Google překladač: English Deutsch

Nově představená vylepšená řada kompresorů Atlas Copco 11-30 kW GA+/GA VSD přináší vynikající výkonnost (množství nasátého atmosférického vzduchu - FAD). Tyto kompresory se vstřikem oleje patří mezi nejkompaktnější a nejtišší zařízení na světě v tomto výkonovém rozsahu. Nový integrovaný sušič snižuje spotřebu energie a zároveň zvyšuje kvalitu dodávaného vzduchu. Všechny standardní modely jsou nyní konstruovány pro práci při okolní teplotě až 46° C, obsahují intuitivní monitorovací rozhraní a jsou vybaveny robustní, výkonnou převodovou skříní chráněnou proti znečištění.

Společnost Atlas Copco přepracovala a zdokonalila své populární kompresory s dvoustupňovou regulací, řada GA 11+-30, a s proměnnými otáčkami, řada GA 15-30 VSD. Na základě požadavků zákazníků na průtok vzduchu a ve snaze o zachování přijatelných rozměrů společnost Atlas Copco připravila 26 kW model, který je k dispozici i s představovanou novou generací pohonu VSD. Malé kompresory GA+/GA VSD se používají pro nejrůznější účely v nejrůznějších odvětvích, jako jsou výrobní dílny, montáž, balení, automobilová výroba, zpracování dřeva, tiskařství, textilní výroba, výroba stavebních materiálů, výroba a lisování plastů a práce s ropou a plynem.

Více vzduchu, méně energie
Větší množství nasátého atmosférického vzduchu (FAD) znamená, že si zákazník může pro dané použití zvolit menší kompresor, a ušetří peníze i elektrickou energii. Všechny modely* v řadách GA+/GA VSD nabízejí prvotřídní hodnoty FAD. Díky převratným technickým vylepšením dokázala společnost Atlas Copco zvýšit hodnotu FAD u řady GA+ o 7 % až 17 % ve srovnání s předchozími modely. U řady GA VSD se nárůst pohybuje v rozmezí 9 – 24 %.

Zákazníci, kteří si chtějí spočítat zvýšené hodnoty FAD v závislosti na výběru některého z modelů GA 11+-30 / GA 15-30 VSD, nebo je zajímají další podrobnosti, mohou nahlédnout do příručky na adrese:
http://propali.atlascopco.be/propali/downloadlit.asp?ProID=117&Lng=EN

Hodnota specifické energetické náročnosti (SER) udává skutečnou spotřebu elektrické energie na výrobu stlačeného vzduchu kompresorem. Díky zlepšení v rozsahu 3-11 % u řady GA+ a 11-13 % u řady GA VSD vykazují tyto nové kompresory jedny z nejlepších hodnot v současnosti, a patří proto mezi nejúspornější zařízení na trhu. Spotřeba energie může být dále snížena při použití plné verze s integrovaným sušičem.

Nová generace technologie pohonu s proměnnými otáčkami (VSD) zvyšuje výkonnost, je méně citlivá na prach a dosahuje velmi nízkého harmonického zkreslení. Zvolením modelu s VSD (namísto GA+) je možné dosáhnout průměrné úspory energie až 35 %, což má za následek kratší návratnost investice. Navíc až 80 % procent energie spotřebované kompresorem může být zpětně využito (např. pro ohřev vody a vzduchu pro průmyslové procesy nebo pro přímé použití na pracovišti) díky možnosti připojení systému rekuperace energie.

Jsou menší a tišší
Velikost a hlučnost jsou obvyklými překážkami pro instalaci kompresorů blíže k místu jejich použití. Čím dále však kompresor je umístěn, tím více energie se ztrácí v důsledku poklesu tlaku. Tlaková ztráta o pouhých 0,5 bar u 22kW stroje spotřebuje tolik elektrické energie jako celá jedna domácnost. Díky velmi kompaktním rozměrům všechny nové modely GA+/GAVSD zabírají ještě méně místa než dříve. V oblasti hlučnosti vykazují nejnižší hodnoty, jakých kdy společnost Atlas Copco u této řady dosáhla, takže jsou nejlepší ve svém oboru, např. model GA 11+ dosahuje hodnoty pouhých 63 dBA. Všechna zdokonalení mají díky zvýšení pohodlí obsluhy přímý pozitivní dopad na dílenské pracovní prostředí.

Monitorování a ovládání: krok vpřed
Nový, zdokonalený grafický systém Elektronikon představuje novou úroveň ovládání a monitorování strojů Atlas Copco. Přepracované modely GA+/GA VSD jsou první kompresorovu řadou vybavenou tímto uživatelsky přívětivým ovládacím systémem, který vyvinuli konstruktéři společnosti Atlas Copco. Jeho unikátní řídicí algoritmy šetří energii prostřednictvím optimalizace pracovní činnosti kompresoru, zatímco pokročilý časový systém optimalizuje servisní intervaly. Spotřebu energie dále snižuje patentovaný systém úsporných cyklů, který řídí jak chladící ventilátor, tak volitelný sušič.

www.atlascopco.com

Kalendář akcí

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..