Google překladač: English Deutsch

Teradyne, Inc. (NYSE:TER) a akcionáři Universal Robots (UR) uzavřeli dohodu, podle které Teradyne převezme soukromou společnost Universal Robots, dánského průkopníka v oblasti kolaborativních robotů, za 285 milionů dolarů (cca 6,9 miliardy korun) v hotovosti. Dalších 65 milionů dolarů (1,6 miliardy korun) bude akcionářům vyplaceno při splnění finančních cílů stanovených do roku 2018. Akvizice byla schválena představenstvy obou firem a předpokládá se, že bude dokončena během druhého čtvrtletí roku 2015.

ur1

Transakce podléhá obvyklým podmínkám a schválení regulačních úřadů.

- Trh kolaborativních robotů dosahuje v současné době obratu kolem 100 milionů dolarů s výhledem na další výrazný růst.
- Universal Robots je s více než 4 000 prodanými jednotkami předním dodavatelem kolaborativních robotů.
- Teradyne si akvizicí zajistí významnou pozici ve vysoce růstovém oboru průmyslové automatizace.
- Díky synergii obratu, finanční síle a globálnímu působení umožní Teradyne další rychlý růst Universal Robots.
- Transakce proběhne v hotovosti s využitím offshore fondů a přinese okamžité zvýšení příjmů.

„Universal Robots je technologickým i prodejním lídrem rychle rostoucího trhu kolaborativních robotů. Roboty Universal Robots jsou levné, lze je snadno instalovat a jednoduše naprogramovat. Jsme nadšeni, že se tato společnost připojila k Teradyne," řekl Mark Jagiela, prezident a generální ředitel společnosti Teradyne. „Tato akvizice doplní naše portfolio systémových řešení a zařízení na bezdrátové měření o další silnou platformu s potenciálem výrazného růstu."

Kolaborativní robotika má na trhu průmyslových robotů podíl přibližně 100 milionů dolarů a každoročně roste o více než 50 %. V roce 2014 dosáhla společnost Universal Robots rekordního obratu. Oproti roku 2013 vzrostl obrat firmy o 70 procent a přesáhnul částku 38 milionů dolarů (přibližně 919 milionů korun), zatímco zisk společnosti se více než zdvojnásobil.

„Tato kombinace dále posílí naši schopnost inovovat a přijímat nové zaměstnance. Těžit z toho budou všichni naši koncoví zákazníci i partneři," řekl Enrico Krog Iversen, generální ředitel Universal Robots. „Naše podnikání je ziskové od konce roku 2010. Prvotřídní inženýrství Teradyne společně s možnostmi podpory a silnou finanční pozicí pomohou urychlit růst našich kolaborativních robotů na nových i současných trzích, zejména pak v Asii, kde má Teradyne velmi silnou pozici."

Hlavním investorem Universal Robots je od roku 2008 investiční fond Danish Growth Fund (Vækstfonden). „Tajemstvím úspěchu Universal Robots je jasná strategie založená na třech hlavních bodech: přesné zaměření, jednoduchost a perfektní provedení. Zakladatelé i management pracovali neuvěřitelně tvrdě při realizaci své vize vytvořit technologii kolaborativních robotů, dostupnou pro všechny podniky. Tato akvizice představuje pro Universal Robots nelepší možnou příležitost pro další rozvoj vedoucí pozice společnosti. Posílí pozici Universal Robots v Dánsku a do budoucna bude velkým přínosem pro dánský high-tech průmysl," řekl Ulrik Jorring, místopředseda představenstva Universal Robots a senior viceprezident investičního fondu Danish Growth Fund.

O společnosti Universal Robots
Universal Robots je výsledkem mnohaletého intenzivního výzkumu v robotice. Společnost byla založena v roce 2005 třemi výzkumníky (Esben 0stergaard, Kasper Stoy a Kristian Kassow). Chtěli učinit robotickou technologii dostupnou všem a vytvořit unikátní průmyslové roboty, schopné automatizovat a zefektivnit všechny výrobní procesy, které budou dostupné, flexibilní, uživatelsky přívětivé a bezpečné pro těsnou spolupráci. Produktové portfolio zahrnuje kolaborativní robotická ramena UR3, UR5 a UR10, pojmenovaná podle své nosnosti v kilogramech. Od vstupu prvního robota UR na trh v prosinci 2008 dosahuje společnost výrazného růstu a její robotická ramena se dnes prodávají ve více než 50 zemích po celém světě. Průměrná doba návratnosti nákladů na pořízení robotů UR je nejrychlejší v odvětví a činí pouhých 195 dní. Společnost má sídlo v dánském Odense, kde se odehrává i veškerý vývoj a produkce. Globálním prodejním cílem Universal Robots je každoroční zdvojnásobení obratu mezi lety 2014 až 2017. http://www.universal-robots.com/cs/

O společnosti Teradyne
Teradyne (NYSE:TER) je předním dodavatelem automatických testovacích zařízení, určených k testování polovodičů, bezdrátových produktů, datových úložišť a komplexních elektronických systémů, které slouží koncovým uživatelům i zákazníkům z oblasti průmyslu a státní správy. V roce 2014 měla společnost Teradyne obrat 1,65 miliardy dolarů a v současné době zaměstnává kolem 3 800 lidí po celém světě.
Pro více informací navštivte www.teradyne.com.Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news