Google překladač: English Deutsch

Dánský průkopník v oboru kolaborativních robotů přichází s novým, menším robotem pro jednoduché montážní úkoly. Díky svým unikátním vlastnostem je UR3 nejflexibilnější robot na světě určený k umístění na pracovní stůl a spolupráci se zaměstnanci. Nový UR3 bude představen 23. března během amerického veletrhu Automate 2015 v Chicagu. V regionu střední a východní Evropy bude dostupný od 1. května 2015.

ur1


Nový kompaktní robot váží pouze 11 kilogramů, má nosnost 3 kilogramy, všechny jeho klouby se mohou otáčet o 360 stupňů a jeho koncový bod se může otáčet v neomezeném rozsahu. Prostřednictvím nového robota UR3 přináší Universal Robots svůj úspěšný koncept uživatelsky přívětivých robotů UR5 a UR10, které poskytují nepřekonatelný poměr výkonu a dostupnosti a mohou pracovat společně s lidmi bez dalších bezpečnostních opatření, na pracovní stůl.
Tříletý vývoj nového přírůstku do rodiny robotů UR vedl technologický ředitel a spoluzakladatel firmy Universal Robots Esben Oestergaard: „S UR3 přinášíme jednoduchou, bezpečnou a flexibilní možnost automatizace až na pracovní stůl. S jeho pomocí zvládne nyní jediný zaměstnanec práci, na kterou by jinak byli potřeba dva lidé. Jde o ideální volbu pro nasazení vyžadující pohyb v šesti osách, kde jsou zároveň kriticky důležité parametry velikosti, bezpečnosti i nákladů," říká Oestergaard.
UR3 je optimální asistent pro montáž, finalizaci a lepení či šroubování výrobků vyžadujících jednotnou kvalitu produkce. Nový robot může být rovněž využit jako samostatná pracovní stanice instalovaná na pracovním stole, uchopující, montující a přemisťující součástky na optimalizovaných výrobních linkách. Díky své kompaktní formě a snadnému programování je velmi jednoduché přepínat robota mezi různými úlohami, aby bylo možné flexibilně splnit průmyslové požadavky na nízké náklady na vlastnictví a rychlou návratnost investic.
Možnosti nasazení UR3 zahrnují výrobní odvětví od lékařských přístrojů po integrované obvody a elektronické součástky. „Velkou poptávku bude představovat rovněž i automatizace produkce v nebezpečném prostředí. Díky UR3 můžeme nyní umístit šestiosé robotické rameno do více montážních a výrobních linek, kde není možné postavit velké bezpečnostní klece. Robot UR3 je ideální pro práce v prostředí s toxickými či nebezpečnými látkami," doplňuje Esben Oestergaard.
UR3 má 15 pokročilých, konfigurovatelných bezpečnostních nastavení. Jedním z nich je unikátní senzor, který UR3 umožňuje omezit sílu, pokud robot narazí do zaměstnance. Nový robot má ve výchozím nastavení nastavený senzor síly na 150 Newtonů, ovšem lze jej nastavit tak, aby zastavil svůj pohyb, pokud má v cestě překážku, do které narazí silou pouhých 50 Newtonů.
Díky kombinaci špičkové technologie pro snadné programování s neomezeným rozsahem rotace a vylepšeným řízením síly je UR3 opravdovým mistrem svého oboru. Robot například může zvedat šroubky, zašroubovat je a dotáhnout ve správný moment. V případě lepení může UR3 dávkovat přesné množství lepidla s konstantním a stálým tlakem v úzce nadefinované dráze.
UR3 nabízí stejnou, 0,1mm opakovatelnou přesnost, jako roboty UR5 a UR10 a může kopírovat obrys povrchu, jako je například hliníkový rámeček smartphonu, tím že jej „cítí", aniž by bylo nutné přesně naprogramovat pohyb a souřadnice, což by jinak vyžadovalo naprogramování více než 100 datových bodů.
Více informací o UR3 je k dispozici na nových webových stránkách Universal Robots.

Hlavní vlastnosti UR3:

· šestiosý kolaborativní robot k umístění na pracovní stůl
· Hmotnost: 11 kg
· Nosnost: 3 kg
· Operační rádius: 500 mm
· 360 stupňová rotace na všech kloubech, neomezená rotace koncového bodu
· Opakovatelná přesnost: ±0.1 mm
· 15 konfigurovatelných, pokročilých bezpečnostních nastavení;
omezovač síly: standardních 150 N, může být sníženo na 50 N
· Modulární design: výměna kloubu zabere méně než 30 minut, dodán je během jediného dne
· Vylepšené ovládání síly
· Nová základní deska s rychlejším startem

Možnosti nasazení:

· Pájení
· Lepení
· Šroubování
· Natírání
· Přemisťování
· Používání ručního nářadí
· Laboratorní práce
· Práce v odvětrávaném prostředí

ur2Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news