Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce
s motorem s permanentními magnety

Bezmazný kompresor Nirvana vznikl spojením dvou nejprestižnějších patentovaných částí kompresoru – ověřený dvojstupňový bezmazný šroubový element s povlakem Ultracoat® a motor s permanentními magnety, tzv. HPM® motor, vytvořil nejspolehlivější a nejúčinnější kompresor ve své třídě.

Celý článek...

Inzerce

Vzduchový turbokompresor Samsung série TM (TurboMaster) je vysoce výkonným zařízením, využívajícím moderní technologii leteckých motorů. TurboMaster je vyráběn s profesionální odborností a mnohaletými zkušenostmi firmy Samsung Techwin v leteckém průmyslu. TutboMaster disponuje bezkonkurenčním výkonem a opravdovou efektivitou jež vnese do vašeho průmyslového závodu technologii světové třídy.

Celý článek...

Extrémní prašnost a velké teplotní rozdíly, tak lze ve stručnosti charakterizovat prostředí povrchového dolu. V těchto náročných podmínkách spolehlivě pracují kompresory společnosti Orlík-Kompresory. Českotřebovské výrobní družstvo právě před nedávnem úspěšně dokončilo v tomto prostředí další instalaci – jedná se o šroubový kompresor ORL 30 BX –, a to konkrétně na zakladači zeminy v povrchovém dole Duchcov.

Celý článek...

Inzerce
Od 1.1.2010 povinně

Podle Nařízení o chemikáliích a ozónové vrstvě z 13.11.2006 vstoupil 1.1.2010 v platnost postupný zákaz používání chladiva R22 pro nové zboží. Nařízení má přímou působnost, všechny členské státy EU je musí ihned závazně aplikovat. Cílem je zejména ochrana ozónové vrstvy, která tvoří přirozený štít Země před UV zářením. Přestože chladivo R22 patří k méně agresivním freonům, je jeho používáním ozónová vrstva také ohrožena. Od 1.1.2015 platí zákaz i pro recyklované chladivo R22. Hledáním alternativy se odborníci zabývají již řadu let, jednou z vhodných možností je použití uhlovodíků.

Celý článek...

Mnoho firem trápí otázka, kam umístit kompresor. Pokud ho umístí přímo na pracoviště, mohou se z důvodu hlučnosti dostat do problémů s hygienou práce. Pokud kompresor nechají stát venku, působí problémy mráz a povětrnostní vlivy. Ani pístový, ani šroubový kompresor v běžném provedení nesmí fungovat v podmínkách pod bodem mrazu.

Celý článek...

Inzerce
…nové šroubové kompresory s frekvenčním měničem

Společnost Schneider Bohemia s.r.o. rozšířila sortiment kompresorů o šroubové kompresory s frekvenčním měničem. Jedná se o šroubové kompresory s plynulým nastavením počtu otáček podle skutečné spotřeby.

Nové kompresory s frekvenčním měničem vycházejí z konceptu kompresoru ověřeného řadu let. U tohoto kompresoru je využita většina vyzkoušených a osvědčených dílů jako u klasického šroubového kompresoru. Některé díly byly však změněny tak, aby byl kompresor ještě lépe chlazen (změna ventilace vzduchu a ventilátoru), výrazně snížena hlučnost, změněn kryt kompresoru pro lepší servis, zvýšena kapacita filtračního článku při sání vzduchu pro kompresor apod. Uvnitř má kompresor jen „několik“ odlišných elektronických částí a navíc prakticky jen frekvenční měnič a senzory tlaku. To je velmi příjemné také pro servis v případě využívání více kompresorů například v kaskádách.

Celý článek...

Společnost Atlas Copco zahájila výrobu nejmodernější řady šroubových kompresorů se vstřikem oleje. Kompresory GA 5-11 s dvoustupňovou regulací zatíženo/odlehčeno a GA 5-15 VSD s plynulou regulací změnou otáček, prošly komplexním inovačním procesem, při kterém bylo využito nejpokrokovějších vývojových technologií, včetně použití nového šroubového elementu poslední generace. Kompresory dosahují vyšší výkonnosti (FAD v l/s) o 7 % a nižší specifické spotřeby energie (SER v kW/m3/h) o 8 %. Kompresory jsou určeny pro nejširší okruh uživatelů stlačeného vzduchu zejména z řady menších firem a dílen s požadavkem na množství vzduchu od 54 m3/h do 134 m3/h.

Celý článek...

Jako první na světě představila společnost Atlas Copco kompresory, které dokáží šetřit peníze a zároveň životní prostředí. Kompresory řady Carbon Zero dokáží dokonale využít veškeré odpadní teplo, které při stlačování vzduchu vzniká. Díky využití tohoto odpadního tepla mají firmy výrazně nižší spotřebu elektrické energie a zároveň snižují nebezpečné emise oxidu uhličitého.

Celý článek...

Nový bezolejový spirálový kompresor SF 17-22 kW otevírá zcela nové možnosti využití v těch nejnáročnějších provozech. Mezi její nejvýznamnější přednosti patří flexibilita v množství dodávaného vzduchu, vysoká kvalita vyráběného vzduchu absolutně bez oleje, nízké náklady na spotřebu elektrické energie a snadnější použití.

Celý článek...

Strana 6 z 11

6
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
23272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..