Murrelektronik
Google překladač: English Deutsch
T+T 1-2/2009

Společnost Atlas Copco uvádí na trh inovovanou řadu šroubových kompresorů se vstřikem oleje, které lámou rekordy ve výkonnosti, účinnosti a kompaktnosti.

Inovace se týkala řady kompresorů GA 11+ – 30+ s dvoustupňovou regulací a řady GA11–30 VSD s plynulou regulací, s elektromotory s výkonem od 11 do 30 kW. Cílem inovace bylo zejména dosažení vyšší výkonnosti, nižší specifické spotřeby energie a průlomového způsobu řízení a ovládání kompresoru. Inovace se dotkla také modernějšího řešení integrovaného kondenzačního sušiče, kterým lze vybavit všechny kompresory. Nová konstrukce umožňuje provozovat kompresory při okolní teplotě až do 46 °C.
Kompresory řady GA 11+–30 a řady GA 15–30 VSD (s proměnnými otáčkami) nachází využití především v menších a středních společnostech různých odvětví, jako například výrobní dílny, montážní linky, balící provozy, výroby pro automobilový průmysl, zpracování dřeva, tiskařské provozy, textilní výroba, výroba a lisování plastů apod.

Celý článek...

Společnost Orlík-Kompresory, v. d., vyvinula nový šroubový kompresor ORL 5,5 C EL, který spolehlivě pracuje při teplotách od -40 °C do +60 °C, jak dokázaly testy EZÚ Praha. Své uplatnění nalezne především v trolejbusech, lokomotivách nebo vozech metra. Vývoj nových produktů většinou kráčí svým vlastním tempem. V některých případech musí ale pružně reagovat na konkrétní a specifické požadavky trhu. Stejně tomu bylo i při vývoji nového šroubového kompresoru ORL 5,5 C EL, který byl iniciován požadavkem zákazníků společnosti Orlík-Kompresory, v. d. Základní a nejdůležitější požadavek přitom zní zdánlivě jednoduše: vyvinout šroubový kompresor kompaktních rozměrů, který bude schopen bezproblémového startu a provozu při teplotách -30 °C až +60 °C.

Celý článek...

Na nových stacionárních šroubových kompresorech SX a SXC německé firmy Kaeser Compresoren z Coburgu jsou použity elastické klínové řemeny Contitech CONTI-V_MULTIRIB®.
Odstranění napínacího mechanismu
Řemeny profilu PK byly vůbec poprvé v praxi použity k pohonu kompresorů. Řemeny mají elastické tažné vlákno, nemusí být dopínány a pracují prakticky bez údržby. Výhody jsou jednoznačné: „Původní neelastické drážkové řemeny musí být nejprve nasazeny a po určité době záběhu dodatečně dopnuty,“ vysvětluje Dietmar Pohl, vedoucí vývoje ContiTech PTG Segment Industrie. „U našich drážkových řemenů je potřebné napnutí započítáno do zvýšeného předpětí, a tím je dosaženo cílového stavu, aniž bychom museli řemeny dopínat.“ Díky elastickému řemenu může firma Kaeser, jeden z největších výrobců kompresorů v Evropě, kompletně odstranit napínací mechanismus ze svých strojů.

Celý článek...

Nově představená vylepšená řada kompresorů Atlas Copco 11-30 kW GA+/GA VSD přináší vynikající výkonnost (množství nasátého atmosférického vzduchu - FAD). Tyto kompresory se vstřikem oleje patří mezi nejkompaktnější a nejtišší zařízení na světě v tomto výkonovém rozsahu. Nový integrovaný sušič snižuje spotřebu energie a zároveň zvyšuje kvalitu dodávaného vzduchu. Všechny standardní modely jsou nyní konstruovány pro práci při okolní teplotě až 46° C, obsahují intuitivní monitorovací rozhraní a jsou vybaveny robustní, výkonnou převodovou skříní chráněnou proti znečištění.

Celý článek...

T+T 10/2008

Orlík-Kompresory uvádí na trh modernizovanou řadu šroubových kompresorů ORL 4 – 5,5 -7,5 EO. Kromě mnohých technických vylepšení se kompresory typové řady ORL EO vyznačují velmi tichým a ekonomickým provozem.

Celý článek...

T+T 10/2008

Nový Mobilní Air System (MAS) je inovativní, mobilní zařízení na výrobu stlačeného vzduchu pro řemeslné dílny. Spojuje v sobě silné stránky stacionárního kompresoru s výhodami kompresoru mobilního. Výsledkem je malá revoluce: mobilní systémové pracovní místo, které se obejde bez rozvodu stlačeného vzduchu a které je využitelné v celém prostoru dílny i mimo ni. Výkon, systémové příslušenství a mobilitu – to vše nabízí „dílenský mobil“.

Celý článek...

Společnost Atlas Copco oznámila, že její vysokotlaké kompresory ZD používané při výrobě PET lahví nabízejí jako první na světě 100 % certifikovaný bezolejový vzduch s certifikací ve třídě 0. Při výrobě PET lahví pro balenou vodu, nealkoholické nápoje, ovocné džusy a další nápoje je tak účinně eliminováno riziko jakéhokoliv znečištění olejem. Stlačený vzduch byl certifikován v kategorii „třída 0“ ve smyslu obsahu oleje. Stopy oleje nebyly zjištěny při žádných podmínkách testování. Kompresory řady ZD společnosti Atlas Copco zůstávají nejúčinnějšími a nejtiššími dostupnými kompresory pro tlak 40 barů při současném zachování flexibility a spolehlivosti vyžadovanými rozsáhlým odvětvím výroby PET lahví.

Celý článek...

kompletní výbava na míru

Nový Mobilní Air System (MAS) je inovativní mobilní zařízení na výrobu stlačeného vzduchu pro řemeslné dílny. Spojuje v sobě silné stránky stacionárního kompresoru s výhodami kompresoru mobilního. Výsledkem je malá revoluce: mobilní systémové pracovní místo, které se obejde bez rozvodu stlačeného vzduchu a které je využitelné v celém prostoru dílny i mimo ni. Výkon, systémové příslušenství a mobilita – to vše nabízí revoluční „dílenský mobil“.

Celý článek...

Nový Mobilní Air System (MAS) je inovativní, mobilní zařízení na výrobu stlačeného vzduchu pro řemeslné dílny. Spojuje v sobě silné stránky stacionárního kompresoru s výhodami kompresoru mobilního. Výsledkem je malá revoluce: mobilní systémové pracovní místo, které se obejde bez rozvodu stl. vzduchu a které je využitelné v celém prostoru dílny i mimo ni. Výkon, systémové příslušenství a mobilitu – to vše nabízí revoluční „dílenský mobil“.

Celý článek...

Strana 8 z 11

8

Kalendář akcí

<<  Srpen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..