Leaderboard SETEVA - SSS
Google překladač: English Deutsch
Full banner Taitra
T+T 1-2/2009

Efektívna výroba stlačeného vzduchu je jednou zo základných otázok, ktoré musia riešiť podnikateľské subjekty, ktoré chcú využívať stlačený vzduch vyrobený vlastnými zdrojmi. Okrem iných aj túto požiadavku prenášajú potom na výrobcov zariadení na výrobu stlačeného vzduchu.

Ingersoll Rand patrí už viac ako 100 rokov k jedným z najväčších hráčov na poli výroby stlačeného vzduchu pre priemysel. Tieto dlhoročné skúsenosti umožnili spoločnosti koncepčne pripraviť dve najúspornejšie technológie stlačovania vzduchu pre skrutkové kompresory (špeciálny HPM® motor s FM, Dvojstupňové kompresory).

Celý článek...

T+T 1-2/2009

V současné situaci ekonomické recese řada firem více než kdy jindy velmi zvažuje možnosti snižování výrobních nákladů.Mnohdy opomíjenou možností je reorganizace a zefektivnění výroby stlačeného vzduchu. Stlačený vzduch je využíván prakticky ve všech odvětvích průmyslu. Firmy jsou na tomto mediu mnohdy zcela výrobně závislé, přičemž vysoké náklady na potřebnou energii k jeho výrobě bývají nezřídka považovány za nutné zlo se kterým je nutno se smířit. Při bližším pohledu na jednotlivé aspekty výroby stlačeného vzduchu se nám nastiňují některé cesty pro snížení nákladů na jeho výrobu.

Celý článek...

Nové šroubové kompresory WA od firmy Sullair

Mezi nejnovější výrobky firmy Sullair patří šroubový kompresor WA, který je charakterizován jako:
· Ergonomický
· Ekologický
· Ekonomický
· Excelentní v záruce 10 let

Ergonomický kompresor WA
Jednoduchou obsluhu a údržbu kompresoru podporují řady vylepšení, které Sullair instaloval do všech kompresorů WA.

Celý článek...

T+T 1-2/2009

Společnost Atlas Copco uvádí na trh inovovanou řadu šroubových kompresorů se vstřikem oleje, které lámou rekordy ve výkonnosti, účinnosti a kompaktnosti.

Inovace se týkala řady kompresorů GA 11+ – 30+ s dvoustupňovou regulací a řady GA11–30 VSD s plynulou regulací, s elektromotory s výkonem od 11 do 30 kW. Cílem inovace bylo zejména dosažení vyšší výkonnosti, nižší specifické spotřeby energie a průlomového způsobu řízení a ovládání kompresoru. Inovace se dotkla také modernějšího řešení integrovaného kondenzačního sušiče, kterým lze vybavit všechny kompresory. Nová konstrukce umožňuje provozovat kompresory při okolní teplotě až do 46 °C.
Kompresory řady GA 11+–30 a řady GA 15–30 VSD (s proměnnými otáčkami) nachází využití především v menších a středních společnostech různých odvětví, jako například výrobní dílny, montážní linky, balící provozy, výroby pro automobilový průmysl, zpracování dřeva, tiskařské provozy, textilní výroba, výroba a lisování plastů apod.

Celý článek...

Společnost Orlík-Kompresory, v. d., vyvinula nový šroubový kompresor ORL 5,5 C EL, který spolehlivě pracuje při teplotách od -40 °C do +60 °C, jak dokázaly testy EZÚ Praha. Své uplatnění nalezne především v trolejbusech, lokomotivách nebo vozech metra. Vývoj nových produktů většinou kráčí svým vlastním tempem. V některých případech musí ale pružně reagovat na konkrétní a specifické požadavky trhu. Stejně tomu bylo i při vývoji nového šroubového kompresoru ORL 5,5 C EL, který byl iniciován požadavkem zákazníků společnosti Orlík-Kompresory, v. d. Základní a nejdůležitější požadavek přitom zní zdánlivě jednoduše: vyvinout šroubový kompresor kompaktních rozměrů, který bude schopen bezproblémového startu a provozu při teplotách -30 °C až +60 °C.

Celý článek...

Na nových stacionárních šroubových kompresorech SX a SXC německé firmy Kaeser Compresoren z Coburgu jsou použity elastické klínové řemeny Contitech CONTI-V_MULTIRIB®.
Odstranění napínacího mechanismu
Řemeny profilu PK byly vůbec poprvé v praxi použity k pohonu kompresorů. Řemeny mají elastické tažné vlákno, nemusí být dopínány a pracují prakticky bez údržby. Výhody jsou jednoznačné: „Původní neelastické drážkové řemeny musí být nejprve nasazeny a po určité době záběhu dodatečně dopnuty,“ vysvětluje Dietmar Pohl, vedoucí vývoje ContiTech PTG Segment Industrie. „U našich drážkových řemenů je potřebné napnutí započítáno do zvýšeného předpětí, a tím je dosaženo cílového stavu, aniž bychom museli řemeny dopínat.“ Díky elastickému řemenu může firma Kaeser, jeden z největších výrobců kompresorů v Evropě, kompletně odstranit napínací mechanismus ze svých strojů.

Celý článek...

Nově představená vylepšená řada kompresorů Atlas Copco 11-30 kW GA+/GA VSD přináší vynikající výkonnost (množství nasátého atmosférického vzduchu - FAD). Tyto kompresory se vstřikem oleje patří mezi nejkompaktnější a nejtišší zařízení na světě v tomto výkonovém rozsahu. Nový integrovaný sušič snižuje spotřebu energie a zároveň zvyšuje kvalitu dodávaného vzduchu. Všechny standardní modely jsou nyní konstruovány pro práci při okolní teplotě až 46° C, obsahují intuitivní monitorovací rozhraní a jsou vybaveny robustní, výkonnou převodovou skříní chráněnou proti znečištění.

Celý článek...

T+T 10/2008

Orlík-Kompresory uvádí na trh modernizovanou řadu šroubových kompresorů ORL 4 – 5,5 -7,5 EO. Kromě mnohých technických vylepšení se kompresory typové řady ORL EO vyznačují velmi tichým a ekonomickým provozem.

Celý článek...

T+T 10/2008

Nový Mobilní Air System (MAS) je inovativní, mobilní zařízení na výrobu stlačeného vzduchu pro řemeslné dílny. Spojuje v sobě silné stránky stacionárního kompresoru s výhodami kompresoru mobilního. Výsledkem je malá revoluce: mobilní systémové pracovní místo, které se obejde bez rozvodu stlačeného vzduchu a které je využitelné v celém prostoru dílny i mimo ni. Výkon, systémové příslušenství a mobilitu – to vše nabízí „dílenský mobil“.

Celý článek...

Strana 8 z 11

8
Conrad_2021_big square

Kalendář akcí

<<  Květen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021_01