Google překladač: English Deutsch

V téměř každé výrobní lince se najde místo, kde je třeba aplikovat lepidlo a uzavřít balení před expedicí. Především v provozech s větším objemem výroby jsou na uzavření balení a lepený spoj kladeny vyšší nároky. Musí spolehlivě držet, rychle ztuhnout, být odolný vůči vnějším vlivům a lepidlo nesmí kontaminovat produkt nebo výrobní linku. Ze všech možných způsobů lepení je nejrozšířenější lepení pomocí tavných lepidel známé také jako „hotmelt" a to právě proto, že dokáže spolehlivě splnit výše zmíněná kritéria. Navíc je možné jej plně automatizovat.

Kaletech 1 clanek---Tavna-j

Princip tavného lepení je jednoduchý. V tavné jednotce se lepidlo roztaví na pracovní teplotu. Následně se pomocí vyhřívaných hadic dopraví k aplikátoru a v potřebné dávce nanese na materiál, kde zchladne a slepí spoj. Aplikátorem může být ruční pistole, aplikační hlava či válcová nanášečka.
Jde tedy o efektivní práci s elektrickou energií potřebnou pro roztavení lepidla a jeho následné dopravení k produktu. Lepidlo totiž vlivem vysoké teploty degraduje a nevydrží věčně. Musí se zahřívat rovnoměrně a aplikovat co nejdříve. Právě náklady na energii a lepidlo tvoří hlavní složku provozních nákladů hotmelt systémů. Robatech působí v oblasti tavného lepení více než 45 let. Za tu dobu se mu podařilo preciznost a efektivitu svých strojů dotáhnout k dokonalosti a dělat dobré jméno pověstné švýcarské kvalitě.

Tavná jednotka Vision
Vlajková loď společnosti Robatech s nejnižší energetickou spotřebou ve své třídě. Systém izolace CoolTouch chrání pracovníky a snižuje energetickou spotřebu až o 35 % oproti srovnatelným jednotkám. Inovativní panel pro připojení hadic FlexPort zajišťuje flexibilní a snadnou implementaci zařízení. Lepidlo je v jednotce zahříváno rovnoměrně, takže nedochází k jeho napalování a vydrží déle. Díky SmartTerminalu může obsluha snadno zjistit stav systému. Jedná se o chytrou tavící jednotku, která lze snadno propojit se systémem řízení výroby a je připravena pro průmysl 4.0.

Vyhřívaná hadice Performa
Vyhřívané hadice pro tavná lepidla mají významný vliv na to, jak spolehlivě a přesně jsou produkty lepeny. Díky nejmodernější technologií izolace udržuje Performa konstantní teplotu a viskozitu lepidla po celé své délce. Lepení se tak stává spolehlivějším a levnějším. Ve srovnání s jinými běžně dostupnými vyhřívanými hadicemi vyžaduje Performa v provozu až o 45 % méně energie a je připravena k provozu až o 30 % rychleji.

Aplikační hlava Volta
Elektrická aplikační hlava Volta zajišťuje vysokou spolehlivost procesu bodového a housenkového nanášení termoplastických lepidel. Díky vysoké spínací frekvenci je Volta vhodná pro lepení přerušovaným nánosem, který snižuje spotřebu lepidla až o 40 %. Volta tedy významně snižuje spotřebu elektrické energii i použitého lepidla. Díky kompaktní konstrukci z oceli a hliníku je také odolná. Stupeň krytí IP55 zajišťuje ochranu před vnějšími vlivy, jako je proud vody nebo prach z kartonu. Proto je tato aplikační hlava vhodná do náročných podmínek, jako jsou ty, které se vyskytují v obalovém průmyslu, potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu.
Kaletech 2 clanek---Aplikac
V současné době vysokých cen energií stojí za zvážení modernizace strojového parku a výměna neefektivních výrobních zařízení. Taková investice má krátkou návratnost a stroje slouží ještě dlouho poté. Navíc je nyní možné na úsporná opatření čerpat dotace. Jakékoliv dotazy ohledně moderních lepicích zařízení rádi zodpoví odborníci ze společnosti KALETECH, která je výhradním dodavatelem švýcarských lepicích strojů Robatech.Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..