Google překladač: English Deutsch

vsk-01Stlačený vzduch je používán ve většině výrobních podniků jako jeden z důležitých zdrojů energie pro výrobní procesy. V podvědomí mnoha lidí je zakořeněno, že se jedná o levné médium. Firma MARK představuje koncept hledání úspor při výrobě, rozvodu a spotřebě stlačeného vzduchu sestávající se z týdenního měření pracovních cyklů kompresorů, analýzy zjištěných dat a návrhu optimálního úsporného řešení dle skutečného stavu u zákazníka.

Měřící technologie MBox

Během 10 až 15 let životnosti kompresoru platí zákazník za investici a instalaci stroje, servis a elektrickou energii. Je známo, že okolo 80% nákladů během celého životního cyklu tvoří právě náklady na elektrickou energii. Mějme případ výrobního podniku pracujícího ve dvousměnném provozu, který provozuje kompresor o příkonu 55kW. Během 10 let zaplatí takový podnik více než 6 mil. Kč za elektrickou energii ! Není proto důležité zakoupit co nejlevnější kompresor, ale myslet ekonomicky a pořídit kompresor, který vyrobí stlačený vzduch co nejlevněji a jehož pořizovací cena i cena servisu není předražena.

Firma MARK nabízí od roku 2011 výrobním podnikům využít při rozhodování o koupi kompresoru měřící technologii nazývanou MBox. Klientovi se umístí na jednu fázi vedoucí k elektromotoru v kompresoru měřící indukční smyčka s paměťovou kartou, která každou vteřinu po dobu jednoho týdne snímá proudové hodnoty. Instalace je velice snadná a rychlá a není třeba jakkoliv omezovat provoz. Po provedení týdenního měření se sehrají data do počítače a software provede jejich analýzu. Tímto způsobem se zjistí nejen kolik energie kompresor spotřeboval, ale i jakým způsobem byla energie využita. Při výrobě vzduchu kompresorem se na celkové spotřebě podílejí značně neefektivní procesy jako úniky stlačeného vzduchu, vysoká spotřeba proudu při každém startu stroje a chod kompresoru naprázdno. Všechny tyto hodnoty jsou použitím MBoxu kvantifikovány a graficky zobrazeny. Klient má po provedení měření přímo na očích, jakým způsobem a kde plýtvá. Z dodaných grafů získá zákazník jasnou představu o týdenním profilu spotřeby stlačeného vzduchu, zda je spotřeba konstantní či rozkolísaná a i jaká je špičková spotřeba a zda kompresor stíhá vyrábět či není předimenzovaný.

vsk-02

Technologie MBox nekončí u měření, ale zodpovídá i otázku jaký kompresor si má uživatel vybrat? MBox provádí teoretickou simulaci s novým kompresorem MARK a lze dopředu vidět, jak bude vypadat spotřeba energie s novým kompresorem.

Nové kompresory MARK s příkonem 30-160 kW

Výrobní program šroubových kompresorů MARK je tvořen typovými řadami s příkony od 2,2 do 160 kW a všechny stroje jsou konstrukčně staré maximálně 3 roky. Jako novinku představuje firma MARK nové konstrukční provedení kompresorů s příkony motorů od 30 do 160 kW jejichž výroba se zahajuje ve výrobním podniku v Brendole od ledna 2012.

Nové modely kompresorů jsou vybaveny zcela novými šroubovými bloky, další generací řídících jednotek s úspornými funkcemi pro redukci zbytečného chodu stroje naprázdno a nově i s možností zobrazování pomocí grafického barevného displeje. Všechny stroje jsou vybaveny novými elektromotory s efektivitou vyžadovanou Evropskou unií. Dalšími konstrukčními vylepšeními jsou například ochranný kryt u ventilátoru, moderní koncept chladiče a uspořádání pro snazší přístup servisních techniků k jednotlivým dílům. Rozšířuje se i nabídka jvolitelných variant a počet provedení s integrovanou sušičkou či plynulým řízením otáček motorů pomocí frekvenčního měniče.

vsk-03
S novými modely kompresorů MARK a ve spojení s měřením MBOX tak nabídneme všem klientům perfektní a hlavně ekonomicky optimální řešení – vyspělou technologii za rozumné ceny.

Firma MARK COMPRESSORS je předním světovým výrobcem kompresorů a zařízení pro úpravu stlačeného vzduchu. Její výrobní podnik v Brendole patří mezi největší výrobní závody šroubových kompresorů v Evropě a firma je největším producentem kondenzačních sušiček na světě. Od roku 2004 je značka MARK v České republice zastupována firmou VSK Profi, s.r.o., velkoobchodem s největším skladovým zázemím v oblasti kompresorů, sušiček, rychlospojek, šroubení a pneumatického nářadí.

 

 

 

Kalendář akcí

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..