Google překladač: English Deutsch
…nové šroubové kompresory s frekvenčním měničem

Společnost Schneider Bohemia s.r.o. rozšířila sortiment kompresorů o šroubové kompresory s frekvenčním měničem. Jedná se o šroubové kompresory s plynulým nastavením počtu otáček podle skutečné spotřeby.

Nové kompresory s frekvenčním měničem vycházejí z konceptu kompresoru ověřeného řadu let. U tohoto kompresoru je využita většina vyzkoušených a osvědčených dílů jako u klasického šroubového kompresoru. Některé díly byly však změněny tak, aby byl kompresor ještě lépe chlazen (změna ventilace vzduchu a ventilátoru), výrazně snížena hlučnost, změněn kryt kompresoru pro lepší servis, zvýšena kapacita filtračního článku při sání vzduchu pro kompresor apod. Uvnitř má kompresor jen „několik“ odlišných elektronických částí a navíc prakticky jen frekvenční měnič a senzory tlaku. To je velmi příjemné také pro servis v případě využívání více kompresorů například v kaskádách.

Celý článek...

Společnost Atlas Copco zahájila výrobu nejmodernější řady šroubových kompresorů se vstřikem oleje. Kompresory GA 5-11 s dvoustupňovou regulací zatíženo/odlehčeno a GA 5-15 VSD s plynulou regulací změnou otáček, prošly komplexním inovačním procesem, při kterém bylo využito nejpokrokovějších vývojových technologií, včetně použití nového šroubového elementu poslední generace. Kompresory dosahují vyšší výkonnosti (FAD v l/s) o 7 % a nižší specifické spotřeby energie (SER v kW/m3/h) o 8 %. Kompresory jsou určeny pro nejširší okruh uživatelů stlačeného vzduchu zejména z řady menších firem a dílen s požadavkem na množství vzduchu od 54 m3/h do 134 m3/h.

Celý článek...

Jako první na světě představila společnost Atlas Copco kompresory, které dokáží šetřit peníze a zároveň životní prostředí. Kompresory řady Carbon Zero dokáží dokonale využít veškeré odpadní teplo, které při stlačování vzduchu vzniká. Díky využití tohoto odpadního tepla mají firmy výrazně nižší spotřebu elektrické energie a zároveň snižují nebezpečné emise oxidu uhličitého.

Celý článek...

Nový bezolejový spirálový kompresor SF 17-22 kW otevírá zcela nové možnosti využití v těch nejnáročnějších provozech. Mezi její nejvýznamnější přednosti patří flexibilita v množství dodávaného vzduchu, vysoká kvalita vyráběného vzduchu absolutně bez oleje, nízké náklady na spotřebu elektrické energie a snadnější použití.

Celý článek...

Až čtyřnásobně lze prodloužit životnost pístových kompresorů, pokud je u nich včas provedena generální oprava. Kromě úspor v nákladech přináší toto řešení s sebou také ohleduplnost k životnímu prostředí, protože spotřeba nového materiálu je několikanásobně nižší než při výrobě nového kompresoru.

Celý článek...

Atlas Copco jako tradiční dodavatel mobilních kompresorů a elektrocentrál si pro své zákazníky nachystal pro tento rok představení nové řády vysokotlakých kompresorů s označením DrillAir™. Tyto stavební stroje určeny především pro vrtařské společnosti zabývající se hlubinným vrtáním zdrojů pitné vody a geotermálními vrty pro tepelná čerpadla. V posledních několika letech právě tento sektor vrtařských prací zaznamenal v České republice vzestupnou tendenci, která bude i díky současné státní podpoře na vybudování ekologického topení v podobě tepelného čerpadla zcela jistě i nadále pokračovat. Proto se většina těchto společností začíná zaobírat otázkou efektivity vrtání, rychlostí a hloubkou vrtání, důležitostí snižování provozních nákladů u používaných strojů a zvýšení ziskovosti vrtacích prací.

Celý článek...

T+T 1-2/2009

Efektívna výroba stlačeného vzduchu je jednou zo základných otázok, ktoré musia riešiť podnikateľské subjekty, ktoré chcú využívať stlačený vzduch vyrobený vlastnými zdrojmi. Okrem iných aj túto požiadavku prenášajú potom na výrobcov zariadení na výrobu stlačeného vzduchu.

Ingersoll Rand patrí už viac ako 100 rokov k jedným z najväčších hráčov na poli výroby stlačeného vzduchu pre priemysel. Tieto dlhoročné skúsenosti umožnili spoločnosti koncepčne pripraviť dve najúspornejšie technológie stlačovania vzduchu pre skrutkové kompresory (špeciálny HPM® motor s FM, Dvojstupňové kompresory).

Celý článek...

T+T 1-2/2009

V současné situaci ekonomické recese řada firem více než kdy jindy velmi zvažuje možnosti snižování výrobních nákladů.Mnohdy opomíjenou možností je reorganizace a zefektivnění výroby stlačeného vzduchu. Stlačený vzduch je využíván prakticky ve všech odvětvích průmyslu. Firmy jsou na tomto mediu mnohdy zcela výrobně závislé, přičemž vysoké náklady na potřebnou energii k jeho výrobě bývají nezřídka považovány za nutné zlo se kterým je nutno se smířit. Při bližším pohledu na jednotlivé aspekty výroby stlačeného vzduchu se nám nastiňují některé cesty pro snížení nákladů na jeho výrobu.

Celý článek...

Nové šroubové kompresory WA od firmy Sullair

Mezi nejnovější výrobky firmy Sullair patří šroubový kompresor WA, který je charakterizován jako:
· Ergonomický
· Ekologický
· Ekonomický
· Excelentní v záruce 10 let

Ergonomický kompresor WA
Jednoduchou obsluhu a údržbu kompresoru podporují řady vylepšení, které Sullair instaloval do všech kompresorů WA.

Celý článek...

Strana 7 z 11

7
Conrad

Kalendář akcí

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021