Google překladač: English Deutsch

Jako první na světě představila společnost Atlas Copco kompresory, které dokáží šetřit peníze a zároveň životní prostředí. Kompresory řady Carbon Zero dokáží dokonale využít veškeré odpadní teplo, které při stlačování vzduchu vzniká. Díky využití tohoto odpadního tepla mají firmy výrazně nižší spotřebu elektrické energie a zároveň snižují nebezpečné emise oxidu uhličitého.

Celý článek...

Nový bezolejový spirálový kompresor SF 17-22 kW otevírá zcela nové možnosti využití v těch nejnáročnějších provozech. Mezi její nejvýznamnější přednosti patří flexibilita v množství dodávaného vzduchu, vysoká kvalita vyráběného vzduchu absolutně bez oleje, nízké náklady na spotřebu elektrické energie a snadnější použití.

Celý článek...

Až čtyřnásobně lze prodloužit životnost pístových kompresorů, pokud je u nich včas provedena generální oprava. Kromě úspor v nákladech přináší toto řešení s sebou také ohleduplnost k životnímu prostředí, protože spotřeba nového materiálu je několikanásobně nižší než při výrobě nového kompresoru.

Celý článek...

Atlas Copco jako tradiční dodavatel mobilních kompresorů a elektrocentrál si pro své zákazníky nachystal pro tento rok představení nové řády vysokotlakých kompresorů s označením DrillAir™. Tyto stavební stroje určeny především pro vrtařské společnosti zabývající se hlubinným vrtáním zdrojů pitné vody a geotermálními vrty pro tepelná čerpadla. V posledních několika letech právě tento sektor vrtařských prací zaznamenal v České republice vzestupnou tendenci, která bude i díky současné státní podpoře na vybudování ekologického topení v podobě tepelného čerpadla zcela jistě i nadále pokračovat. Proto se většina těchto společností začíná zaobírat otázkou efektivity vrtání, rychlostí a hloubkou vrtání, důležitostí snižování provozních nákladů u používaných strojů a zvýšení ziskovosti vrtacích prací.

Celý článek...

T+T 1-2/2009

Efektívna výroba stlačeného vzduchu je jednou zo základných otázok, ktoré musia riešiť podnikateľské subjekty, ktoré chcú využívať stlačený vzduch vyrobený vlastnými zdrojmi. Okrem iných aj túto požiadavku prenášajú potom na výrobcov zariadení na výrobu stlačeného vzduchu.

Ingersoll Rand patrí už viac ako 100 rokov k jedným z najväčších hráčov na poli výroby stlačeného vzduchu pre priemysel. Tieto dlhoročné skúsenosti umožnili spoločnosti koncepčne pripraviť dve najúspornejšie technológie stlačovania vzduchu pre skrutkové kompresory (špeciálny HPM® motor s FM, Dvojstupňové kompresory).

Celý článek...

T+T 1-2/2009

V současné situaci ekonomické recese řada firem více než kdy jindy velmi zvažuje možnosti snižování výrobních nákladů.Mnohdy opomíjenou možností je reorganizace a zefektivnění výroby stlačeného vzduchu. Stlačený vzduch je využíván prakticky ve všech odvětvích průmyslu. Firmy jsou na tomto mediu mnohdy zcela výrobně závislé, přičemž vysoké náklady na potřebnou energii k jeho výrobě bývají nezřídka považovány za nutné zlo se kterým je nutno se smířit. Při bližším pohledu na jednotlivé aspekty výroby stlačeného vzduchu se nám nastiňují některé cesty pro snížení nákladů na jeho výrobu.

Celý článek...

Nové šroubové kompresory WA od firmy Sullair

Mezi nejnovější výrobky firmy Sullair patří šroubový kompresor WA, který je charakterizován jako:
· Ergonomický
· Ekologický
· Ekonomický
· Excelentní v záruce 10 let

Ergonomický kompresor WA
Jednoduchou obsluhu a údržbu kompresoru podporují řady vylepšení, které Sullair instaloval do všech kompresorů WA.

Celý článek...

T+T 1-2/2009

Společnost Atlas Copco uvádí na trh inovovanou řadu šroubových kompresorů se vstřikem oleje, které lámou rekordy ve výkonnosti, účinnosti a kompaktnosti.

Inovace se týkala řady kompresorů GA 11+ – 30+ s dvoustupňovou regulací a řady GA11–30 VSD s plynulou regulací, s elektromotory s výkonem od 11 do 30 kW. Cílem inovace bylo zejména dosažení vyšší výkonnosti, nižší specifické spotřeby energie a průlomového způsobu řízení a ovládání kompresoru. Inovace se dotkla také modernějšího řešení integrovaného kondenzačního sušiče, kterým lze vybavit všechny kompresory. Nová konstrukce umožňuje provozovat kompresory při okolní teplotě až do 46 °C.
Kompresory řady GA 11+–30 a řady GA 15–30 VSD (s proměnnými otáčkami) nachází využití především v menších a středních společnostech různých odvětví, jako například výrobní dílny, montážní linky, balící provozy, výroby pro automobilový průmysl, zpracování dřeva, tiskařské provozy, textilní výroba, výroba a lisování plastů apod.

Celý článek...

Společnost Orlík-Kompresory, v. d., vyvinula nový šroubový kompresor ORL 5,5 C EL, který spolehlivě pracuje při teplotách od -40 °C do +60 °C, jak dokázaly testy EZÚ Praha. Své uplatnění nalezne především v trolejbusech, lokomotivách nebo vozech metra. Vývoj nových produktů většinou kráčí svým vlastním tempem. V některých případech musí ale pružně reagovat na konkrétní a specifické požadavky trhu. Stejně tomu bylo i při vývoji nového šroubového kompresoru ORL 5,5 C EL, který byl iniciován požadavkem zákazníků společnosti Orlík-Kompresory, v. d. Základní a nejdůležitější požadavek přitom zní zdánlivě jednoduše: vyvinout šroubový kompresor kompaktních rozměrů, který bude schopen bezproblémového startu a provozu při teplotách -30 °C až +60 °C.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..