Pirátská strana
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
pro konstrukce vzduchových a chladicích kompresorů

Magnetická ložiska SKF a vysokootáčkové motory s permanentními magnety přinášejí technický pokrok do konstrukce vzduchových a chladicích kompresorů a zvyšují účinnost z 75 % na 85 %. Magnetická ložiska SKF jsou součástí nových řešení s přímým pohonem s proměnnými otáčkami, která umožňují nahradit šroubové kompresory odstředivými turbostroji v systémech se vzduchovými a chladícími kompresory a přispívají ke zvýšení typické účinnosti.

Celý článek...

Společnost Atlas Copco představuje nové vzduchové kompresory se vstřikováním oleje řady GA. Každá součást nové řady GA byla pečlivě hodnocena a vytvořena tak, aby byl zákazníkům nabídnut vysoce spolehlivý a energeticky účinný výrobek.

„Nová řada kompresorů se vstřikováním oleje GA+ je výsledkem neustálých investic do vývoje výrobků a ještě více posílí naše výsadní postavení v oblasti technologie kompresorů,“ říká Ronnie Leten, President obchodní oblasti Compressor Technique společnosti Atlas Copco. „Snaha společnosti o energetickou účinnost, při níž se dbalo na ochranu životního prostředí a klimatické změny, dala vzniknout zcela nové řadě kompresorů, která je v souladu s vizí společnosti Atlas Copco.“

Celý článek...

Nový typ šroubového kompresoru s frekvenčním měničem ORL 55-90 V od tradičního českého výrobce kompresorové techniky ORLÍK-KOMPRESORY, v. d., úspěšně prošel 20. února náročným oponentním řízením (členové komise byli mimo jiné doc. Ing. Pavel Novák, CSc z ČVUT Praha a doc. Ing. Kamil Kolarčík, CSc z VŠB-TU Ostrava), a může tak být zařazen do výrobního programu firmy a nabídnut zákazníkům. Jeho vývoj finančně podpořila také Evropská unie, která poskytla v rámci programu „Impuls“ finanční dotaci.

Celý článek...

Při mechanickém zpracování kovu a aluminia vzniká spousta odštěpků, které se časem nepříjemně hromadí. Nový Combi-Press WTH vyznačující se novým WL jednohřídelovým drtičem a briketovým lisem zpracuje odštěpky do aluminiových briket. Takto se zbytky materiálu mohou brilantně recyklovat.

Celé zařízení pracuje kompaktně, osvědčí se zvláště jako výsledek neustále se zvyšující automatizace v kovovém průmyslu a jako pomoc ve výrobním závodě. Velké kusy odštěpků jsou sesypány do šrotovací jednotky a poté upraveny do kousků, které svojí délkou odpovídají možnosti výroby speciálních briket.

Celý článek...

Kompresor-NET.jpgLoňská zimní sezona byla pro provozovatele lyžařských areálů skoupá na sníh, což se odrazilo v nízké návštěvnosti horských středisek. Bez umělého zasněžování to ale nejde i když budou podmínky příznivější. Řada provozovatelů Ski-areálů při nákupu zasněžovací techniky ráda sáhne po již použitých sněžných dělech ze zimních středisek z Rakouska, Švýcarska nebo Itálie.

Celý článek...

ORL-37-V.jpgORLÍK-KOMPRESORY, výrobní družstvo, se účastnilo veletrhu ITM Poznaň na samostatném stánku, kde byly prezentovány zejména novinky v nabídce – vysoce úsporný šroubový kompresor ORL 30 V s variabilním řízením dodávky vzduchu pomocí frekvenčního měniče a pneumatické nářadí zn. VESSEL. Dále byla vystavena pístová stabilní kompresorová stanice SKS 17/250 a elektrocentrála SPG 6500 TX pro mobilní použití při napájení jedno i třífázových elektrospotřebičů v místech bez elektrické sítě. Prezentována byla i speciální řada kompresorů pro doly a výbušné provozy.

Celý článek...

Hannover-010.jpgUspět na prestižním průmyslovém veletrhu v Hannoveru není v mezinárodní konkurenci špiček v oboru vůbec jednoduché. Natož pro výrobní družstvo – a přece se naši dokázali prosadit. Orlík – Kompresory výrobní družstvo vystavovalo v hale 27 současně s ostatními výrobci kompresorů. Stánek navštívilo značné množství návštěvníků především z řad odborné veřejnosti. Zájem byl o tradiční sortiment – pístové kompresory řady Originál i o kompresory šroubové. Největší zájem vzbudila nová řada kompresoru ORL 18,5-22-30V v provedení „Variable speed“ čili v provedení s frekvenčním měničem. Toto řešení, vyznačující se velkou úsporou energie, je v této třídě již dostupné i středním a menším firmám. Zákazníci se také zajímali o důlní kompresory pro výbušné prostředí, které Orlík již tradičně vyrábí a o mobilní kompresory pro stavebnictví.

kaeser.jpgNáklady na energii vynaložené v průběhu životnosti kompresoru převyšují několikrát cenu kompresoru. Kompresory KAESER šetří v nákladech na energii značnou finanční částku. Rozhodujícím faktorem pro získání této výhody je PROFIL SIGMA, který je vlastnictvím společnosti KAESER. Každý kompresorový stupeň KAESER je navrhován a vyráběn s co největší pečlivostí a přesností. Při vývoji hrají rozhodující roli tři faktory: energetické úspory, dlouhá životnost a spolehlivost.

Celý článek...

b125_atmos_bobby_15_25.gifCharakteristika: nasávané množství vzduchu: 240 l/min bez zátěže, výtlak: 174 l/min bez zátěže, vzdušník: 12 litrů, max. tlak: 8 bar, hlučnost: 81 dB/m, výkon: 150 Watt, napětí: 230 V/50 Hz, jmenovité otáčky motoru: 2 850 1/min. Společné parametry řady kompresorů Bobby: plně automatický provoz (tlakový spínač s pákovým spínačem), nadproudová (tepelná) ochrana, dochlazovač stlačeného vzduchu (méně vlhkosti

Celý článek...

Strana 9 z 11

9

Kalendář akcí

<<  Říjen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
1011
1218
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..