikovaných produktů UR+ a UR Academy, platformou pro vzdělávání, je implementace nejlepších možných řešení kolaborativní robotiky pro téměř všechny oblasti výroby velice jednoduchá a finančně nenáročná.

O Universal Robots
Universal Robots je výsledkem mnohaletého intenzivního výzkumu v robotice. Produktové portfolio zahrnuje kolaborativní robotická ramena UR3, UR5 a UR10, pojmenovaná podle své nosnosti v kilogramech. Od vstupu prvního robota UR na trh v prosinci 2008 dosahuje společnost výrazného růstu a její robotická ramena se dnes prodávají ve více než 50 zemích po celém světě. Průměrná doba návratnosti nákladů na pořízení robotů UR je nejrychlejší v odvětví a činí pouhých 195 dní. Společnost má centrálu v dánském Odense, kde se odehrává i veškerý vývoj a produkce. V loňském roce dosáhla firma tržeb ve výši 237 milionů dolarů.

Více naleznete na https://www.universal-robots.com/cs/

UR16e all 02-1Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news