Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Společnost Orlík-Kompresory, v. d., vyvinula nový šroubový kompresor ORL 5,5 C EL, který spolehlivě pracuje při teplotách od -40 °C do +60 °C, jak dokázaly testy EZÚ Praha. Své uplatnění nalezne především v trolejbusech, lokomotivách nebo vozech metra. Vývoj nových produktů většinou kráčí svým vlastním tempem. V některých případech musí ale pružně reagovat na konkrétní a specifické požadavky trhu. Stejně tomu bylo i při vývoji nového šroubového kompresoru ORL 5,5 C EL, který byl iniciován požadavkem zákazníků společnosti Orlík-Kompresory, v. d. Základní a nejdůležitější požadavek přitom zní zdánlivě jednoduše: vyvinout šroubový kompresor kompaktních rozměrů, který bude schopen bezproblémového startu a provozu při teplotách -30 °C až +60 °C.

Celý článek...

Na nových stacionárních šroubových kompresorech SX a SXC německé firmy Kaeser Compresoren z Coburgu jsou použity elastické klínové řemeny Contitech CONTI-V_MULTIRIB®.
Odstranění napínacího mechanismu
Řemeny profilu PK byly vůbec poprvé v praxi použity k pohonu kompresorů. Řemeny mají elastické tažné vlákno, nemusí být dopínány a pracují prakticky bez údržby. Výhody jsou jednoznačné: „Původní neelastické drážkové řemeny musí být nejprve nasazeny a po určité době záběhu dodatečně dopnuty,“ vysvětluje Dietmar Pohl, vedoucí vývoje ContiTech PTG Segment Industrie. „U našich drážkových řemenů je potřebné napnutí započítáno do zvýšeného předpětí, a tím je dosaženo cílového stavu, aniž bychom museli řemeny dopínat.“ Díky elastickému řemenu může firma Kaeser, jeden z největších výrobců kompresorů v Evropě, kompletně odstranit napínací mechanismus ze svých strojů.

Celý článek...

Nově představená vylepšená řada kompresorů Atlas Copco 11-30 kW GA+/GA VSD přináší vynikající výkonnost (množství nasátého atmosférického vzduchu - FAD). Tyto kompresory se vstřikem oleje patří mezi nejkompaktnější a nejtišší zařízení na světě v tomto výkonovém rozsahu. Nový integrovaný sušič snižuje spotřebu energie a zároveň zvyšuje kvalitu dodávaného vzduchu. Všechny standardní modely jsou nyní konstruovány pro práci při okolní teplotě až 46° C, obsahují intuitivní monitorovací rozhraní a jsou vybaveny robustní, výkonnou převodovou skříní chráněnou proti znečištění.

Celý článek...

Inzerce
T+T 10/2008

Orlík-Kompresory uvádí na trh modernizovanou řadu šroubových kompresorů ORL 4 – 5,5 -7,5 EO. Kromě mnohých technických vylepšení se kompresory typové řady ORL EO vyznačují velmi tichým a ekonomickým provozem.

Celý článek...

T+T 10/2008

Nový Mobilní Air System (MAS) je inovativní, mobilní zařízení na výrobu stlačeného vzduchu pro řemeslné dílny. Spojuje v sobě silné stránky stacionárního kompresoru s výhodami kompresoru mobilního. Výsledkem je malá revoluce: mobilní systémové pracovní místo, které se obejde bez rozvodu stlačeného vzduchu a které je využitelné v celém prostoru dílny i mimo ni. Výkon, systémové příslušenství a mobilitu – to vše nabízí „dílenský mobil“.

Celý článek...

Společnost Atlas Copco oznámila, že její vysokotlaké kompresory ZD používané při výrobě PET lahví nabízejí jako první na světě 100 % certifikovaný bezolejový vzduch s certifikací ve třídě 0. Při výrobě PET lahví pro balenou vodu, nealkoholické nápoje, ovocné džusy a další nápoje je tak účinně eliminováno riziko jakéhokoliv znečištění olejem. Stlačený vzduch byl certifikován v kategorii „třída 0“ ve smyslu obsahu oleje. Stopy oleje nebyly zjištěny při žádných podmínkách testování. Kompresory řady ZD společnosti Atlas Copco zůstávají nejúčinnějšími a nejtiššími dostupnými kompresory pro tlak 40 barů při současném zachování flexibility a spolehlivosti vyžadovanými rozsáhlým odvětvím výroby PET lahví.

Celý článek...

kompletní výbava na míru

Nový Mobilní Air System (MAS) je inovativní mobilní zařízení na výrobu stlačeného vzduchu pro řemeslné dílny. Spojuje v sobě silné stránky stacionárního kompresoru s výhodami kompresoru mobilního. Výsledkem je malá revoluce: mobilní systémové pracovní místo, které se obejde bez rozvodu stlačeného vzduchu a které je využitelné v celém prostoru dílny i mimo ni. Výkon, systémové příslušenství a mobilita – to vše nabízí revoluční „dílenský mobil“.

Celý článek...

Nový Mobilní Air System (MAS) je inovativní, mobilní zařízení na výrobu stlačeného vzduchu pro řemeslné dílny. Spojuje v sobě silné stránky stacionárního kompresoru s výhodami kompresoru mobilního. Výsledkem je malá revoluce: mobilní systémové pracovní místo, které se obejde bez rozvodu stl. vzduchu a které je využitelné v celém prostoru dílny i mimo ni. Výkon, systémové příslušenství a mobilitu – to vše nabízí revoluční „dílenský mobil“.

Celý článek...

pro konstrukce vzduchových a chladicích kompresorů

Magnetická ložiska SKF a vysokootáčkové motory s permanentními magnety přinášejí technický pokrok do konstrukce vzduchových a chladicích kompresorů a zvyšují účinnost z 75 % na 85 %. Magnetická ložiska SKF jsou součástí nových řešení s přímým pohonem s proměnnými otáčkami, která umožňují nahradit šroubové kompresory odstředivými turbostroji v systémech se vzduchovými a chladícími kompresory a přispívají ke zvýšení typické účinnosti.

Celý článek...

Strana 8 z 11

8
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242529 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce