Google překladač: English Deutsch

Po velmi úspěšných modelech UR5 a UR10 přišla dánská firma Universal Robots v letošním roce s novinkou, která míří do nepříliš probádaných vod robotiky: šestiosý robot UR3 totiž nabízí skutečnou možnost stát se pro člověka jeho osobním, chytrým a spolupracujícím parťákem. Jeho velikost, obratnost a citlivost ho tak předurčují pro drobné práce „všeho druhu", může se pohybovat i v omezených prostorech nebo přímo na pracovním stole spolu s operátorem.

exactec obr3

UR3 se ideálně hodí k vykonávání precizních automatizovaných úkonů, při nichž lidé pracují bok po boku s roboty. Bez obvyklých dodatečných nákladů souvisejících s programováním a nastavováním nebo vytvářením chráněných manipulačních zón. UR3 je zárukou nejrychlejší možné návratnosti vašich investic do průmyslové automatizace. Robot UR3, vážící pouhých 11 kg, unese zátěž 3 kg na operačním poloměru 500 mm, což umožňuje jeho použití jako „inteligentního" pomocníka i ve skutečně stolních a s lidmi sdílených aplikacích.

exactec obr4UR3 si zachovává všechny ctnosti a výhody svých větších bratříčků UR5 a UR10: kompaktní a tuhou konstrukci s použitím bezkartáčových motorů a harmonických převodovek v kloubech, moderní řídicí systém s Ethernet a Modbus TCP/IP komunikací, disponuje digitálními i analogovými vstupy a výstupy, nabízí ovládání dotykovým displejem a ručním naváděním na požadované polohy atp. Do výčtu výhod je také možno přičíst téměř bezhlučný provoz, jednofázové napájení 230 V s příkonem kolem 100 wattů a zvýšenou odolnost vůči prachu a vlhkosti.

UR3 je citlivý na působící sílu a lze jej nastavit tak, aby okamžitě zastavil svůj pohyb již při odporové síle 50 newtonů. Díky tomu lze po předchozím posouzení rizik robota používat bez nákladných bezpečnostních opatření (ploty, závory atp.). „Trojka" má navíc také jednu zajímavou vlastnost a tou je neomezené otáčení n × 360° nástrojové příruby, což je vhodné např. pro šroubovací a utahovací operace bez nutnosti použít šroubovací vřeteno.
Roboty UR3 se hodí pro vědecké, farmaceutické, zemědělské, elektronické a technologické provozy. K pracím, ve kterých UR3 exceluje, patří: montáž malých objektů, lepení, nanášení maziv, manipulace, paletizace, šroubování, ovládání nástrojů, testování a mnoho dalších.

www.exactec.com

exactec obr2Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news